Gdy ogoliła głowę, Jean Paul Gaultier podpisał z nią kontrakt

Dodano: 16.09.2022
REKLAMA
Gdy ogoliła głowę, Jean Paul Gaultier podpisał z nią kontrakt

Eve Salvail (52 l.) w latach 90. była kanadyjską modelką, która podczas pobytu w Japonii zgoliła włosy i wytatuowała sobie na niej chińskiego smoka. Jej odmiennym wyglądem zachwycił się projektant Jean Paul Gaultier, który zaprosił ją do udziału w swoim pokazie. Zyskała sławę, stając się jego muzą.

 

 

Eve Salvail - życiorys


Urodziła się 7 kwietnia 1971 r. w Matanie - kanadyjskim stanie Quebec. Mało wiadomo na temat jej dzieciństwa i rodziny, ponieważ modelka skrzętnie ukrywała takie informacje. Nie wiadomo, czy ma rodzeństwo. Tylko raz w prasie zdradziła, że pochodzi z artystycznej rodziny.

Salvail nie ujawniała także szczegółów ze swojego życia publicznego. W jednym z nielicznych wywiadów, jakich udzieliła (dla „Never Apart"), przyznała, że będąc nastolatką, żyła przez chwilę w samochodzie, a na wybiegi światowych domów mody trafiła dzięki ogoleniu głowy. Wiadomo, że często podróżuje, ale każde swoje urodziny obchodzi w miejscu swojego urodzenia.

 

 

Eve Salvail - kariera modelki


Podczas pobytu w Japonii, mając 19 lat, Eve Salvail postanowiła wyglądem nawiązać do swoich punkowych zamiłowań. Po zakończonym kontrakcie z jedną z agencji zdecydowała się na zgolenie włosów i zrobienie tatuażu na głowie. W tamtych czasach, w których triumfowały bujne fryzury, był to radykalny krok. Zdjęcia łysej dziewczyny pokazano Gaultierowi, którego oczarowały oryginalne fotografie Eve - natychmiast zaprosił ją do współpracy. Modelka wzbudzała wiele kontrowersji, ponieważ łysa głowa w latach 90. była szokującym widokiem.

Dzięki temu, że otwierała pokazy mistrza, zyskała status wyrazistej i stylowej supermodelki. W jej ślady poszły inne gwiazdy wybiegu, a także osobowości ze świata show-biznesu. Kariera Eve Salvail rozkręciła się na dobre. Jej twarz zdobiła liczne okładki liczących się magazynów, m.in. „Glamour", „Elle" czy „Marie-Claire". Współpracowała z największymi projektantami - Calvinem Kleinem, Karlem Lagerfeldem, Gianni Versace i Valentino. W 1994 r. przeniosła się do Nowego Jorku.

 

 

Eve Salvail - kontrowersje wokół modelki


W wywiadzie dla „Vogue" w 2020 r. powiedziała, że od zawsze chciała być łysa. Jednak, kiedy podzieliła się tą wiadomością z rodzicami, odparli, że to nudne, ponieważ Sinead O'Connor była pierwsza. Mimo wszystko rodzice zaakceptowali tak odważny ruch, a gwiazda wyznała nawet, że jej tata był podekscytowany. W tej rozmowie przyznała też, że jej rodzice jako artyści, zawsze idą pod prąd i szukają nowych wyzwań.

Mimo że Eve Salvail strzeże swojej prywatności, gwiazda często gości na pierwszych stronach gazet, nie tylko za sprawą wyglądu, ale także życiowych wyborów. Od 1994 roku pojawiła się jako aktorka w kilku filmach, m.in. „Prêt à Porter", „Piąty element" (1997), „Zakładnik". W 1997 roku zadebiutowała w branży muzycznej jako uznany DJ Evalicious. Pojawiła się w kilku teledyskach, była piosenkarką grupy „Ten Watt Mary" oraz nagrywała z Bryanem Adamsem. Nie stroniła od nagości podczas kontrowersyjnych pokazów mody. Kiedy zaczynała swoją karierę, kompletnie nie wiedziała, kim jest Claudia Schiffer, choć często chodziła za nią w pokazie.

 

 

Eve Salvail - życie prywatne gwiazdy

 

W 2007 r. w programie „The Tyra Banks Show" przyznała się do tego, że jest lesbijką. Po raz pierwszy otworzyła się na temat swojej relacji, wyznając, że zawsze była ze swoją dziewczyną, ale mocno strzegła prywatnego życia. O swojej miłości powiedziała:

„Ona była moją makijażystką, menadżerem, fryzjerką i wszystkim".

Osoby, które były blisko niej, widziały podobno o jej związku już od 2000 r., a jedna z jej przyjaciółek w gejowskim magazynie „The Advocate" potwierdziła orientację modelki. Sama Eve wyznała, że zdecydowała się na tak prywatną odsłonę tylko ze względu na dobrą znajomość z Banks, ponieważ zupełnie unika mówienia o swoim życiu prywatnym.

Czasem pojawia się w krótkich różowych bądź białych włosach, ale najczęściej goli głowę, dumnie prezentując swój tatuaż.

 

 

Co teraz robi Eve Salvail?


W 2019 r. z okazji 11. sezonu telewizyjnego show „Les Anges" wystąpiła podczas sesji zdjęciowej, promując swoją markę odzieżową. Modelka obecnie mieszka w Montrealu i ostatnio pracuje dla chińskiej projektantki Ms Min, która jest fanką Eve. W swojej pracowni designerka wszystkie głowy manekinów przyozdabia tatuażem ze smokiem, jaki nosi Salvail.

Modelka stopniowo wycofuje się z intensywnego chodzenia po wybiegach, ale nadal pojawia się od czasu do czasu na niektórych pokazach oraz w reklamach, np. Levi'sa, Lycry czy Benson & Hedges. Co teraz robi Eve Salvail? Chętnie dzieli się zdjęciami na Instagramie, jednak dalej chroni swoją prywatność. Próżno szukać jej przypadkowych zdjęć w prasie.

 

Duże pieniądze wciąż zarabia na modelingu, mniejsze na wystąpieniach telewizyjnych czy muzycznych koncertach. Pojawiły się także pogłoski, że była maklerem giełdowym. To dziewczyna wielu talentów o artystycznej duszy. Stała się symbolem odważnych i wierzących w siebie kobiet, które zawsze wybierają to, w co wierzą.

 

 

Klaudia Pleznler/Redakcja Maxmodels.pl

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj amarillena 6.0 0 amarillena Modelka
Edytuj Atelier_MS 6.0 0 Atelier_MS Fotograf
Edytuj sszymalak 0.0 0 sszymalak Fotograf
Edytuj aXII 6.0 0 aXII Modelka
Edytuj eckart Kaja 6.0 1 eckart Fotograf
Edytuj grzegorzniklas Modelka: Melisa
Światło zastane 6.0 0 grzegorzniklas Fotograf
Edytuj l-p 6.0 0 l-p Fotograf
Edytuj Alpinista Nikola:) 6.0 0 Alpinista Fotograf
Edytuj AnnaZ 6.0 0 AnnaZ Modelka
Edytuj AnnaZ 6.0 0 AnnaZ Modelka
Zobacz więcej zdjęć