Jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich modelek w świecie wielkiej mody. W kraju jest mało znana

Dodano: 28.07.2023
REKLAMA
Jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich modelek w świecie wielkiej mody. W kraju jest mało znana
Zdjęcie: Instagram @patrycjapiekarska

Dior, Chanel, Celine, Balmain, Marc Jacobs, Fendi – to tylko najważniejsze z marek, z którymi w ostatnim czasie współpracowała Patrycja Piekarska. Nazwisko tej młodej Polki jest doskonale znane największym projektantom i magazynom modowym świata. Obecnie uważa się ją za najbardziej rozchwytywaną z polskich modelek. Dla kogo pracuje Patrycja Piekarska?

 

 

Patrycja Piekarska - biografia

 

Topowa modelka w świecie dzisiejszej wielkiej mody urodziła się w 2001 roku w Chojnicach. Patrycja Piekarska jako dziecko przeprowadziła się z rodziną do Wielkiej Brytanii i zamieszkała w niewielkim miasteczku niedaleko Manchesteru. Obecnie mieszka w Londynie. Niewiele wiadomo o jej życiu, ponieważ skutecznie chroni swoją prywatność.

 

Patrycja współpracuje z wieloma agencjami modelek na świecie (m.in. Elite Paris/London/Milan/Copenhagen, The Society New York, View Management Spain), ale jej agencją-matką jest Model Plus z Warszawy.

 

Patrycja Piekarska - kariera

 

Patrycja Piekarska w świecie mody pojawiła się jako gorąca, nowa twarz i od razu przykuła uwagę decydentów najważniejszych marek, redaktorów magazynów modowych, fotografów oraz miłośników świata modelingu. Na wybiegach zadebiutowała m.in. w pokazach Diora i Saint Laurenta w sezonie wiosna-lato 2020. Już wtedy w branży wskazywano ją jako jedną z „top newcomers 2020", a więc „wschodzącą gwiazdę 2020" (została tak nazwana m.in. przez brytyjską dziennikarkę modową, Katie Grant).

 

 

Kariera Patrycji Piekarskiej rozwijała się błyskawicznie. Wkrótce została zaangażowana do promocji kampanii czołowych światowych domów mody i znanych marek, np. Miu Miu.

 

Zapraszono ją także do pozowania dla magazynów modowych, w tym przede wszystkim do sesji okładkowych. W jej portfolio znalazły się m.in. publikacje w krajowych wydaniach magazynu „Vogue" - dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych, a także trzykrotnie w Wielkiej Brytanii oraz po jednym razie we Francji, Japonii, Chinach i Polsce. Inne tytuły, w których pojawiły się jej zdjęcia, to m.in.: „W Magazine", „Perfect", „Numero".

 

Dla kogo pracuje Patrycja Piekarska?


Patrycja Piekarska zadebiutowała w świecie wielkiej mody podczas paryskich pokazów zapowiadających kolekcje wiosna-lato 2020. Wtedy regularnie pojawiała się na wybiegach, prezentując m.in. stroje projektowane przez takie marki jak: Dior, Saint Laurent, Nina Ricci, Altuzarra, Giambattista Valli, Miu Miu, Valetino, Chanel. W 2020 roku zaczęto zapraszać ją także do sesji zdjęciowych. Pojawiła się m.in. na okładce polskiego wydania magazynu „Vogue", na łamach „W Magazine", a także w kampanii Miu Miu przygotowanej przez Belle Leigh Smith.

 

 

Sezon jesień-zima 2020 roku stał u niej pod znakiem pokazów dla marek takich jak Simone Rocha, Fendi, Tod's, Sportmax, Philosophy di Lorenzo Serafini, Lanvin, Missoni, Lacoste, a także ponownie Dior, Nina Ricci, Chanel i Miu Miu.

 

W 2021 roku była angażowana do pokazów i sesji zdjęciowych dla marek Dior, Fendi, Gabriela Hearst, Chanel. Pojawiła się także na okładce magazynu „Numero" oraz na stronach „W Magazine" i „Perfect". Została również twarzą kampanii reklamowej tuszu do rzęs sygnowanego przez Victorię Beckham oraz cieni do powiek Dior.

 

Dla kogo obecnie pracuje Patrycja Piekarska? Rok 2022 to dla młodej modelki przede wszystkim pokazy i kampanie takich marek jak Dior, Celine, Nodaleto & Marc Jacobs, Balmain, Chanel.

 

 

Patrycja Piekarska - osiągnięcia

 

Wydawać by się mogło, że Patrycja Piekarska osiągnęła w świecie wielkiej mody już niemal wszystko. Chodziła w pokazach dla najlepszych projektantów, brała udział w kampaniach reklamowych ich kolekcji, angażowano ją do promocji luksusowych kosmetyków i pojawiała się na okładkach prestiżowych pism branżowych.

 

Ta młoda modelka, jak wierzymy, dopiero się jednak rozkręca. Niewątpliwym osiągnięciem Patrycji Piekarskiej jest fakt, że w bardzo krótkim czasie zdołała zostać tzw. wybiegową modelką Chanel i Diora, a także modelką-ambasadorką domu mody Celine.

 

 

Zawdzięcza to nie tylko doskonałym warunkom fizycznym do pracy w zawodzie modelki, ale też umiejętności przeistaczania się i wchodzenia w tzw. rolę zgodnie z wizją fotografa czy projektanta.

 

Modelka nie boi się też eksperymentów z własnym wyglądem, czemu dała wyraz m.in. w sesji do amerykańskiego czy chińskiego wydania „Vogue", gdzie pozowała m.in. w kolorowych, asymetrycznie ściętych włosach, krótkiej, ciemnej fryzurze oraz platynowych długich falach. Obecnie świadomie wybiera współprace wyłącznie z prestiżowymi markami i projektantami.

 

Redakcja Maxmodels.pl

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj RoKsyu 6.0 0 RoKsyu Modelka
Edytuj laurella01 6.0 4 laurella01 Modelka
Edytuj Ice_Kisses sesja zdjęciowa we Włoszech 6.0 9 Ice_Kisses Modelka
Edytuj rudolf75 6.0 3 rudolf75 Fotograf
Edytuj mskoczylas UPALNY DZEN W BROWARZE

TWOJA FABRYKA PLENERÓW 6.0 0 mskoczylas Fotograf
Edytuj OlaAleksandra 6.0 1 OlaAleksandra Modelka
Zobacz więcej zdjęć