Szafir padparadsha, diament otoczony złotymi płatkami. Tak zaręczają się gwiazdy

Dodano: 04.08.2022
REKLAMA
Szafir padparadsha, diament otoczony złotymi płatkami. Tak zaręczają się gwiazdy
Zdjęcie: Instagram @amalclooneyofficial1

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem nadchodzących zmian i dobrej nowiny! Oto najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2022 roku. To gwiazdy show biznesu wyznaczają trendy.


Przeczytaj też:

Jedna z najgorętszych modelek świata. Z seksem czekała do ślubu


Pierścionek zaręczynowy - o co całe halo?


Pierścionek zaręczynowy, zgodnie z tradycją, powinien być założony na serdeczny palec prawej ręki ukochanej. W dawnych czasach był symbolem miłości, przyjaźni czy wielkiego uczucia, ale niekoniecznie obietnicą przyszłego małżeństwa. Starożytni Rzymianie obdarowywali swoje wybranki pierścieniami wykonanymi z żelaza, złota, a nawet... wręczali im srebrną monetę. W XIX w. w Ameryce popularne było obdarowywanie lubej naparstkiem, z którego można było usunąć górną część i w ten sposób stworzyć pierścionek.

 

Kiedyś wręczanie pierścionków zaręczynowych było domeną wyższych klas społecznych, które mogły pozwolić sobie na taki wydatek. Dopiero w latach 30. XX w. ten zwyczaj zaczął upowszechniać się niezależnie od statusu społecznego. Wtedy też popularne było przekonanie, że pierścionek zaręczynowy z diamentem powinien stanowić ekwiwalent miesięcznego wynagrodzenia.

 

Fot: 123 RF/ Picsel

 

Obecnie popularne są już nie tylko pierścionki z diamentami, ale i przyozdobione kolorowymi kamieniami. Mogą być wykonane ze złota lub platyny. Oto najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2022 - bądź na bieżąco z trendami!

 

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe 2022 roku


Szeroki dostęp do kamieni szlachetnych i mnogość kruszców do stworzenia biżuterii sprawiają, że wybór pierścionka zaręczynowego z roku na rok staje się coraz trudniejszy. Jak znaleźć ten jedyny?

Listę najmodniejszych pierścionków zaręczynowych 2022 otwiera minimalistyczna biżuteria. Nawet najgłębsze uczucia można zamknąć w prostej formie. W minimalistycznych pierścionkach królują klasyczne odcienie, delikatne zdobienia oraz proste wzory. To jeden z typów biżuterii, który rzadko staje się niemodny. W ślubnych trendach pozostaje na czasie już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić.

 

Fot: 123 RF/ Picsel

 

Jeden z najmodniejszych pierścionków zaręczynowych 2022 to także biżuteria w stylu vintage. Wyróżnia go nie tylko sposób zdobienia, ale i sam odcień metalu. Zamiast klasycznego czy białego złota, można spotkać również tak zwane „stare złoto". Ten odcień jednoznacznie kojarzy się ze stylem retro. Do tego popularne kamienie, tak dalekie od brylantów, ale wciąż zachwycające swym urokiem - w odcieniach błękitu, zieleni, granatu, różu czy żółci. To prawdziwe rarytasy dla poszukiwaczy pierścionków w stylu vintage.

 

W kontrze do minimalizmu stoi maksymalizm. Jeśli zamiast skromnych ozdób bliżej ci do bogatych zdobień, spójrz na maksymalistyczne pierścionki zaręczynowe w całkiem nowej odsłonie. Takie pierścionki są duże, masywne i... widać je z daleka! To zasługa nie tyle dużych kamieni, ile szerszych obrączek. Pierścionki maksymalistyczne to też przyzwolenie na ekstrawagancję.

 

Fot: 123 RF/ Picsel

 

Trend, który być może odbiega od samego wyglądu pierścionków zaręczynowych, to koncepcja zrównoważonego rozwoju. Powiązany jest ze sposobem pozyskiwania diamentów i byciem eko. Popularne stają się diamenty wyhodowane w laboratorium. Niektórzy nadal są przywiązani do tradycji, inni sięgają po te nowoczesne alternatywy.

 

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd


To one kreują trendy lub dzięki nim stają się one widoczne - mowa oczywiście o znanych osobach. Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd są na ustach wszystkich. Tak jak np. pierścionek, który książę William podarował Kate Middleton. Ten 18-karatowy szafir w kształcie owalu otoczony przez diamenty był kiedyś własnością Lady Diany.

 

Zachwycający pierścionek, który śmiało może być okrzyknięty jednym z najpiękniejszych pierścionków zaręczynowych gwiazd, to ten, który otrzymała Amal Clooney od George'a Clooney'a. To wyjątkowe cacko ma w sobie siedmiokaratowy diament o szmaragdowym szlifie. Wykonano je z etycznie pozyskanych kamieni.

 

 

 

Również pierścionek Natalie Portman nosił znamiona dbałości o środowisko. Do jego stworzenia użyto zabytkowego kamienia, etycznie wydobytych diamentów oraz platyny, która pochodziła z recyklingu.

 

W kategorii „niesztampowe pierścionki zaręczynowe" na uwagę zasługuje ten podarowany Mary-Kate Olsen. Otrzymała ona pierścionek z czterokaratowym diamentem, który otoczony był szafirami oraz płatkami złota. Z kolei książę Harry oświadczył się Meghan Markle przy użyciu pierścionka, który sam zaprojektował. Trzykaratowy diament był sprowadzony z Botswany, czyli miejsca, gdzie zakochani spędzili pierwsze wspólne wakacje. Otaczające go diamenty pochodziły z kolekcji Lady Di.

 

 

Niemniej wyjątkowy pierścionek otrzymała też księżniczka Eugenia od Jacka Brooksbanka. Umieszczono w nim szafir padparadscha, czyli najrzadziej występującą odmianę tego kamienia na świecie. Po tym, jak ukochana przyjęła oświadczyny, para wspólnie zaprojektowała pierścionek, by podobał się również wybrance Jacka.

 

Wiemy jednak, że najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy to ten, który... dostaje się od ukochanej osoby! Można też zainspirować się wyborami gwiazd.

 

Agnieszka Woźniak/ Redakcja Maxmodels.pl

 

Przeczytaj też:

 

Klaudia El Dursi zrzuciła sukienkę! Jej ciało zniewala!

 

Jaką sukienkę założyć na wesele? Zainspirujcie się tym, co wybierają celebryci

 

Marina została zapytana o przyjaźń z Joanną Opozdą. Usunięty komentarz mówi wszystko

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj VeronikaGayday 6.0 1 VeronikaGayday Modelka
Edytuj Veronqa 6.0 1 Veronqa Modelka
Edytuj dixie 6.0 1 dixie Modelka
Edytuj Leoleo studio :) 6.0 1 Leoleo Fotograf
Edytuj Leoleo studio :) 6.0 2 Leoleo Fotograf
Edytuj Leoleo :) 6.0 0 Leoleo Fotograf
Edytuj photo4fun 6.0 1 photo4fun Fotograf
Edytuj smerfetka95 6.0 1 smerfetka95 Modelka
Edytuj paniJadwiga 5.7 3 paniJadwiga Modelka
Zobacz więcej zdjęć