Pozowała, by kupować podręczniki na studia. Elle MacPherson nie chciała być modelką

Dodano: 10.08.2022
REKLAMA
Pozowała, by kupować podręczniki na studia. Elle MacPherson nie chciała być modelką
Zdjęcie: AFP/ ROBYN BECK

Elle MacPherson była jedną z pierwszych top modelek. Od lat 90., kiedy odnosiła ogromne sukcesy, stale jest o niej głośno. Spektakularna uroda otworzyła jej drogę do sławy. Jak potoczyła się kariera Elle MacPherson? Co wiadomo o życiu prywatnym jednej z najpiękniejszych kobiet na świecie?


Przeczytaj też:

Kontrowersyjna piękność z Izraela. Za co miała trafić do więzienia?

 

Elle MacPherson - życiorys skazanej na sukces


Elle MacPherson urodziła się jako Eleanor Nancy Gow 29 marca 1963 roku w Sydney w Australii. W wieku 10 lat przyjęła nazwisko ojczyma - Neil MacPherson pomylił się, kiedy zapisywał pasierbicę do szkoły. Mimo że jej matka rozwiodła się z MacPhersonem, Elle zachowała jego nazwisko i rozsławiła je na cały świat.

 

Fot: Mary Evans/AF Archive/Graham Whitby Boot

 

Jak zostać modelką? W przypadku Elle MacPherson sprawa była prosta...


W wieku 16 lat Elle miała już 182 cm wzrostu. Była piękną, długonogą, smukłą dziewczyną. Chciała się uczyć i nie rozważała kariery w modelingu, ale jej ogromny potencjał nie mógł pozostać niezauważony. Początkowo w Australii dorabiała jako modelka. Pozowała, by kupować podręczniki na studia, ale ciężko było jej pogodzić naukę z pracą.

 

Zawodowy życiorys Elle MacPherson zaczyna się od studenckich wakacji w Kolorado, kiedy zauważyła ją Francis Grill z nowojorskiej agencji „Click Model Management". Jeszcze przez rok Elle studiowała prawo, jednak zdecydowała się wyjechać do Nowego Jorku, gdzie podpisała kontrakt z agencją Women. Tak zaczęła się przygoda, która zapewniła Elle MacPherson karierę, wprowadziła na wybiegi największych domów mody oraz do świata filmu i biznesu.

 

Elle MacPherson - kariera supermodelki


Elle była twarzą słynnej bieliźniarskiej marki Victoria's Secret. Pracowała też dla tak prestiżowych domów mody, jak: Dior, Versace, Valentino, Yves Saint Laurent i Prada. Jej pierwszy wielki sukces to telewizyjna reklama Coca-Coli z 1982 roku. Potem propozycje posypały się jak z rękawa, a ona zyskała rozpoznawalność. Tygodnik „Time" nadał jej przydomek „The Body" („Ciało") w uznaniu spektakularnej sylwetki i niezwykle długich, zgrabnych nóg.


Zdjęcia Elle MacPherson trafiały na okładki i rozkładówki magazynów: „Vogue" , „Playboy", „Time", „Elle", „GQ" i „Harper's Bazaar". W latach 90. była jedną z czterech najsłynniejszych supermodelek na świecie, obok Naomi Campbell, Claudii Shiffer i Cindy Crawford. Upomniał się o nią również film. Wystąpiła w komediodramacie „Syreny", zagrała w „Batmanie i Robinie" oraz w przygodowym hicie "Lekcja przetrwania". Pojawiła się również w komedii romantycznej Woody'ego Allena „Alice".

 

Elle MacPherson - ciekawostki? Jedną z mniej znanych jest to, że modelka ma swój znaczek pocztowy. W uznaniu jej zasług dla promocji kraju Australia uhonorowała ją umieszczeniem jej podobizny na znaczku!

 

Fot: Darren McDonald/ East News

 

Elle MacPherson - kariera po karierze


Mimo że majątek Elle MacPherson
wart jest ponoć około 95 milionów dolarów, pomysłów na realizację siebie nie brakuje jej do tej pory. Po zakończeniu kariery supermodelki Elle zajęła się kilkoma przedsięwzięciami związanymi z modą, urodą i stylem życia. Znana jest stworzona przez nią marka bielizny i sieć sklepów „Elle MacPherson Intimates". Wraz z koleżankami z wybiegów: Claudią Schiffer, Naomi Campbell oraz Christy Turlington założyła sieć restauracji „Fashion Cafe". Wypuściła własną kolekcję kosmetyków „The Body" i autorskie suplementy linii „WelleCo".

 

Fot: AFP/ANP ADE JOHNSON

 

Elle MacPherson - skandale i ciekawostki z życia prywatnego


Życie prywatne Elle MacPherson nie zawsze toczyło się z dala od kamer. Modelka trzykrotnie wychodziła za mąż, a informacje o każdym jej związku pojawiały się w mediach i były szeroko komentowane. Z pochodzącym z Francji magnatem finansowym i filantropem działającym na rzecz dzieci i chorych na AIDS, Arpadem Bussonem, ma dwóch synów: Arpada Flynna Alexandra Bussona oraz Aureliusa Cy Andreę Bussona.

 

Jej czteroletnie małżeństwo z młodszym o 6 lat amerykańskim miliarderem, Jeffreyem Sofferem, zakończyło się w 2017 roku z powodu niewierności męża. Magazyn „Woman's Day" napisał, że była supermodelka w ramach rekompensaty otrzymała 53 miliony dolarów w gotówce oraz willę w Miami, wartą 26 milionów dolarów.

 

Głośno jest obecnie o nowym związku Elle MacPherson. Skandale i ciekawostki związane działalnością nowego partnera supermodelki, Andrew Wakefielda, omawiane są szeroko na portalach internetowych. Wakefield to przywódca ruchu antyszczepionkowego, pozbawiony praw do wykonywania zawodu lekarza za nierzetelnie przeprowadzone badania nad związkiem szczepionki MMR (przeciwko odrze, śwince, różyczce) z pojawianiem się autyzmu u dzieci. W wyniku działalności Wakefielda ilość szczepień w Wielkiej Brytanii spadła poniżej progu zapewniającego odporność populacyjną. Elle MacPherson uczestniczy w wiecach organizowanych przez jej partnera.

 

Kariera zawodowa Elle MacPherson była oszałamiająca, a jej życie prywatne dostarczało wielu powodów do plotek. Czym jeszcze zaskoczy świat słynne „Ciało"?

 

Redakcja Maxmodels.pl


Przeczytaj też:


Kiedyś dziewczyna Biebera, dziś żona Beckahma. Kim jest żona młodego milionera?

 

Jedna z najgorętszych modelek świata. Z seksem czekała do ślubu

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj errorwiki 6.0 0 errorwiki Modelka
Edytuj zaremskar 6.0 0 zaremskar Modelka
Edytuj zaremskar 6.0 1 zaremskar Modelka
Edytuj Pablo456 MUA: Magda Gaś - Sokół 6.0 7 Pablo456 Fotograf
Edytuj Valeriia11 6.0 1 Valeriia11 Modelka
Edytuj fotomaniacbest 6.0 0 fotomaniacbest Fotograf
Edytuj Panoramix4444 6.0 0 Panoramix4444 Fotograf
Edytuj PawD Sesja z Natalią. 6.0 0 PawD Fotograf
Edytuj LUK Victoria

https://www.instagram.com/lukasz_kus/ 6.0 0 LUK Fotograf
Edytuj Sharka Fot. Aiste Hong 6.0 1 Sharka Modelka
Zobacz więcej zdjęć