Botki damskie - obuwie nie tylko na zimę

Dodano: 09.01.2023
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Botki damskie - obuwie nie tylko na zimę
Zdjęcie: Obuwie może być zapinane na różne rodzaje zapięcia / materiały promocyjne

Botki są jednym z kobiecych rodzajów obuwia (choć wersje męskie także istnieją), który kojarzony jest najbardziej z chłodnymi dniami. Nie oznacza to jednak, że muszą być obuwiem wyłącznie na zimową porę, a tym bardziej, że są butami ciężkimi i nieporęcznymi. Wręcz przeciwnie, wiele modeli damskich botków cechuje się bardzo ciekawym wyglądem. Sprawdźmy, jak się prezentują, jakie mają cechy i dlaczego warto je wybrać.

 

 

Do kostek lub za kostki


Botki są tym rodzajem obuwia, które od razu kojarzy się nam z czymś wyższym, co cholewką sięga do kostek lub za kostki. I słusznie, ponieważ właśnie tym się charakteryzują! Ich budowa sprawia, że są idealne na chłodniejsze pory roku, na deszcz i śnieg, ale też na te momenty, kiedy po prostu poranek albo wieczór nie są aż tak bardzo ciepłe jak w środku upalnego lata.
Nie oznacza to jednak, że buty muszą być zarezerwowane tylko na zimę. Z całą pewnością wiele modeli znajdzie swoje zwolenniczki również w inne dni. Damskie botki z większym wycięciem będą przecież nadawać się idealnie na wiosnę, do lżejszego płaszcza i sukienki, albo na wczesną, dość ciepłą jesień.


Na wygodnym obcasie lub koturnie


Kolejna zaleta tego obuwia, która z całą pewnością przyciąga do niego wiele kobiet, to wygodny, szeroki obcas albo koturn. Oba rodzaje podeszwy są przede wszystkim niesamowicie wygodne i bardzo dobrze sprawdzają się o każdej porze roku. Mogą być idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych osób, którym zależy na szybszym poruszaniu się i na wygodzie na każdym podłożu.


Botki na obcasach zazwyczaj wsparte są na wygodnych słupkach lub klockach, dzięki czemu stabilnie się na nich trzymają i zapewniają doskonałe wsparcie nodze. Poruszanie się w takim bucie nie wymaga od kobiety balansowania ciałem ani nie obciąża jej nóg i kręgosłupa tak, jak cienka szpilka, dzięki czemu nawet panie mające problemy zdrowotne mogą częściej korzystać z takich butów.


Sznurowane, zapinane, wsuwane


Obuwie może być zapinane na różne rodzaje zapięcia. Wybierając ulubione, warto zastanowić się przede wszystkim, które będzie dla nas najwygodniejsze. Oczywiście, wsuwane buty zazwyczaj po prostu zakłada się najszybciej. Jednak mogą nieco słabiej trzymać się na nodze i nie stabilizują kostki tak, jak na przykład obuwie sznurowane wzdłuż całej cholewki. To jednak może być znacznie dłuższe do zakładania i ściągania.


Kompromisem pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami są oczywiście botki zapinane na zamek. Jest to jeden z szybszych sposobów zapinania obuwia, który jednocześnie powoduje, że but może dobrze przylegać do stopy i kostki, a w przypadku najwyższych modeli także do części łydki. Sprawdź, czy właśnie one będą ci najbardziej odpowiadać, zaglądając na stronę https://brilu.pl/botki-damskie.


Do czego nosić botki?


Botki to bardzo uniwersalne buty, które można wykorzystać w wielu stylizacjach. Naszym zdaniem idealnie sprawdzają się zarówno do spódnicy, jak i do spodni. W obu przypadkach staną się eleganckim dodatkiem, który z całą pewnością podkreśli stylizację i będzie świetnym elementem całego stroju. Co więcej, botki pasują do wszystkich kurtek i płaszczy, co czyni je szczególnie pożądanym obuwiem na chłodne dni, kiedy musimy chronić całe ubranie przed zimnem.

 

Artykuł sponsorowany

 

materiały promocyjne

 

Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj PanJanKowalski Gabriela 6.0 0 PanJanKowalski Fotograf
Edytuj duke 6.0 0 duke Model
Edytuj duke 6.0 1 duke Model
Edytuj karolpsd 6.0 0 karolpsd Fotograf
Edytuj oksenia 6.0 1 oksenia Modelka
Edytuj oksenia 6.0 0 oksenia Modelka
Edytuj whoispreetka 6.0 2 whoispreetka Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura-> @pani.maja
Stylizacja-> @ameliakazmierczyk_stylist
Fotograf-> @jakub.kazmierczyk 6.0 0 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Stylizacja-> @pika_makeup_and_brows
Fotograf-> @fotografia_k.gasior
Współpraca z @diana_atelier_ 5.9 1 pbisia Modelka
Edytuj pbisia IG współtwórców:
Makijaż/Fryzura/Stylizacja -> @estilo_paulina_popek
Fotograf -> @ryszardkocaj 6.0 1 pbisia Modelka
Zobacz więcej zdjęć