Najwięksi przegrani polskich edycji „Top Model”. Jak się potoczyły ich losy?

Dodano: 23.09.2022
REKLAMA
Najwięksi przegrani polskich edycji „Top Model”. Jak się potoczyły ich losy?
Zdjęcie: Instagram @eniespodziana @kuligowska

Dla osób stawiających pierwsze kroki w modelingu udział w programie „Top Model” jest szansą na dostrzeżenie w środowisku i intratne kontrakty. Jednak i tu obowiązuje reguła „zwycięzca bierze wszystko”. Jak potoczyły się losy finalistów „Top Model Polska”, którzy byli o krok od wygranej? Kto jest największym przegranym programu?

 

 

Top Model Polska


Polska edycja programu wystartowała 12 lat temu, we wrześniu 2010 roku. Do tej pory powstało 10 edycji (w tej chwili trwa 11. edycja). Przez program przewinęło się tysiące uczestników marzących o karierze w modelingu: kobiet, mężczyzn (od 2014 roku także oni mogą zgłaszać się do programu), osób niebinarnych i transpłciowych. Chociaż wielu z nich doszło do finału, cieszyło się sympatią widzów i miało idealne warunki fizyczne do zostania „top model", dziś są zupełnie w innym miejscu. Oto nasz subiektywny wybór największych przegranych programu „Top Model Polska".

 

Top Model Polska - najwięksi przegrani

 

Aleksandra Kuligowska


Aleksandrę Kuligowską widzowie poznali w pierwszej edycji programu. Walkę o tytuł polskiej top model przegrała z Pauliną Papierską, chociaż była uważana za faworytkę. Świetnie zapowiadająca się modelka wzięła udział w kilku prestiżowych sesjach zdjęciowych, jednak po rocznym kontrakcie w jednej z agencji modelingowych wybrała zupełnie inną drogę. Dziś jest szczęśliwą żoną i mamą, wybieg zastąpiła... matą do medytacji, a swoją nową pasją dzieli się z fanami w serwisie Instagram.

 

Fot: longard

 

Anna Bałon


Anna Bałon przegrała z Olgą Kaczyńską w drugiej edycji programu. Kiedy przeszła do finału, miała zaledwie 19 lat. Wówczas urzekła jurorów i widzów swoją walką o idealną sylwetkę, determinacją i intensywną pracą, dzięki której zrzuciła aż 24 kilogramy. Niestety, po programie ponownie przytyła, na co wpływ miały problemy zdrowotne modelki - liczne złamania, które uniemożliwiły jej regularne ćwiczenia i aktywny tryb życia.

 

W 2014 roku Anna Bałon stworzyła autorski cykl warsztatów „Metamorfozy z Anią Bałon". W programie warsztatów były zajęcia z dietetykiem, fryzjerem, makijażystką i stylistką, zachęcające do zadbania o siebie i promujące zdrowy styl życia. Próżno jednak szukać w Internecie aktualnych informacji o przedsięwzięciu Ani. Wygląda na to, że jej pomysł na siebie zakończył się fiaskiem.

 

Fot: ADAM GUZ/REPORTER

 

Radek Pestka


Zwycięzca piątej edycji „Top Model Polska" Radek Pestka był jednocześnie pierwszym zwycięzcą płci męskiej w historii programu. Mimo świetnych predyspozycji do bycia modelem i głównej wygranej w modowym show, Pestka nie wykorzystał szansy na zrobienie kariery w modelingu. Co jakiś czas jest o nim jedynie głośno na portalach plotkarskich dzięki prowadzonemu przez niego blogowi, aktywności w social mediach czy romansom.

 

Fot: Mateusz Jagielski/East News

 

Patryk Grudowicz


Kolejny mężczyzna w gronie zwycięzców „Top Model" i zarazem wygrany szóstej edycji „Top Model" to jeden z największych przegranych programu - według Michała Piróga. Chociaż jurorzy pokładali w nim duże nadzieje, zdaniem współprowadzącego program „nie poukładało się" Patrykowi w obszarze modelingu. Followersi Patryka Grudowicza na Instagramie swego czasu skrytykowali mężczyznę za udział w reklamie... środków do higieny intymnej.

 

Fot: Bartosz KRUPA/East News

 

Ewa Niespodziana


Szósta edycja „Top Model Polska" była pechowa także dla innych finalistów. Ewa Niespodziana odpadła z programu wraz z Mateuszem Milem, ale w tym samym odcinku została przywrócona przez Michała Piróga. Czy była to słuszna decyzja? Biorąc pod uwagę dalsze losy Ewy, niekoniecznie. Niespodzianej ostatecznie udało się zająć drugie miejsce w show i dzięki programowi zabłysnąć w mediach społecznościowych i... na tym się skończyło.

 

Kobieta w wieku 20 lat została mamą i często udostępnia zdjęcia swojego synka na Instagramie.

 

Sofia Mokhar


Pochodząca z Białorusi transpłciowa Sofia Mokhar, uczestniczka dziesiątej edycji Top Model, poruszyła widzów i jurorów swoją historią. Jednak presja, jaką wywiera show na jego uczestnikach, okazała się dla kobiety zbyt duża, dlatego aspirująca modelka sama zrezygnowała z dalszego uczestnictwa w programie. Podobnie jak pozostali uczestnicy „Top Model Polska" Sofia prowadzi swoje konto w serwisie Instagram, w którym publikuje głównie prywatne zdjęcia.

 

Zobacz więcej zdjęć Sofi w serwisie MaxModels

 

Dominic D'Angelica


Dominik D'Angelica to postać, która z pewnością niechlubnie zapisze się w historii programu. Uczestnik dziewiątej edycji miał być wielką gwiazdą, co wróżyły mu znakomite warunki fizyczne i egzotyczna uroda. Jednak przed finałem Dominik D'Angelica został zdyskwalifikowany, gdy wyszło na jaw, że kilka lat wcześniej był skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne. Informacja rzucająca cień na życiorys Dominica nie tylko zdyskwalifikowała go z programu, ale także pozbawiła szacunku u wielu widzów i przekreśliła szanse na współpracę z wieloma przedstawicielami świata mody.

 

 

Anna Dwojnych/ Redakcja MaxModels.pl

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj amarillena 6.0 0 amarillena Modelka
Edytuj Atelier_MS 6.0 0 Atelier_MS Fotograf
Edytuj sszymalak 0.0 0 sszymalak Fotograf
Edytuj aXII 6.0 0 aXII Modelka
Edytuj eckart Kaja 6.0 1 eckart Fotograf
Edytuj grzegorzniklas Modelka: Melisa
Światło zastane 6.0 0 grzegorzniklas Fotograf
Edytuj l-p 6.0 0 l-p Fotograf
Edytuj Alpinista Nikola:) 6.0 0 Alpinista Fotograf
Edytuj AnnaZ 6.0 0 AnnaZ Modelka
Edytuj AnnaZ 6.0 0 AnnaZ Modelka
Zobacz więcej zdjęć