Jak powstrzymać puszenie się włosów?

Dodano: 28.06.2022
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Jak powstrzymać puszenie się włosów?
Zdjęcie: Materiał promocyjny

Wysokie temperatury i wilgotność mogą zmienić nawet najbardziej gładkie włosy w wielki puch. Lekkie, puszące się włosy bywają trudne do zdyscyplinowania, ale nie jest to niemożliwe. Co zrobić, by ujarzmić pukle?

 

 

Dlaczego włosy się puszą?


Puszenie się jest spowodowane suchością włosów, którym brakuje nawilżenia. Jak na ironię, wilgotna, deszczowa pogoda może tylko pogorszyć sprawę. Dzieje się tak, ponieważ suche włosy próbują wchłonąć wilgoć z powietrza, powodując, że łuski każdego włosa puchną, zamiast leżeć płasko. Zewnętrzna warstwa włosa składa się z zachodzących na siebie łusek, które rozdzielają się i unoszą w wilgotnym powietrzu.
Poza tym wszystko, co wysusza włosy, może tylko zwiększyć skłonność do puszenia. Obejmuje to mocno oczyszczające szampony oraz produkty takie jak żele do stylizacji, które zawierają alkohol. Lokówki, suszarki, prostownice i inne urządzenia do stylizacji wykorzystujące ciepło, mogą również wysuszać włosy, powodując ich puszenie.


Sposoby na puszące się włosy


Do trwałego ujarzmienia puszących się włosów nie wystarczy stosowanie wygładzającego serum od czasu do czasu. Najlepiej podejść do sprawy kompleksowo i przyjrzeć się pielęgnacji i czynnikom, które powodują problem.
Delikatne oczyszczanie
Im bardziej nawilżone są kosmyki, tym lepiej domknięte łuski, które pozostawią gładkie włosy pozbawione problemu elektryzowania się. Pomocne będzie sięganie po delikatnie myjące szampony bez SLS lub produkty bogate w glicerynę. Dobrym sposobem na dociążenie włosów jest też mycie ich samą odżywką. Dzięki temu pasma będą maksymalnie dociążone i zdyscyplinowane. Szeroki wybór wysokiej jakości produktów do pielęgnacji włosów znajdziesz na stronie drogerii internetowej eZebra.pl.


Powolne suszenie


Jeśli włosy są suszone szybko i gorącym nawiewem, jest duża szansa, że krótkim czasie zaczną się puszyć, elektryzować i tworzyć kołtuny. Kluczem do gładkich włosów jest suszarka z jonizacją, chłodny nawiew i kierowanie strumienia powietrza w dół, wzdłuż łusek włosa. Następnie warto wybrać odpowiednie narzędzie do stylizacji, które pozwoli wygładzić pasma. Szczotka z włosia dzika dzięki naturalnej szczecinie łatwo i delikatnie rozczesuje włosy, a przy tym nabłyszcza i nadaje gładkość.


Olejowanie


Dobrze dobrany olej poprawia kondycję i wygląd włosów, a dzięki tworzeniu cienkiej warstwy na powierzchni łuski ogranicza puszenie. Olejowanie zapobiega odparowywaniu wody z powierzchni włosa, ale także pęcznieniu od wilgoci z powietrza. W przypadku włosów zniszczonych i wysokoporowatych warto wypróbować olej kokosowy, który ma bardzo dobrą zdolność wnikania i dociążania pasm.
Nic też nie zdyscyplinuje lepiej nieujarzmionych, lekkich końcówek niż kilka kropli serum lub ulubionego olejku. Odrobina dowolnego natłuszczającego kosmetyku pozwala doraźnie pozbyć się puchu w kilka chwil.


Ogranicz stylizację na gorąco


Stylizacja na gorąco w celu podkręcenia, wyprostowania lub zwiększenia objętości włosów bywa częścią codziennych praktyk wielu kobiet. Niestety może być również przyczyną wysychania i niszczenia włosów. Aby włosy miały szansę się zregenerować, warto zmniejszyć częstość używania urządzeń do stylizacji na gorąco i regularnie korzystać z odżywek i masek. Latem, jeśli mamy możliwość, pozwólmy wyschnąć włosom naturalnie.


Dodatkowe odżywienie po myciu
Odżywka bez spłukiwania po myciu to zwykle najprostszy i najskuteczniejszy sposób na puszenie. Ten sposób możemy wykorzystywać od czasu do czasu, kiedy włosy są bardzo niesforne. Zbyt częste stosowanie odżywek może doprowadzić do zbytniego dociążenia włosów i utraty objętości. Na co dzień warto stosować zamiennie odżywki emolientowe i nawilżające, które pomogą zregenerować i zdyscyplinować przesuszone włosy.


Zakwaszające płukanki


Zdrowe włosy mają kwaśne pH, które waha się od 4,5 do 5,5. Gdy równowaga pH włosów znajduje się w tym zakresie, łuski włosowe pozostają zamknięte i płaskie. Kiedy włosy stają się zbyt alkaliczne, łuski mogą się otwierać, powodując puszenie.
Ocet jabłkowy to łatwo dostępny produkt, który ma lekko kwaśny odczyn. Stosowany miejscowo może być skuteczny w ujarzmianiu puszących się włosów. Dodatkowo ocet jabłkowy pomaga w usuwaniu pozostałości kosmetyków na włosach i sprawia, że są one bardziej lśniące.

 

Artykuł sponsorowany


Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj velvetbambixx 6.0 1 velvetbambixx Modelka
Edytuj mrs_butterfly 6.0 1 mrs_butterfly Modelka
Edytuj maggiespar Break  na ochłodzenie 6.0 2 maggiespar Modelka
Edytuj Introwertczna 6.0 1 Introwertczna Modelka
Edytuj Karo1986 6.0 1 Karo1986 Modelka
Edytuj Princes_kingax 6.0 0 Princes_kingax Modelka
Edytuj Wstydzioch21 6.0 3 Wstydzioch21 Modelka
Edytuj Wstydzioch21 6.0 2 Wstydzioch21 Modelka
Edytuj jbarannn 6.0 1 jbarannn Modelka
Edytuj fottn 6.0 0 fottn Fotograf
Zobacz więcej zdjęć