10 miejsc w Hiszpanii, które powinieneś wziąć pod uwagę, planując sesję zdjęciową

REKLAMA
REKLAMA
10 miejsc w Hiszpanii, które powinieneś wziąć pod uwagę, planując sesję zdjęciową

Jak brzmi przepis na udaną sesję modową? Inspirująca sceneria, wyraziste kolory i dużo słońca. Wszystko to bez problemu znajdziemy w Hiszpanii, a zwłaszcza w pięknej Barcelonie. Lokalizacje prosto z okładek modowych czasopism oraz mniej znane, choć równie piękne miejsca czekają na każdym kroku.

 

 

Barcelona - Park Güell


Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnego miejsca w stolicy Katalonii, niż zaprojektowany przez Antonio Gaudiego park. Fantazyjna architektura, kolorowe mozaiki i bogactwo roślin potrafią zachwycić każdego. Praktycznie cały teren stanowi doskonałe tło dla sesji zdjęciowych. Najbardziej imponuje punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na panoramę całego miasta.

 

Fot: Adobe Stock

 

Barcelona i dzielnica gotycka


Barri Gòtic jest najstarszą i niewątpliwie jedną z najbardziej urokliwych części miasta. Labirynt wąskich, zacienionych uliczek przenosi nas w czasy średniowiecza. W każdym zaułku można znaleźć przykłady przenikania się różnych stylów architektonicznych. Jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc jest neogotycki łącznik pomiędzy Palau de la Generalitat i Casa dels Canonges. Ten zabytkowy łuk sam nasuwa się jako ciekawe obramowanie zdjęć.

 

Fot: Adobe Stock

 

Magiczna Fontanna w Barcelonie


Na jednym ze stoków wzgórza Montjuïc podziwiać można wyjątkową atrakcję. Font Màgica, czyli Magiczna Fontanna, to imponujących rozmiarów zbiornik. Wieczorami można podziwiać malowniczą iluminację, podczas której woda przybiera niezwykłe barwy i kształty. Taka sceneria to wymarzone miejsce na nocną sesję.

 

Fot: Adobe Stock

 

Sewilla - Plac Hiszpański i corrida


Słynna Plaza de España często wykorzystywana była jako plener zdjęciowy lub filmowy. Wystarczy wspomnieć chociażby scenę z Gwiezdnych Wojen. I nic dziwnego, bowiem cieniste arkady, barwne mozaiki i wszechobecne oczka wodne stanowią znakomitą kompozycję.


Nie ma nic bardziej hiszpańskiego od corridy. Okazuje się, że najstarsza przeznaczona do tego arena, Plaza de Toros de la Maestranza, świetnie prezentuje się również jako sceneria do zdjęć. Intensywnie żółty piasek i wyrazista czerwień balustrad tworzą znakomite połączenie. Arena stanowi niezwykłą inspirację do pełnej pasji, ognistej sesji.

 

Fot: Adobe Stock

 

Granada - Alhambra


Górujący nad miastem zespół pałacowo parkowy to pozostałości po mauretańskich władcach. Alhambra przeniesie nas do egzotycznych krain. Orientalne kwiaty, ozdobne drzewa pomarańczowe, typowa architektura arabska i piękna panorama miasta to wystarczające powody do zaplanowania sesji zdjęciowej właśnie tam.

 

Fot: Adobe Stock

 

Granada - dzielnica artystyczna


Dwa wzgórza - Sacromonte i Albacín - zdecydowanie wyróżniają się pośród pozostałych części miasta. Małe sklepiki z rzemiosłem artystycznym, kręte uliczki i bielone budynki wciągają w magiczny świat. Wszechobecna hipisowska atmosfera towarzyszy powolnym spacerom.

 

Fot: Adobe Stock

 

Hiszpańskie plaże


Mówiąc o pięknych sceneriach nie można nie wspomnieć o licznych plażach Hiszpanii. Bliskość Morza Śródziemnego cieszy mieszkańców i turystów. Nie brakuje także dziewiczych zatoczek, ukrytych przed tłumami.


- Warto wybrać się w okolice nadmorskiej Walencji. Plaże są tam długie i szerokie, co stanowi perfekcyjne tło do nastrojowych sesji zdjęciowych. Piękną scenerią jest na przykład malownicza La Malvarrosa, składająca się z kilku mniejszych plaż - mówi Edyta Romanowska z biura podróży R.pl.

 

Fot: Adobe Stock

 

Walencja - Miasto Sztuki i Nauki


Stolica prowincji oferuje również scenografię z zupełnie innej bajki. Kompleks nowoczesnych budynków i instalacji wzniesiono pod koniec XX wieku mieści w sobie m.in. muzea, obiekty sportowe, operę i oceanarium. Całość przywodzi na myśl miasto rodem z dalekiej przyszłości, dlatego stanowi idealny plan zdjęciowy dla odważnych, futurystycznych sesji.

 

Fot: Adobe Stock

 

Madryt - Parque del Retiro


Stolica Hiszpanii to nowoczesne miasto tętniące życiem. Pełno tu nowoczesnych budynków, muzeów i galerii sztuki. Jednak jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście jest park miejski Parque del Retiro. Ogromne tereny zielone to ulubione miejsce biegaczy, rodzin z dziećmi, turystów i fotografów. Typowa roślinność śródziemnomorska, liczne zbiorniki wodne i fontanny wspaniale wkomponowały się w przestrzeń miejską. Szczególne wrażenie robi Pałac Kryształowy, którego szklane ściany pięknie odbijają promienie słoneczne, tworząc kolorowe refleksy.

 

Fot: unsplash.com

 

Redakcja Maxmodels.pl/Materiały prasowe
Zdjęcie główne: Adobe Stock

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj elaw1 6.0 3 elaw1 Modelka
Edytuj martagabriela 6.0 2 martagabriela Modelka
Edytuj jzivx Edytorial dla Gezno Magazine
6.0 0 jzivx Modelka
Edytuj Mrsliliane98 6.0 4 Mrsliliane98 Modelka
Edytuj kamilsiekierka 6.0 11 kamilsiekierka Fotograf
Edytuj Yovanka 6.0 0 Yovanka Modelka
Edytuj Yovanka KASEKIMO 6.0 0 Yovanka Modelka
Edytuj Pe_eS_photo 6.0 0 Pe_eS_photo Fotograf
Edytuj marekurbanowski Ruda... 6.0 5 marekurbanowski Fotograf
Edytuj 60flash Kasia 6.0 1 60flash Fotograf
Zobacz więcej zdjęć