Planujesz ciążę? Pomyśl o ubezpieczeniu!

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Planujesz ciążę? Pomyśl o ubezpieczeniu!

Powiększenie rodziny to poważna życiowa decyzja. Dlatego jeśli chcesz dobrze przygotować się zarówno na przyjście na świat dziecka, jak i na samą ciążę, tak samo zadbaj o swoje zdrowie jak o sytuację finansową. Pomóc może ci w tym odpowiednie ubezpieczenie. Podpowiadamy, jaka polisa będzie najlepsza dla przyszłych rodziców i kiedy trzeba ją wykupić!

 

 

Jakie ubezpieczenie zapewni wsparcie finansowe w czasie ciąży?


Jeśli planujesz powiększenie rodziny, musisz liczyć się ze sporymi wydatkami. Dużo kosztuje nie tylko wyprawka dla niemowlaka, ale także samo prowadzenie ciąży. Jakość usług realizowanych w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego często pozostawia wiele do życzenia, dlatego większość przyszłych mam decyduje się na prywatną opiekę medyczną. Tym samym muszą ponosić one niemałe wydatki związane z samymi wizytami w gabinecie ginekologa, ale także z dodatkowymi badaniami diagnostycznymi i laboratoryjnymi.
Właśnie dlatego jeszcze przed zajściem w ciąże, warto zawrzeć umowę na:


• ubezpieczenie na życie


Ubezpieczenie na życie i zdrowie - zarówno indywidualne, jak i grupowe - może wiązać się ze wsparciem finansowym już po urodzeniu dziecka. To, na jaką kwotę będzie mogła liczyć świeżo upieczona mama, zależy od wysokości opłacanych składek i wysokości sumy ubezpieczenia.


Świadczenie pieniężne jest wypłacane po:
• urodzeniu zdrowego dziecka
• urodzeniu wcześniaka
• urodzeniu chorego dziecka
• urodzeniu martwego noworodka.


Ubezpieczyciel wypłaca z tego tytułu kwotę w wysokości od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W tym celu po przyjściu na świat malucha należy dostarczyć mu dokument potwierdzający narodziny, czyli Akt Urodzenia oraz wypełnić specjalny formularz. Ponadto większość towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje wsparcie finansowe również po przysposobieniu dziecka, które nie ukończyło jeszcze 10. roku życia.


• ubezpieczenia zdrowotne


Taka polisa obejmuje między innymi pełen pakiet prywatnych usług medycznych. Jest w związku z tym doskonałym uzupełnieniem obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego - zwłaszcza w czasie ciąży.
W ramach polisy zdrowotnej finansowane są wizyty u ginekologa, badania USG, genetyczne. Ciężarna nie musi ponosić też dodatkowych kosztów za badania laboratoryjne, a w tym między innymi za morfologię krwi czy badanie moczu. W przypadku niektórych wariantów ubezpieczeń można liczyć także na sfinansowanie porodu w prywatnej klinice oraz na zapewnienie opieki położnej już po porodzie.

 

Szukasz ubezpieczenia z myślą o ciąży? Na to musisz szczególnie zwrócić uwagę!


Pamiętaj, aby wybrać właściwą polisę i zawrzeć umowę z ubezpieczycielem, jeszcze zanim zaczniesz starać się o ciąże. Kiedy już będziesz spodziewać się dziecka, wykupienie ubezpieczenia może nie zagwarantować takiego wsparcia, jakie oczekujesz.
Myśląc o zabezpieczeniu się na czas ciąży, zwróć uwagę na:


• OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy i na okres karencji


Towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają sobie w OWU tzw. okres karencji. W tym czasie, który trwa od zawarcia umowy, ubezpieczyciel jest zwolniony z obowiązku wypłaty świadczeń, nawet jeśli zajdziesz w ciąże. Oznacza to, że nie otrzymasz wsparcia finansowego ani gdy będziesz oczekiwała na przyjście na świat dziecka, ani po jego urodzeniu. To, ile trwa karencja, jest ustalane przez ubezpieczyciela, jednak okres ten zwykle wynosi od 6 do 12 miesięcy


• to, co obejmuje pakiet medyczny


W przypadku polisy zdrowotnej przyjrzyj się temu, czy będziesz miała finansowaną nielimitowaną liczbę wizyt u ginekologa. To samo dotyczy badań diagnostycznych - warto wybrać pakiet, który obejmuje jak najszerszą diagnostykę.

 

Polisa w ciąży - wsparcie finansowe i medyczne


Polisa zdrowotna to wydatek - jednak koszty ponoszone w związku z każdorazowymi konsultacjami lekarskimi i badaniami mogą okazać się znacznie wyższe. Ponadto gwarantuje ona łatwy, bezproblemowy dostęp do specjalistów. Ubezpieczenie w ciąży zapewnia również zastrzyk gotówki, gdy maluch już przyjdzie na świat. Jest to nieocenione wsparcie ze względu na to, ile kosztuje wyprawka dla nowego członka rodziny.

Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj angelika_n 6.0 0 angelika_n Fotograf
Edytuj owczarska__raw Foto: Joanna Kaźmierczak Fotografia
Suknia: Dresses and dreams 6.0 0 owczarska__raw Modelka
Edytuj olastrzelczyk 6.0 1 olastrzelczyk Modelka
Edytuj cezaryhaczkur 6.0 2 cezaryhaczkur Fotograf
Edytuj Aron_Foto www.instagram.com/aron_foto_
www.patreon.com/aron_foto_ 6.0 0 Aron_Foto Fotograf
Edytuj hubi12349 6.0 2 hubi12349 Fotograf
Edytuj julia_knach 5.9 0 julia_knach Modelka
Edytuj nati3583 #makeup 6.0 2 nati3583 Modelka
Edytuj Mooniique Photographer: @wisniewskiphoto 6.0 0 Mooniique Modelka
Zobacz więcej zdjęć