Jak dobrać fryzurę ślubną? Porady Claudius Hair Treser Academy

Dodano: 15.07.2015
REKLAMA
Jak dobrać fryzurę ślubną? Porady Claudius Hair Treser Academy

Już dawno minęły lata, kiedy obowiązkowym uczesaniem na ślubie były monumentalne koki ozdobione błyskotkami, cekinami czy posypane brokatem. Teraz, gdy sezon ślubny rozpoczął się w pełni, warto zwrócić uwagę na fryzury, które cieszą się największą popularnością wśród współczesnych panien młodych.


Od kilku sezonów bardzo wyraźną tendencją w uczesaniach ślubnych jest prostota i swoboda. Nieskazitelne koki, wzbogacone o sprężyste pasma, nadawały bardzo poważnego wyglądu. Panny młode szukają już całkowicie innych rozwiązań, znacznie delikatniejszych i odmładzających. Jest to zwrot ku naturalności i swobodzie.


I choć różnego rodzaju upięcia nie tracą na popularności, to w ciągu ostatnich lat obserwujemy dwie tendencje w uczesaniach. Są to przede wszystkim luźne, romantyczne fryzury z delikatnymi, kwatowymi ozdobami i proste, eleganckie fryzury z niewielką ilością ozdób.


Od czego zacząć dobór fryzury?
To pytanie staje się największym kłopotem. Problemem jest bowiem ilość możliwości, które otwierają się przed pannami młodymi. Zacznij od analizy prywatnych upodobań. Spytaj siebie, jak chcesz wyglądać w dniu ślubu - czy chcesz postawić na swobodny i naturalny wygląd, czy może chcesz całkowitej zmiany. To, jak odpowiesz na to zasadnicze pytanie, utoruje ci drogę przed kolejnymi wyborami.


Kształt twarzy
Przy doborze uczesania, cięć, koloryzacji czy dodatków, bardzo ważny jest kształt twarzy oraz to, co chcemy zakryć, a co uwydatnić. Styliści fryzur poprzez fryzurę starają się jak najbardziej nadać owalny kształt twarzy, ponieważ pozwala zachować odpowiednie proporcje.


Popularne zastosowania, uwzględniające owal twarzy:


Dla twarzy trójkątnej najlepszym rozwiązaniem będą włosy spięte w klasycznego boba, z krótką grzywką lub puszyste, kręcone końce włosów, dzięki którym uda się zrównoważyć wąski dół twarzy. Odradza się wysokie upięcia odkrywające czoło, które tylko optycznie wydłużają brodę.


Paniom obdarzonym kwadratową twarzą najbardziej będą pasować długie, cieniowane włosy, które optycznie zmienią obrys szczęki i zmniejszą ją. Na niekorzyść zdecydowanie wpłynie długa, prosta grzywka oraz gładkie upięcia włosów.


Osobom o prostokątnej twarzy zaleca się noszenie średniej długości fryzur o zwiększonej objętości po bokach twarzy. Nie powinny one decydować się na wysokie uczesania u czubka głowy oraz fryzury z odsłoniętym czołem, bez grzywki.


Do kobiet z twarzą okrągłą najlepszym rozwiązaniem będą cięcia powyżej linii żuchwy, upięcia włosów do góry i fryzury dodające objętości i wysokości u czubka głowy. Nie powinny jednak bawić się objętością włosów na wysokości policzków, ponieważ poszerzy to buzię. Okrągłe twarze nie wyglądają również korzystnie w prostych grzywkach, które z zasady skracają twarz.

 

 

Sukienka
Kolejnym istotnym elementem jest styl, w jakim wykonana jest sukienka. Oczywiście istotną rolę odgrywają także dodatki oraz motyw przewodni całego wesela. W zasadzie na uwadze należy mieć wszystko - od sali, poprzez bukiet kwiatów po muszkę czy krawat pana młodego. Przykładowo romantyczna fryzura z wplecionymi żywymi kwiatami nie będzie pasować do industrialnego klimatu uroczystości i ciężkiej sukni z zabudowanym dekoltem.


Podczas pierwszych planów dotyczących uczesania należy spojrzeć na budowę dekoltu sukienki. Jeżeli jest zabudowany, to włosy powinny być spięte, odsłaniając szyję. Pozwoli to optycznie wydłużyć sylwetkę i ją wysmuklić. Natomiast przy głębokim dekolcie panny młode mogą pozwolić sobie na rozpuszczone włosy czy znacznie niższe upięcia, które kończą się w okolicy szyi. Do każdego typu dekoltu pasują uniwersalne wysokie upięcia,  które dodatkowo podkreślają linię ramion.

 

Dodatki
Welony od dekad towarzyszą pannom młodym na ślubnym kobiercu. Jednak coraz częściej możemy zauważyć, że równie popularne są także ozdoby z żywych kwiatów, zarówno w formie nieparzyście wplecionych we włosy, jak i bardziej złożone konstrukcje w formie opasek czy fascynatorów.


Możliwości a upodobania
Niekiedy możliwości a upodobania panien młodych znacznie się różnią. Uwarunkowane jest to przede wszystkim budową włosa i ich długością czy gęstością. Można sobie z tym poradzić poprzez doczepienie sztucznych lub naturalnych włosów. Można również zastosować wypełniacze, jeżeli celem jest zyskanie na objętości. W tej kwestii bardzo ważna jest rozmowa z fryzjerem. Profesjonalista pomoże nam w osiągnięciu upragnionego celu, którym jest zachwycający wygląd w ten szczególny dzień.

 

 

 

 

Magda Dukat: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.

 

Portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>

Chcesz wygrać voucher na wizytę w salonie Claudius? Weź udział w konkursie! >>>

 

opracowała: Katarzyna Denkowska

zdjęcie główne: 123rf/picsel

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj krzyczrekas Cracow fashion week 6.0 0 krzyczrekas Model
Edytuj loret Joanna. 6.0 0 loret Fotograf
Edytuj Flawia1985 6.0 0 Flawia1985 Modelka
Edytuj Natalkaa19 Instagram: nataliaswiderrska 5.9 0 Natalkaa19 Modelka
Edytuj Flawia1985 6.0 1 Flawia1985 Modelka
Edytuj Loversa 6.0 1 Loversa Modelka
Edytuj Natalkaa19 Instagram: nataliaswiderrska

https://randkibezgranic.pl/natalkaa19/ 6.0 0 Natalkaa19 Modelka
Edytuj MarkusFotoo 6.0 4 MarkusFotoo Fotograf
Edytuj Natalkaa19 Instagram: nataliaswiderrska 6.0 0 Natalkaa19 Modelka
Edytuj MarkusFotoo Lustereczko ..... 6.0 4 MarkusFotoo Fotograf
Zobacz więcej zdjęć