Została potrącona przez ciężarówkę. Przeszła operacje twarzy, by znów być modelką

Dodano: 20.09.2022
REKLAMA
Została potrącona przez ciężarówkę. Przeszła operacje twarzy, by znów być modelką
Zdjęcie: Facebook @Black Fashion Stars

Kiara Kabukuru (47 l.) to gwiazda dużego formatu, która w latach 90. była zaliczana do modelek chodzących po wybiegach najbardziej liczących się domów mody. Życie i kariera tej kobiety jest gotowym scenariuszem na film.Przeczytaj też:

Ciągle musi udowadniać, że nie powiększyła biustu. Chętnie pozuje jednak nago

 

Kiara Kabukuru - życiorys


Urodziła się 31 lipca 1975 r. w Kampali jako jedno z czwórki dzieci Mosesa Kabukuru i Erinah Kasabity. Jej ojciec był opozycjonistą, na którego wydano wyrok, dlatego, gdy Kiara miała 6 lat, wraz z rodziną opuściła Ugandę. Dzięki pomocy Amnesty International otrzymali status uchodźców politycznych i osiedlili się w Los Angeles, gdzie Kiara zaczęła chodzić do szkoły.

 

W wieku 16 lat Kiara wyróżniała się wysokim wzrostem i szczupłą sylwetką. Pewnego dnia została zatrzymana w centrum handlowym przez fotografa - Billa Bodwella, który przewidział jej karierę modelki. W swojej pierwszej sesji zdjęciowej dla Coca-Coli prezentowała wizerunek klasycznej młodej Amerykanki. Tak zaczął się pisać zawodowy życiorys Kiary Kabukuru.

 


Kiara Kabukuru - kariera

 

Po zdjęciach wysłano ją do Calvina Kleina. Spotkanie z cenionym projektantem odmieniło jej życie, a kariera Kiary Kabakuru nabrała tempa. Paulo Cavaco - dyrektor kreatywny Allure, który przygotowywał z nią sesję dla „Harper's Baazar", nazywał ją „niespotykaną pięknością", ale tak naprawdę w światło reflektorów skierował na nią Tom Ford, który pracował wówczas dla domu mody Gucci. W wywiadzie, jakiego udzieliła dla amerykańskiego „W Magazine", modelka tak wspominała swoje pierwsze spotkanie z projektantem: Stanął przede mną i powiedział: „Cześć, jestem Tom Ford i myślę, że jesteś świetna".

 


Kiara Kabukuru - osiągnięcia

 

W Nowym Jorku opiekowała się nią Eileen Ford, właścicielka agencji i domu dla modelek. Kabukuru dzieliła pokój z Bridget Hall i szybko zaprzyjaźniła się z topowymi modelkami: Naomi Campbell, Stephanie Seymour i Christy Turlington. Największe osiągnięcia Kiary Kabukuru w tamtym czasie to praca dla domu mody Balmain, a także dla Diora i Chanel. Zachwycała idealnym ciałem i nieprzeciętną urodą - była niekwestionowaną gwiazdą pokazów mody.

 

Ma na swoim koncie kontrakty z L'Oréal oraz okładki dla amerykańskiego i hiszpańskiego „Vogue'a". Pozowała do kampanii reklamowych Moschino, Dolce & Gabbana oraz Yves Saint Laurent. W roku 1998 jej twarz ukazała się w kalendarzu „Pirelli". Kariera Kiary Kabukuru nieprzerwanie rozwijała się do 2000 roku.

 

 

Kiara Kabukuru - wypadek


W majowy weekend 2000 roku dziewczyna chciała przygotować uroczystą kolację dla swojego chłopaka. Wybrała się rowerem po kwiaty i świece. Niespodziewanie na jednej z ulic została potrącona przez ogromną ciężarówkę, prowadzoną przez kierowcę bez prawa jazdy. Pojazd ciągnął ją przez kilka metrów po chodniku, na skutek czego doznała rozległych urazów ciała, poważnych obrażeń twarzy i straciła zęby.

 

Po latach wyznała, że nikt w szpitalu nie chciał podać jej lustra. Miała połamane kości i dwa miesiące spędziła na wózku inwalidzkim. Przeszła liczne operacje twarzy oraz 7-stopniową rekonstrukcję szczęki i dziąseł.

Kiara Kabukuru - życie prywatne


Do pełnej sprawności powróciła dzięki metodzie „Gyrotonic", potocznie zwanej jogą dla tancerzy. Ta metoda łączy w sobie różne techniki treningowe, mające na celu poprawić mobilność i gibkość ciała oraz zwiększyć siłę. Kiara stała się wkrótce certyfikowaną trenerką „Gyrotonic". W 2013 roku przeprowadziła się z powrotem do Los Angeles. Cudem było, że po prawie 3 latach od wypadku Kiara Kabukuru prezentowała idealne ciało - nie było widać na nim żadnej skazy, która świadczyłaby o tragicznym zdarzeniu.

 

Po rehabilitacji zaczęła żyć holistycznie, pracować nad ciałem, zdrowo jeść i zagłębiać się w siebie. Poznała szefa kuchni - Koji Hyodo, który jest mistrzem sushi. Para wzięła ślub, ale niewiele wiadomo o ich codzienności, bo życie prywatne Kiary Kabukuru nie jest na pokaz.

 

Co teraz robi Kiara Kabukuru?


Po wypadku Kiara skończyła studia z psychologii oraz liczne kursy z zakresu wellness. Do powrotu na wybieg namówiła ją przyjaciółka - Gisele Bündchen. W 2008 roku podpisała nowy kontrakt z firmą CoverGirl, a numer „CR Fashion Book" z jej udziałem zatytułowano „Ponowne narodziny". Pojawiła się na okładce włoskiego „Vogue'a" i znów stała się twarzą domów mody: Forda, Diora i Armaniego. W roku 2020, w wieku 45 lat, otworzyła pokaz mody Tomma Hilfilgera i Zendayi.

 

Podróżuje między Nowym Jorkiem a Playą Hermosą - nadmorskim miasteczkiem na wyspie Costa Rica, gdzie jej mąż prowadzi restaurację. Na farmie uprawiają organiczne warzywa i hodują zwierzęta. Co teraz robi Kiara Kabukuru? Modelka jest wolontariuszką, która wspiera lokalne kobiety. W planach ma otwarcie na wyspie specjalistycznego ośrodka wellness. W jednym z wywiadów dla „Models" wyznała: „Chcę być po prostu w miejscach, które kocham, i robić to, co lubię."

 

 

Klaudia Pleznler/ Redakcja MaxModels.pl

 

Przeczytaj też:


Nosiła seksowne sukienki ku irytacji władz. Mówili o niej "polska Marylin"

 

Jej nagie zdjęcia gwiazdy wywołały burzę. Zobaczył je cały świat

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj amarillena 6.0 0 amarillena Modelka
Edytuj Atelier_MS 6.0 0 Atelier_MS Fotograf
Edytuj sszymalak 0.0 0 sszymalak Fotograf
Edytuj aXII 6.0 0 aXII Modelka
Edytuj eckart Kaja 6.0 1 eckart Fotograf
Edytuj grzegorzniklas Modelka: Melisa
Światło zastane 6.0 0 grzegorzniklas Fotograf
Edytuj l-p 6.0 0 l-p Fotograf
Edytuj Alpinista Nikola:) 6.0 0 Alpinista Fotograf
Edytuj AnnaZ 6.0 0 AnnaZ Modelka
Edytuj AnnaZ 6.0 0 AnnaZ Modelka
Zobacz więcej zdjęć