"100 Najpiękniejszych Twarzy Świata" - kto wygrał prestiżowy plebiscyt?

REKLAMA
REKLAMA

Prestiżowy TC Candler oraz Independent Critics po raz kolejny opublikowali listę 100 Najpiękniejszy Twarzy Świata. W cenionym konkursie, którego wyniki śledzą miliony osób, nominowano ponad 500 osób. Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych jednak tylko 100 kobiet. Kto znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu?

 


Piękno niejedno ma imię

 

Konkurs 100 Najpiękniejszych Twarzy Świata jest organizowany rokrocznie od 1990 roku. Jest to jeden z najbardziej popularnych oraz prestiżowych wyróżnień tego rodzaju. Wyniki plebiscytu śledzą miliony ludzi na całym świecie, tylko w ostatnich latach zestawienie wyświetliło w mediach społecznościowych ponad 5 miliardów osób. W topowym rankingu znajdują się nie tylko modelki, ale również aktorki, piosenkarki, influencerki czy osoby rozpoznawalne z całego świata. TC Candler oraz Independents Critis, biorąc pod uwagę liczne kryteria, opracowywują listę najpiękniejszych kobiet z całego świata. Ważne są nie tylko estetyczne walory, ale również pasja, oryginalność czy gracja. W zestawieniu znajdują się przedstawicielki średnio 40 krajów, dzięki czemu można w nim odnaleźć  kobiety o różnych kolorach skóry, reprezentujące odmienne kulturowo kanony piękna. Plebiscyt jest więc jedyną w swoim rodzaju listą prezentującą współczesny ideał światowego piękna.

 

Jedyna Polka

 

W 29. edycji konkursu 100 Najpiękniejszych Twarzy świata nominowana została również 22-letnia Karolina Pisarek. Finalistka polskiej edycji „Top Model" znalazła się w zestawieniu TC Candler po raz drugi. W poprzednim rankingu modelka zajęła 91. miejsce, w tegorocznym awansowała na 50. lokatę. W obu przypadkach Karolina Pisarek była jedyną Polką, która została doceniona przez głosujących. W najnowszych zestawieniu 22-latka ze Szczecinka wyprzedziła takie piękności jak Selena Gomez, Ariana Grande, Keira Knightley czy Natalie Portman. Młoda milionerka ma więc kolejny powód do zadowolenia, rok 2019 zdecydowanie należał do niej! Lukratywne kontrakty i prestiżowe nagrody to tylko niektóre z ubiegłorocznych sukcesów Karoliny Pisarek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez TC Candler (@tccandler) Gru 28, 2019 o 6:52 PST

 

Czytaj więcej o Karolinie Pisarek >>>

 

Najpiękniejsi z najpiękniejszych


W poprzednich edycjach zestawienia na pierwszym miejscu znalazły się takie piękności jak Lindsay Lohan, Emma Watson, Nicole Kidman, Meg Ryan czy Gwyneth Paltrow. W tegorocznym konkursie najwyższą lokatę zajęła natomiast 20 -letnia Tajwanka Chou Tzu-yu. Młoda piosenkarka i tancerka znalazła się w rankingu 100 Najpiękniejszych Twarzy Świata po raz piąty. 2. miejsce w plebiscycie zajęła modelka Vael Shelbia z Izraela. Kolejne lokaty zdobyły kolejno: raperka Lalisa Manoban z Tajlandii, modelka i aktorka Thylane Blondeau z Francji (ubiegłoroczna zwyciężczyni plebiscytu), angielska modelka Naomi Scott czy modelka Audreyana Michelle z USA. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: aktorka i modelka Im Jin-ah, pochodząca z Południowej Korei, vlogerka Emilie Nereng z Norwegii, modelka Meika Woollard z Australii oraz amerykańska aktorka Liza Soberano.

 

Na fali popularności plebiscytu powstała również jego męska odsłona - 100 Najprzystojniejszych Twarzy Świata. W zestawieniu nie znalazł się niestety żaden Polak. Pierwsze miejsce w tegorocznej odsłonie konkursu zajął piosenkarz i tancerz Jeon Jung-kook, pochodzący z Korei. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: znany youtuber ze Szwecji Felix Kjellberg, piosenkarz Shawn Mendes z Kanady, artysta sceniczny Kim Tae-hyung z Korei Południowej, aktor Jason Momoa z USA (zeszłoroczny zwycięzca zestawienia). Następne miejsca w rankingu zajęli kolejno: aktor i model Xiao Zhan z Chin, aktor Jensen Ackles z USA, niemiecki model Toni Mahfud, amerykański piosenkarz Jason Derulo oraz aktor Chris Hemsworth, pochodzący z Australii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez TC Candler (@tccandler) Gru 28, 2019 o 9:42 PST

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez TC Candler (@tccandler) Gru 30, 2019 o 1:45 PST

 

Zestawienia 100 Najpiękniejszych/ Najprzystojniejszych Twarzy Świata biją rekordy popularności. Tegoroczną odsłonę plebiscytu wyświetlono już ponad 5 milionów razy. Czy lista rzeczywiście odzwierciedla współczesny ideał piękna?

 

K.Jarosz/ Redakcja MaxModels.pl

Zdjęcie główne: AFP PHOTO/YONHAP

Komentarze (2)
Dodaj komentarz
Urlich_von_Jungingen 18 styczniaModelka
Korea Północna XDDDDD brawo
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
konto usunięte 16 stycznia
Jezu pomijając to, że Lalisa Manoban pochodzi z Tajlandii, to nie wiem jakim cudem wymyśliliście to, że jest z Korei Północnej? K-pop pochodzi z Korei Południowej.
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj SDM_FX MSF 14
Weronika Wieczorek 6.0 9 SDM_FX Fotograf
Edytuj Ika_kalinowska 6.0 2 Ika_kalinowska Modelka
Edytuj Avaster 6.0 5 Avaster Fotograf
Edytuj Popolupo2 Charakteryzacja i modelka: Angelika MakeUp & Nails 6.0 16 Popolupo2 Fotograf
Edytuj in4r 6.0 3 in4r Fotograf
Edytuj in4r 5.9 1 in4r Fotograf
Edytuj Paulinee98 6.0 0 Paulinee98 Wizażysta
Edytuj skrzynski pamiątka z lata :-) 6.0 4 skrzynski Fotograf
Zobacz więcej zdjęć