Mój ojciec Gucci

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Mój ojciec Gucci

W naszej biblioteczce pojawiła się porywająca opowieść rodzinna i historia nigdy wcześniej nie opisanego romansu, koncentrująca się na osobie Aldo Gucciego – człowieka odpowiedzialnego za przekształcenie legendarnego domu mody w potęgę, jaką znamy.

 

Nowa twarz Gucci, czyli kolej na mnie. „Society Magazine", 1983; fot. Dzięki uprzejmości Christophe'a von Hohenberga

 

Patricia Gucci przez pierwsze lata swojego życia była ukrywana przed światem. Zdrada małżeńska była w tamtych czasach nielegalna we Włoszech i wiadomość o istnieniu nieślubnego dziecka mogłaby pogrążyć jej ojca, Aldo Gucciego, a nawet sprowadzić na niego groźbę więzienia.

 

Jedno z moich ulubionych zdjęć ojca; fot. Z archiwum autorki


Aldo nie mógł pozwolić sobie na publiczny skandal, ale też nie potrafił wyrzec się uczuć, które żywił dla matki Patricii, Bruny, byłej pracownicy swojego rzymskiego butiku. W celu uniknięcia kontrowersji wysłał ciężarną kochankę, aby urodziła w Londynie, a następnie potajemnie ściągnął ją wraz z noworodkiem z powrotem do Rzymu, gdzie obie musiały ukrywać się przed władzami, mediami i rodziną Gucci.

 

Papa i ja w Villi Camilluccia, Rzym 1965 rok; fot. Z archiwum autorki


Mój ojciec Gucci opisuje nieznaną dotąd historię miłosną rodziców Patricii w oparciu o jej własne wspomnienia, rozmowy, jakie przeprowadziła ze swoją matką oraz listy miłosne pisane przez jej ojca. Wszystko to uzupełniają nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia. Autorka przeplata burzliwą historię związku swoich rodziców wspomnieniami dotyczącymi swojej osobistej relacji z ojcem oraz drogi jaką przeszła, aby od bycia osamotnioną małą dziewczynką, żyjącą w ukryciu przez dziesięć pierwszych lat życia, stać się rzeczniczką Gucci i najmłodszą protegowaną Aldo. Co więcej kiedy Aldo wydziedziczył swoich trzech synów po ich zuchwałej zdradzie, Patricia, niegdyś traktowana jako wstydliwy sekret, została „główną i jedyną spadkobierczynią" swojego ojca.

 

Papa, Mamma i ja w Villi Cumilllluccii, Rzym 1965; fot. Z archiwum autorki


Epicka opowieść o miłości i stracie, zdradzie i lojalności rozgrywająca się we Włoszech, w Anglii i w Ameryce w trakcie najbardziej niespokojnego okresu w ciągu 60 lat, kiedy firma Gucci była przedsięwzięciem rodzinnym, ale także ulubioną marką zarówno arystokratów jak i hollywoodzkich gwiazd.

 

Moi szykowni rodzice w 1980 roku; fot. Z archiwum autorki

 

O autorce:
PATRICIA GUCCI urodziła się w Londynie. Kształciła się w Anglii, we Włoszech i w Szwajcarii, aby w końcu przenieść się do Nowego Jorku, gdzie pobierała lekcje aktorstwa. W 1982 r. została członkiem zarządu Gucci oraz pełniła funkcję specjalnej ambasadorki marki w Stanach Zjednoczonych i w Azji aż do czasu wykupienia firmy przez Investcorp w 1987 r. Ma trzy córki i obecnie mieszka w Szwajcarii.

 

Ja podczas wywiadu w butiku Gucci w Londynie przy Bond Street, 1988 rok.; fot. Dzięki uprzejmości Clive'a Limpkina"

 

Tytuł: Mój ojciec Gucci
Autor: Patricia Gucci
Tłumaczenie: Magdalena Nowak
Premiera: 18 maja 2017

 

Redakcja MaxModels.pl / materiały prasowe / Butik Gucci we Florencji, około 1950 roku; fot. Z archiwum autorki

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj mariaa18 6.0 8 mariaa18 Modelka
Edytuj shydeviIangel 6.0 2 shydeviIangel Modelka
Edytuj digiart1 5.9 5 digiart1 Fotograf
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj monia__ Kalendarz Inter Cars 2019 5.9 4 monia__ Modelka
Edytuj Mariolla 6.0 2 Mariolla Modelka
Edytuj Lizi42 6.0 4 Lizi42 Modelka
Edytuj Fireblade8 6.0 1 Fireblade8 Modelka
Edytuj Nikka2019 6.0 17 Nikka2019 Modelka
Zobacz więcej zdjęć