Ponadczasowa stylizacja kobiety sukcesu - Porady Claudius Hair Treser Academy

Dodano: 18.08.2015
REKLAMA
Ponadczasowa stylizacja kobiety sukcesu - Porady Claudius Hair Treser Academy

Fryzura to nieodłączna część ubioru. Tak, jak istnieje ubraniowy dress code, tak też istnieją zasady doboru odpowiedniej fryzury. Nie każde uczesanie będzie odpowiednie na każdą okazję, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poradami, które pozwolą wam dobrać stylizację, jakiej ton i wygląd staną się dopełnieniem perfekcyjnego stroju.

 

To, co jedni mogą uznać za oczywistość, dla innych wcale nie jest tak jasne. A prawda jest taka, że bardzo rzadko możemy sobie pozwolić na niedbały look i nonszalancko zmierzwione włosy - zwłaszcza, jeśli mowa o spotkaniach zawodowych. Co zatem może sprawić, by nasz wygląd stał się nie tylko naszą wizytówką, ale i pewnym potwierdzeniem klasycznej elegancji i klasy?


Podstawą nienagannej fryzury są przede wszystkim czyste i wypielęgnowane włosy. Nie pozwólcie sobie na odrosty czy wyblakły kolor. Dobrze nawilżone i zdrowe włosy nie będą skupiać na sobie uwagi, a całkowicie stopią się z naszą stylizacją, jako jej naturalne dopełnienie. I to właśnie na takim efekcie nam zależy. Pamiętajcie jednak, że tylko kosmetyki odpowiedniej jakości zapewnią dobrą kondycję włosów, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim. Zwłaszcza, jeśli na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że nasze włosy również potrzebują wyjątkowo profesjonalnego podejścia.

 

Kolejnym z podstawowych elementów, który zagwarantuje odpowiednią prezencję, jest odpowiednio dobrane cięcie do typu urody, które podkreśli nasze atuty, a jednocześnie nie przekroczy granicy "dopuszczalnego seksapilu". Niektóre stylizacje po prostu lepiej sprawdzą się na wieczorne wyjścia niż na spotkanie biznesowe, na których nieprzerwanie króluje klasyka. Podobnie jest z kolorem - ekstrawagancja i krzykliwe barwy niekoniecznie zostaną odebrane jako potwierdzenie naszych profesjonalnych kompetencji. Kolor powinien korespondować z naturalną oprawą oczu, a także barwą tęczówki.

 

Nie każda praca wymaga określonego stroju i fryzury. Tak naprawdę każda z was wie najlepiej, na co może sobie pozwolić. Pamiętajcie jednak, że fryzura czy strój powinny być jedynie dopełnieniem waszej pewności siebie. To w końcu ona jest największym narzędziem, jakim dysponujecie.


Mając już wypielęgnowane, dobrze obcięte i zafarbowane włosy trzeba pomyśleć o codziennej stylizacji. Włosy powyżej długości ramion najczęście zostają spięte w gładkie i klasyczne upięcia tak, by nie zasłaniały twarzy, a jednocześnie nie uprzykrzały nam pracy w ciągu dnia. Jeśli zaś zdecydujecie się nosić rozpuszczone włosy, to pamiętajcie, aby zadbać o ich wygładzenie przy pomocy prostownicy lub okrągłej szczotki w trakcie suszenia. Postrzępione końcówki nie będą prezentować się elegancko. Z kolei krótkie włosy również warto zaczesać gładko, jednocześnie nie przesadzając z kosmetykami do stylizacji. Czasy nażelowanych i przyklejonych do czoła włosów bezpowrotnie (i całe szczęście!) minęły.


Te kilka porad może dać wam wyobrażenie o tym, jak osiągnąć klasyczny i ponadczasowy elegancki look. Nie znaczy to jednak, że wszystkie musimy wyglądać tak samo. Pamiętajcie jednak, że przy doborze fryzury biznesowej warto zwrócić się do profesjonalisty. On pomoże wam podkreślić to, co w was wyjątkowe, zachowując normy i standardy, które są ogólnie przyjęte.

 

 

 


Magda Dukat: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.

 

Portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>

 

opracowała: Katarzyna Denkowska

zdjęcie główne: pixabay

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Porady ekspertów
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Moniawka https://cloudromance.pl/profil/monikawojtak/ 5.9 0 Moniawka Modelka
Edytuj Moniawka https://cloudromance.pl/profil/monikawojtak/ 5.8 0 Moniawka Modelka
Edytuj Moniawka https://cloudromance.pl/profil/monikawojtak/ 5.7 0 Moniawka Modelka
Edytuj Moniawka https://cloudromance.pl/profil/monikawojtak/ 5.7 2 Moniawka Modelka
Edytuj Moniawka https://cloudromance.pl/profil/monikawojtak/ 5.8 0 Moniawka Modelka
Edytuj JustynkaF :P 6.0 1 JustynkaF Modelka
Edytuj JustynkaF :) 5.8 0 JustynkaF Modelka
Edytuj Crazy Stary dworzec i ja :) 5.5 3 Crazy Modelka
Edytuj KaBoom 6.0 3 KaBoom Modelka
Edytuj Moniawka https://cloudromance.pl/profil/monikawojtak/ 5.4 0 Moniawka Modelka
Zobacz więcej zdjęć