"Sorry, Kochanie, Ty odpadasz..." Największe skandale w Top Model Polska

Dodano: 18.11.2022
REKLAMA
Zdjęcie: Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News, materiały prasowe

Jedenasty sezon Top Model Polska zbliża się do końca. Afery to bez wątpienia nieodłączna część tego programu. Uczestnik z wyrokiem, upokorzenia na planie, seksistowskie komentarze… To tylko niektóre szokujące wpadki, którymi żyli fani oraz przeciwnicy telewizyjnego show. Oto największe skandale minionych edycji!

 

 

Przeczytaj też:

Tajemnicza choroba, zamknięcie w klasztorze. Co się stało z polską modelką?

 

Top Model Polska - historia programu


Jakie były początki programu Top Model Polska? Historia sięga 2010 roku - to właśnie wtedy jesienią wyemitowano pierwszą edycję show. Do 3. sezonu jego nazwa brzmiała Top Model. Zostań Modelką.

 

Na czym polega program? Składa się z kilku etapów. Podczas castingów jury wybiera kilkadziesiąt osób, które biorą udział w specjalnym obozie. W trakcie bootcampu to samo jury wybiera kilkunastu uczestników, którzy zamieszkują w Domu Modeli i Modelek. Kandydaci rywalizują ze sobą, wykonując różnego typu zadania, i odpadają po kolei. Uczestnicy biorą udział w sesjach zdjęciowych, zadaniach grupowych, spotach reklamowych, pokazach na wybiegu itp. Często zadania są ekstremalne i wymagają od kandydatów pokonania swoich lęków, np. wysokości. W finale zwycięzca jest wybierany głosami widzów.

 

Jak zmieniały się zasady w Top Model Polska? Na przestrzeni lat wprowadzono kilka ważnych modyfikacji. W pierwszych trzech edycjach brały udział tylko kobiety, w kolejnych także mężczyźni. Od ósmej edycji jurorzy zaczęli przyznawać tzw. złoty bilet, czyli możliwość ominięcia etapu obozu dla osoby, którą sami wybrali. Dziewiąty sezon przyniósł z kolei srebrny bilet - w tym przypadku jedna osoba automatycznie trafia na bootcamp (widzowie głosują online na jednego z wybranych uczestników, pominięty jest etap castingu na żywo przed jury).

 

Od samego początku finał na żywo prowadzą Joanna Krupa i Michał Piróg (który jest także mentorem uczestników). W jury zasiadają: Joanna Krupa, Marcin Tyszka, Dawid Woliński i Katarzyna Sokołowska (przez pierwsze dwie edycje zamiast niej kandydatki oceniała Karolina Korwin-Piotrowska).

 

Program wylansował wiele gwiazd, które robią karierę w modelingu lub show-biznesie. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Klaudia El Dursi, Jakob Kosel, Radek Pestka czy Karolina Pisarek.

 

Top Model Polska - skandale, o których nie sposób zapomnieć


Z czego jest znany program Top Model Polska? Skandale i afery - to bez wątpienia jedna z najczęściej podawanych odpowiedzi. Każdy sezon obfituje w minimum kilka mniejszych lub większych wpadek. O niektórych szybko się zapomina, ale inne ciągną się za uczestnikami show latami...

 

Seksafera Dominica D'Angelica


O czym długo będą pamiętać fani i przeciwnicy programu Top Model Polska? Afera, która najmocniej wstrząsnęła opinią publiczną, to bez wątpienia sprawa Dominica D'Angelica. Mężczyzna brał udział w dziewiątej edycji show - w 2020 r. Był jednym z faworytów i doszedł aż do finału.

 

Okazało się jednak, że w 2011 r. został skazany za... seks z nieletnią! A to nie wszystko, bo kolejny wyrok na jego koncie dotyczył pobicia. Stacja TVN zareagowała szybko, dyskwalifikując Dominica.

 

„W związku z informacjami o przeszłości Dominica D'Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu" - można było przeczytać w oświadczeniu TVN (a dokładniej Marcina Barcza, dyrektora Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery) na Facebooku.

 

Seksistowskie komentarze i zachowania


Z czego jest znany program Top Model Polska? Skandale bardzo często dotyczą seksistowskich i szowinistycznych zachowań, które mają miejsce na planie. Na nieprzyjemne uwagi pozwalają sobie zarówno jurorzy, jak i zaproszeni goście.

 

Echem odbiła się przede wszystkim sytuacja z Dawidem Wolińskim. W drugim sezonie show postanowił sprawdzić, czy piersi jednej z uczestniczek są prawdziwe. Wstał i zaczął dotykać biustu Angeliki Fajcht.


Zachowanie nie spodobało się telewidzom oraz Elżbiecie Radziszewskiej, pełnomocniczce rządu ds. równego traktowania. Do KRRiT wpłynęło sporo skarg dotyczących m.in. tego odcinka. Cała sprawa skończyła się karą dla TVN, sąd apelacyjny w Warszawie uznał, że: Telewizja TVN będzie musiała zapłacić 150 tys. zł kary za naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji w reality-show Top Model" (cytat za serwisem wpolityce.pl).

 

Za seksistowski został uznany również komentarz Patrycji Markowskiej. Wokalistka w dziewiątej edycji postanowiła naprawdę „zabłysnąć". Do jednego z uczestników powiedziała: „On ma taki dar. Wychodzi na zdjęciach jak facet. Jak się z tobą rozmawia, to adoptowałabym cię bardziej, niż bzyknęła...". Ten niewybredny komentarz nie spodobał się fanom programu, którzy w internecie mocno krytykowali wypowiedź piosenkarki.

 

Pomyłka podczas podawania wyniku


W siódmej edycji Top Model Polska miała miejsce ogromna wpadka. Podczas ogłaszania wyników inny zestaw zdjęć uczestników pojawił się na dużych telebimach, a inny na ekranie Joanny Krupy. Z tego powodu jurorka i prowadząca nie wiedziała, kto naprawdę odpada i doszło do niemałego zamieszania. Krupa rozbrajająco zwróciła się później do jednej z uczestniczek: „O, Jezus! Sorry, kochanie... Ania, Ty odpadasz".

 

Dla wielu fanów „pomyłką" było również to, że w ósmej edycji show złoty bilet od jurorów otrzymała Klaudia El Dursi. Chodziły pogłoski, że modelka jest już znana w świecie show-biznesu - a więc wcale nie jest początkująca.

 

To tylko niektóre z afer związanych z programem - tak naprawdę skandali było dużo więcej!

 

Agnieszka Łapajska/ Redakcja MaxModels.pl

 

Przeczytaj też:

 

Skandale były jej chlebem powszednim. Dziś ma 53 lata i ogromny majątek

 

Kontrowersyjna piękność z Izraela. Za co miała trafić do więzienia?


Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj martarav 6.0 2 martarav Modelka
Edytuj witkowskipawel Amelia raz jeszcze :) 6.0 2 witkowskipawel Fotograf
Edytuj Zawadzkaa 6.0 1 Zawadzkaa Modelka
Edytuj gavroche 6.0 0 gavroche Fotograf
Edytuj martarav 6.0 0 martarav Modelka
Edytuj pat97 6.0 2 pat97 Modelka
Edytuj martarav 6.0 0 martarav Modelka
Zobacz więcej zdjęć