Szpilki czy trampki? Jakie buty do określonej stylizacji

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Szpilki czy trampki? Jakie buty do określonej stylizacji
Pozwolą Panie, że rozpoczniemy od pewnego wspomnienia. Na pewnym kursie zawodowym mojej młodości prowadząca zadała pytanie: jak szybko rozpoznać człowieka? Jedna z moich koleżanek odpowiedziała: po butach! Tak! Obuwie jest niezmiernie ważnym elementem ubioru i nigdy nie powinno być bagatelizowane w całości stylizacji, której przydaje szlif i ostateczną formę, ewentualnie stanowi znaczącą ozdobę.

 

 

Buty damskie


To kolejna przewaga Pań nad panami. Panie dysponują większą ilością typów obuwia, które mogą założyć. Tym razem jednak interesują nas wyłącznie szpilki i trampki. Wiemy, że większość z Pań uważa takie zestawienie za sztuczne, gdyż sądzi, że świat szpilek i świat trampków to dwa różne uniwersa, ale rzeczy mają się inaczej. Więcej, postaramy się przekonywać do tego, że w niektórych sytuacjach równie dobrze sprawdzą się szpilki, co trampki. To nie herezja. To otwartość na wszystko, co czas przynosi nam w modzie damskiej.

 

Kiedy zakładamy szpilki?


Podwyższony obcas zawsze uchodził za wyróżniający. Być może dlatego, iż niegdyś ludzie wysocy byli wyżej cenieni także pod względem przypisywanych im cech charakteru i umiejętności. W każdym razie "kobieta na szpilkach" staje się wyższa, ponadto inaczej, bardziej dostojnie stawia kroki, zaznacza swoją pozycję - wyżej zawsze znaczyło lepiej.
Pierwszą odpowiedzią na pytanie ze śródtytułu będzie więc: szpilki (szczególnie te najwyższe) zakładamy na specjalne okazje. To w sumie prawda, ale należy wiele dodać, aby nie była to półprawda. Otóż wiele Pań nosi szpilki na co dzień w biurach i innych zakładach pracy. Podobnie planowany na lipcową sobotę spacer po parku z ukochanym także jest dobrą okazją do założenia szpilek. Ogólna zasada jest taka, że szpilki są obuwiem przydającym elegancji. A przecież o elegancję dbamy w każdej sytuacji.
Do szpilek z pewnością nie wdziejemy bluzy z kapturem lub koszuli w kratę. Tu wymagany jest pewien szyk, fason. Im bardziej klasycznie, tym więcej miejsca dla szpilek. Choć znane i cenione są stylizacje ze szpilkami i np. dobrej jakości t-shirtem albo odpowiednio dobranym swetrem. Zakres naszej wolności w wyrażaniu siebie poprzez ubiór pozostaje bardzo szerokim polem. Należy mieć tylko na uwadze jakość naszych "ciuszków" - modivo.pl oferuje nieprzebrany wybór szpilek dla dziewczyn, pań i dam, prosto z najlepszych domów modowych.

 

 

Trampki damskie - czy istnieją jakieś ograniczenia?


Jeżeli trampki w modzie damskiej kojarzą się Paniom wyłącznie z licealistkami, które starają się być modne, to nie jest to właściwe skojarzenie, a już na pewno nie pełne. Na początku zapowiadaliśmy, że podamy przykłady, w których trampki będą równie dobrze widziane jak szpilki. Oto one: spacer, miejsce pracy, spotkanie towarzyskie, ale też - i tu prosimy nie być zaskoczonymi - te "specjalne okazje", ponieważ trampki mogą być również obuwiem luksusowym i wybranym bardzo świadomie, w zgodzie nie tylko ze współczesnymi trendami w modzie, ale nawet z nieco luźniejszą etykietą.
Większość modeli trampek dla Pań będzie obuwiem niezobowiązującym, lekkim, bardzo wygodnym, w sam raz do noszenia na co dzień. Ale zdarzą się też trampki kobiece wykonane ze skóry, które uświetnią każdy strój, każdą stylizację. Mówiąc o szpilkach byliśmy do pewnego stopnia zamknięci w pewnej konfiguracji okoliczności i stosowności ubioru, mówiąc o trampkach stwierdzamy: brak jest tu jakichkolwiek granic.
Bo czyż największe gwiazdy estrady nie występowały podczas odbioru swoich nagród w nieśmiertelnych trampkach Converse? Czy to właśnie nie trampki kobiece są tym rodzajem obuwia, gdzie wzorów i modeli możemy doliczyć się najwięcej, gdzie ciągle trwają eksperymenty stylizacyjne?
W modivo.pl znajdziemy trampki dla wszystkich pokoleń kobiet. Od wieku szkolnego, do trampek, które będą świetnie się nosić także przez Panie, którym coś już nie wypada... Tak. Trampki - ale tylko te właściwie dobrane - pozostają najbardziej uniwersalnym obuwiem. Modivo.pl posiada w swojej ofercie niemalże 1000 typów tego obuwia, więc nic, tylko zaglądać, szperać, wybierać i cieszyć się wolnością, jaką dają trampki.

 

Modivo.pl - być może najlepsze miejsce zakupów modowych w sieci


Miejsce w internecie jakim jest sklep online modivo.pl odznacza się dwoma szczególnymi cechami. Pierwszą z nich jest przebogata oferta wszelkiego rodzaju odzieży. Drugą - sprzedaż produktów wyłącznie najlepszych marek światowych. Zapraszamy do częstego odwiedzania, nie koniecznie nawet w celu zakupu, ale choćby po to, aby pozostać w kontakcie z topową modą.

 

 

Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Hvitermeg 6.0 1 Hvitermeg Modelka
Edytuj Yatsun 6.0 0 Yatsun Modelka
Edytuj fotapertura Tamara 6.0 0 fotapertura Fotograf
Edytuj juliazel 6.0 0 juliazel Modelka
Edytuj werhmaj 6.0 1 werhmaj Modelka
Edytuj IrinaEirene 6.0 1 IrinaEirene Modelka
Edytuj Cyli_Cyli111 6.0 0 Cyli_Cyli111 Modelka
Edytuj IrinaEirene 6.0 1 IrinaEirene Modelka
Edytuj julia_n 6.0 1 julia_n Modelka
Zobacz więcej zdjęć