Kształt twarzy a fryzura cz.II - Porady Claudius Hair Treser Academy

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
REKLAMA
Kształt twarzy a fryzura cz.II - Porady Claudius Hair Treser Academy

W poprzednim artykule podpowiedzieliśmy jaką fryzurę dobrać do okrągłego, prostokątnego i owalnego kształtu twarzy. Tym razem szerzej omówimy kształt trójkąta, odwróconego trójkąta i kwadratu.


Trójkąt


Trójkątny kształt twarzy charakteryzuje się wąskim i niskim czołem oraz mocno zarysowaną linią szczęki. Często też u pań o tym kształcie twarzy mamy do czynienia z nienaturalnie szeroką szyją, która optycznie poszerza barki i skraca sylwetkę. Oczywiście specjaliści w salonach fryzjerskich mają sposoby na to, aby ukryć to, co niechciane i uwydatnić to, co pożądane. Jeżeli zależy nam na zneutralizowaniu dysproporcji pomiędzy wąskim czołem a szeroką szczęką unikajmy odsłaniania twarzy. Bardzo dobrym patentem dla tego kształtu twarzy są różnego rodzaju grzywki.

 

W tym przypadku świetnie sprawdzi się ciężka, geometryczna i prosta grzywka, która przysłoni całe czoło. Dzięki takiej grzywce poszerzymy czoło i wyrównamy proporcje ze zbyt mocno zarysowaną szczęką. Jedynym przeciwwskazaniem do ciężkiej i prostej grzywki jest mocno zarysowany na twarzy nos. Jeżeli jesteśmy właścicielkami dużego nosa, bardziej będzie do nas pasować asymetryczne cięcie grzywki, które odciągnie uwagę od mocnej szczęki, a jednocześnie nie uwydatni nosa.

 

Dla trójkątnych twarzy najlepsze cięcia to takie, które sięgają linii kości policzkowych, nadając największą objętość w górnej części twarzy. Tym zabiegiem również zrównoważymy różnicę pomiędzy mocną linią szczęki a wąskim czołem.

 

Serce, czyli odwrócony trójkąt


Ten kształt twarzy jest odwróceniem twarzy trójkątnej. Charakterystyczna jest wąska i często wystająca broda oraz wysokie, szerokie i mocno rozbudowane czoło. Do tego kształtu twarzy pasują długości od linii kości policzkowych do linii barku. Zdecydujmy się na fryzury o prostej i cięższej linii przy twarzy, z objętością zbudowaną po bokach.

 

Przykładem takiej fryzury może być sięgający do linii szczęki bob, który z przodu twarzy jest prosty, a z tyłu mocno wycieniowany. Właścicielki ostrych podbródków muszą uważać na cienkie i wycieniowane pasma. Jeśli podwiną się one pod brodę, spotęgują wrażenie wystającego podbródka. Dobrym rozwiązaniem są cieniowania, które przysłonią najbardziej wystające u góry części czoła, czyli tzw. zakola.

 

Dla odważniejszych pań polecamy asymetryczną grzywkę. Mocne, asymetryczne cięcie do połowy linii czoła optycznie skróci twarz i delikatnie złagodzi rysy. Właścicielki sercowatego typu twarzy również mogą nosić związane włosy. Najlepiej prezentują się upięcia tuż nad karkiem, między uszami lub nieco pod potylicą. Taki zabieg wypełni najwęższą część twarzy.

 

Kwadrat


Podobnie jak w przypadku twarzy okrągłej - kwadratowej twarzy bardzo ciężko jest nadać efekt owalu. Rozwiązaniem jest przysłonięcie najbardziej wystających części czoła i szczęki. Doskonale sprawdzą się ciężkie, klasyczne boby - bez cieniowania. Zwolenniczkom grzywek odradzamy proste i ciężkie grzywy do linii brwi, a zalecamy krótkie i asymetryczne cięcia, które delikatnie przysłonią twarz. Również w tym przypadku wysoko upięty koński ogon doda sylwetce strzelistości i optycznie wydłuży twarz.

 

Ale kwadrat czy prostokąt?


Jeśli nie wiecie, jaką macie twarz to teraz podpowiadamy jak ją zmierzyć. Do tego celu używamy taśmy mierniczej lub linijki.

Wykonujemy pomiar:

• szerokości twarzy (przykładając miarkę do kości policzkowych),
• szerokości linii szczęki (mierzymy najszersze przeciwstawne punkty),
• czoła w najszerszym punkcie (znajduje się on gdzieś pomiędzy linią brwi a krawędzią włosów),
• wysokości twarzy (zaczynając od krawędzi włosów, aż do linii podbródka).

 

A oto wnioski:

Twarz okrągła - będzie ona tak szeroka, jak długa. Różnice między długością i szerokością mogą sięgać maksymalnie od 1-2 cm.
Podłużna/prostokątna - twarz dłuższa niż szersza. 

Twarz owalna - długość twarzy odpowiada półtorej jej szerokości.
Twarz w kształcie serca - wąska w okolicach szczęki, szersza tam gdzie czoło i kości policzkowe.
Kwadratowa - czoło, linia szczęki oraz linia kości policzkowych mają prawie równą długość. 

Trójkątna - szersze czoło, które zwęża się stopniowo ku delikatnie spiczastej lub zaokrąglonej brodzie.

 

 

 

 

Magda Dukat: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.


Portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>


opracowała: Katarzyna Denkowska

zdjęcie główne: 123rf / picsel

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj romulus Adrianna :)
Mua. Ilona G 6.0 7 romulus Fotograf
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj pawel.zajac https://pawelzajac.com/falling 6.0 1 pawel.zajac Fotograf
Edytuj pawel.zajac 6.0 7 pawel.zajac Fotograf
Potwierdzam, że mam ukończone 18 lat Zobacz Edytuj 0lly Model: 
Oliwia Miskiewicz
 @miss0liwia

Photographer: 
Danny Gaska 
@danny_gaska_photography 6.0 7 0lly Modelka
Edytuj 0lly Model: 
Oliwia Miskiewicz
 @miss0liwia

Photographer: 
Danny Gaska 
@danny_gaska_photography 6.0 8 0lly Modelka
Edytuj Shog80 Marcela :) 6.0 24 Shog80 Fotograf
Edytuj LightPoint 6.0 5 LightPoint Fotograf
Edytuj KingaStach . 6.0 6 KingaStach Modelka
Edytuj DynePhoto 6.0 12 DynePhoto Fotograf
Edytuj niki_1989 6.0 15 niki_1989 Modelka
Zobacz więcej zdjęć