Pożyczka gotówkowa na sprzęt fotograficzny

Dodano: 17.09.2021
REKLAMA
Pożyczka gotówkowa na sprzęt fotograficzny

Osoby rozpoczynające karierę fotografa powinny zaopatrzyć się przede wszystkim w odpowiedni aparat wyposażony w nowoczesne i zaawansowane funkcjonalności. Sprzętów niezbędnych do wykonywania codziennej pracy przez fotografa jest jednak zdecydowanie więcej. Jakim sprzętem fotograficznym powinien dysponować początkujący fotograf? Jak sfinansować jego zakup? Na te pytania udzielamy odpowiedzi w niniejszym poradniku.

 

 

Jaki aparat powinien wybrać początkujący fotograf?


Kwestią priorytetową dla początkującego fotografa jest oczywiście znalezienie odpowiedniego aparatu. Liczba dostępnych możliwości w tym względzie jest naprawdę spora. Wyróżniamy m.in. aparaty kompaktowe, bezlusterkowe czy lustrzanki. Wybór sprzętu to bardzo istotna decyzja, gdyż należy pamiętać o tym, że aparat będzie naszym podstawowym narzędziem pracy.


Czym różnią się poszczególne rodzaje aparatów? Zacznijmy od aparatów kompaktowych. Zgodnie z nazwą, aparaty kompaktowe mają niewielkie rozmiary i są bardzo poręczne. Oferują one podstawowe funkcje, takie jak edycja kadrów, dodawanie filtrów itp. Dobre aparaty kompaktowe oferują jakość zdjęć na przyzwoitym poziomie. Zakup takiego aparatu polecamy przede wszystkim tym, którzy wykonują zdjęcia okazjonalnie. Osobom, które z fotografią wiążą swoje plany zawodowe, polecamy raczej zaopatrzyć się w lustrzanki bądź bezlusterkowce.


Większość profesjonalnych fotografów wybiera wcześniej wspomniane lustrzanki. Liczba dostępnych na rynku modeli tego rodzaju aparatów jest wręcz ogromna. Producenci nieustannie wprowadzają nowości, dlatego każdy fotograf szukający dobrej lustrzanki bez trudu znajdzie taki sprzęt, który w pełni będzie odpowiadał jego potrzebom, oczekiwaniom oraz możliwościom finansowym. Osoby początkujące, które chciałyby w jak najkrótszym czasie chciałyby opanować techniki fotografowania, powinny postawić właśnie na lustrzankę. Urządzenia te są wyposażone w szereg zaawansowanych funkcjonalności oraz mają prosty interfejs. Atutem lustrzanek jest fakt, iż wykorzystując je można wykonywać zdjęcia w ruchu oraz niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Świetnie nadają się m.in. do fotografowania zjawisk pogodowych, krajobrazów śródmiejskich czy sportowców startujących w zawodach.


Trzecia popularna kategoria aparatów to tzw. bezlusterkowce. Do ich najważniejszych zalet można zaliczyć niewielkie rozmiary i masę, wysoką jakość zdjęć oraz wiele zaawansowanych funkcji służących do profesjonalnej obróbki zdjęć. Gorzej radzą sobie one w dynamicznych warunkach, zaś są świetnym wyborem, gdy planujemy zajmować się fotografowaniem obrazów statycznych.


Podsumowując, najlepszym wyborem zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych fotografów są lustrzanki oraz bezlusterkowce. Zalecamy, aby na zakup archaicznego aparatu kompaktowego decydować się wyłącznie wtedy, gdy nie posiadamy żadnych umiejętności w tej dziedzinie bądź gdy nie jesteśmy jeszcze pewni, czy fotografia rzeczywiście jest naszą pasją, z którą chcielibyśmy wiązać swoją zawodową przyszłość.

 

Zakup akcesoriów fotograficznych


Zakup aparatu fotograficznego to dopiero pierwszy etap budowania ekwipunku profesjonalnego fotografa. Profesjonalny fotograf musi także zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria fotograficzne. Decyzję o zakupie akcesoriów należy dostosować do tego, jakim urządzeniem dysponujemy. Okazuje się, że niektóre akcesoria przydają się wyłącznie w lustrzankach.

 

Lampa błyskowa


Większość nowoczesnych aparatów posiada wbudowane lampy błyskowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zakupić dodatkową, zewnętrzną lampę. Szczególną popularnością wśród fotografów cieszą się lampy błyskowe ze specjalnymi, ruchomymi głowicami. Dzięki nim możliwe jest kierowanie strumieni światła w dowolną stronę w zależności od potrzeb. Obrotowa lampa błyskowa sprawi, że kadry będzie można oświetlać w bardziej efektywny, a co najważniejsze: mniej dokuczliwy dla oczu fotografowanych osób sposób.


Aby możliwe było zamontowanie dodatkowej, ruchomej lampy błyskowej, aparat musi posiadać specjalny wkład, tzw. sanki. Zazwyczaj jest ona umieszczana w większości lustrzanek i w dobrych aparatach kompaktowych.


Karta pamięci i czytnik


Obecnie rzadko kiedy zdarza się, aby nowe aparaty były oferowane w sklepach wraz z kartą SD. Karta pamięci jest niezbędna, ponieważ to na niej magazynowane będą zrobione przez nas zdjęcia. Zalecamy, aby zaraz po zakupie aparatu zaopatrzyć się w kartę SD o wybranej pojemności. Im będzie ona większa, tym więcej zdjęć będziemy mogli na niej przechowywać. Oprócz karty SD warto także zakupić od razu specjalny czytnik kart, dzięki któremu zdjęcia w szybki sposób będziemy mogli przesłać na komputer stacjonarny lub laptop.

 

Stabilny, wytrzymały statyw


Jedno z najważniejszych akcesoriów niezbędne w codziennej pracy fotografa. Jest ono szczególnie istotne, gdy wykonujemy zdjęcia grupowe bądź podczas fotografowania szerokich kadrów. O czym należy pamiętać szukając dobrego statywu?


Szczególną uwagę należy zwrócić na jego masę. Nie może on być za lekki, ponieważ gdyby tak się stało, w razie większych podmuchów wiatru cała konstrukcja by się przewróciła i mogłaby wyrządzić poważne uszkodzenia w aparacie. Cechą statywu dla profesjonalnych fotografów musi być także odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, dobry statyw powinien być też wyposażony w głowicę.

 

Podwodna obudowa na aparat


Jeżeli planujemy wykonywać zdjęcia pod wodą, warto zaopatrzyć się także w profesjonalną obudowę na aparat. Asortyment tego typu jest oferowany w bardzo różnych cenach. Najtańsze są proste, plastikowe etui, jednak nie oferują one odpowiednio wysokiej ochrony. Gdy zależy nam na profesjonalnym zabezpieczeniu urządzenia przed wodą, musimy liczyć się z odpowiednio wyższym wydatkiem.

 

Jak sfinansować swoją fotograficzną pasję?


Skompletowanie profesjonalnego sprzętu dla fotografa wiąże się z dość dużym wydatkiem. Nie każdy dysponuje kwotą rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych, jednak istnieje prosty i w pełni bezpieczny sposób na sfinansowanie swoich marzeń. Mianowicie: można złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online na sprzęt fotograficzny.


Wniosek o uzyskanie kredytu gotówkowego na sfinansowanie zakupu sprzętu fotograficznego można złożyć w domowym zaciszu korzystając z internetowego formularza. Kredyty i pożyczki na atrakcyjnych warunkach oferują zarówno banki jak i wyspecjalizowane instytucje pozabankowe. Co ważne, do uzyskania gotówki nie jest konieczne spełnianie dodatkowych formalności. Wielu klientów otrzymuje przelew na konto jeszcze tego samego dnia.

 

materiały promocyjne partnera

 

Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Pawelmoney 6.0 2 Pawelmoney Fotograf
Edytuj klaudyna_04 6.0 2 klaudyna_04 Modelka
Edytuj klaudyna_04 6.0 1 klaudyna_04 Modelka
Edytuj monika0126 6.0 2 monika0126 Modelka
Edytuj aga_tkd 6.0 2 aga_tkd Modelka
Edytuj AgisterA .. 5.9 1 AgisterA Modelka
Edytuj skins_ 6.0 0 skins_ Modelka
Zobacz więcej zdjęć