Była u szczytu sławy, gdy zrezygnowała z kariery modelki. Dlaczego?

Dodano: 30.08.2022
REKLAMA
Była u szczytu sławy, gdy zrezygnowała z kariery modelki. Dlaczego?
Zdjęcie: Instagram @agnieszkamaciag

Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku święciła triumfy na wybiegach najważniejszych światowych pokazów mody i pracowała dla najlepszych projektantów. Po krótkiej, ale intensywnej karierze za oceanem, nagle zniknęła. Dlaczego Agnieszka Maciąg zrezygnowała z kariery modelki? Co teraz robi?


Przeczytaj też:

Ciągle musi udowadniać, że nie powiększyła biustu. Chętnie pozuje jednak nago

 

Agnieszka Maciąg - życiorys


Agnieszka Maciąg-Wolańska, z domu Kozak, urodziła się w Białymstoku. Do liceum plastycznego chodziła w Supraślu. W klasie maturalnej usłyszała w radiowej Trójce, że amerykańska agencja modelek Wilhelmina poszukuje nowych twarzy w Polsce. Pojechała na casting do Warszawy i została wybrana spośród pięciu tysięcy uczestniczek. Zawodowy życiorys Agnieszki Maciąg zaczyna się właśnie od tego castingu. Od 1989 roku pracowała jako modelka na zagranicznych i polskich pokazach mody. Pozowała także w prestiżowych modowych sesjach fotograficznych.

 

Po zakończeniu kariery w modelingu studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie. Zajmowała się też m.in. dziennikarstwem telewizyjnym, aktorstwem, pisaniem książek, muzyką, pracą na stanowisku dyrektor kreatywnej w marce modowej Vistula. Była również twarzą wielu akcji charytatywnych. Obecnie prowadzi blog. Jak pisze sama o sobie, jest „zakochana w naturze, jedzeniu, zdrowiu i świadomym życiu". Ma dwoje dzieci z dwóch związków - syna Michała i córkę Helenę.


Agnieszka Maciąg - kariera modelki


Niewiele z polskich modelek może poszczycić się taką listą prestiżowych współprac w modelingu, jaką ma na swoim koncie Agnieszka Maciąg. Kariera modelki w jej przypadku była stosunkowo krótka, ale niezwykle intensywna. Od momentu wygrania castingu w Polsce i podpisania umowy z agencją Wilhelmina z Nowego Jorku, chodziła regularnie w pokazach najważniejszych osobowości świata mody tamtych czasów.

 

Agnieszka Maciąg brała udział w sesjach zdjęciowych magazynów modowych, np. „Hampton" i „Sybille". Podczas pokazów m.in. w Nowym Jorku, Mediolanie czy Paryżu, pracowała dla takich projektantów jak Karl Lagerfeld, Nino Cerruti, Laura Biagiotti, Claude Montana, Pierre Cardin, Louis Féraud czy Escada. W Polsce uświetniała pokazy m.in. Macieja Zienia i Teresy Rosati.

 


Fot: Piotr WYGODA/East News

 

Co jeszcze w czasach rozkwitu kariery robiła Agnieszka Maciąg? Osiągnięcia spoza świata modelingu to m.in. zaproszenia do telewizji amerykańskich, np. do programu Good Morning America czy Saturday Night with Chani Chang. Po przerwie na urodzenie syna wróciła do pracy za granicą w 1994 roku, jednak już w 1996 roku wróciła do Europy. W tym czasie podpisała umowę z agencją Elita z Paryża i chodziła w pokazach mody na Starym Kontynencie. Obecnie sporadycznie występuje na wybiegu jako modelka.

 

Czytaj też:

Nagie zdjęcia gwiazdy wywołały burzę. Zobaczył je cały świat

 

Dlaczego Agnieszka Maciąg zrezygnowała z kariery modelki?


Chociaż Agnieszka Maciąg robiła szybką karierę w modelingu i pracowała w jednej z najlepszych agencji modelek na świecie, postanowiła wrócić do Polski. Dlaczego zrezygnowała z kariery modelki? Jak sama przyznała z jednym z wywiadów, uznała, że nie ma predyspozycji, by zostać w tym zawodzie na stałe. Brakowało jej determinacji i siły. Dodatkowo od początku kariery wiedziała, że będzie to krótka przygoda. Kluczowym czynnikiem, który wpłynął na decyzję o jej powrocie do Polski i pracy w Europie, było jej macierzyństwo.

 

Po urodzeniu syna wróciła do regularnych zleceń dla nowojorskiej agencji modelek. Niestety, ta w pewnym momencie zaczęła wymagać, aby Agnieszka Maciąg pracowała intensywnie przez pół roku nad kolejnymi projektami. W praktyce oznaczało to rozstanie z małym synem. Modelka nie zaakceptowała takich warunków i wróciła do Europy, podejmując na moment współpracę z największą agencją modelek na świecie - paryską Elite. Jak sama przyznaje, w momencie najbardziej intensywnej międzynarodowej kariery praca modelki irytowała ją i niezmiernie męczyła. Teraz już tylko okazjonalnie chodzi w pokazach mody i pozuje do zdjęć.

 

Co robi Agnieszka Maciąg?


Chociaż to świat mody przyniósł jej największą popularność, dziś zajmuje się zupełnie innymi dziedzinami życia. Jest osobą o dużej wrażliwości. Po zakończeniu międzynarodowej kariery modelingowej wydała tomik poezji „Zielone pantofle" i płytę „Marakesz 5:30". Co robi Agnieszka Maciąg w tym momencie swojego życia? Aktualnie jej głównym zajęciem jest prowadzenie poczytnego bloga dotyczącego m.in. świadomego życia, funkcjonowania w zgodzie z naturą, jogi, wegetarianizmu, psychologii. Swoje porady i przepisy kulinarne publikuje nie tylko on-line, ale też w książkach.

 

Do tej pory wydała takie tytuły jak: Smak życia, Smak szczęścia, Smak miłości, Smak świąt, Pełnia życia, Smak zdrowia oraz Miłość. Ścieżki do wolności. Jak sama pisze na swoim blogu: „Wiele inspiracji czerpię z podróży, które są nieodłączną częścią mojego życia". Śmiało można napisać, że Agnieszka Maciąg wyprzedziła epokę i swoimi publikacjami blogowymi inspirowała internautów wcześniej niż przed nastaniem ery Instagrama czy TikToka. Jest osobą, która nie budzi kontrowersji, a raczej emanuje spokojem i dojrzałością.

 

TRICOLORS/East News

 

Milian/ Redakcja Maxmodels.pl

 

Przeczytaj też:


Eksponuje zmarszczki, pozuje w bikini. Tak żyje matka Muska!

 

Takie konkursy wpędzają w kompleksy? Stanowcza odpowiedź finalistki Miss Polski

 

Oświadczyła się partnerce na wizji. Z mężczyznami czuła się nieswojo

 

Karolina Pisarek może wystąpić w "Tańcu z gwiazdami". Są nowe informacje

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Ola1982 6.0 0 Ola1982 Fotograf
Edytuj Kriss_r 6.0 1 Kriss_r Fotograf
Edytuj Kriss_r 6.0 0 Kriss_r Fotograf
Edytuj Kriss_r 6.0 0 Kriss_r Fotograf
Edytuj Kriss_r 6.0 1 Kriss_r Fotograf
Edytuj godelainee 6.0 0 godelainee Modelka
Edytuj KamilTimoszukPL 6.0 3 KamilTimoszukPL Fotograf
Edytuj kmfot0 Czy opis bez cyckoow ma tutaj znaczenie? :D 5.9 0 kmfot0 Fotograf
Edytuj Bellaa24 6.0 0 Bellaa24 Modelka
Edytuj melanierose696 6.0 0 melanierose696 Modelka
Zobacz więcej zdjęć