Yazemeenah Rossi - jak modelka zachowuje młody wygląd po 60-tce?

REKLAMA
Yazemeenah Rossi - jak modelka zachowuje młody wygląd po 60-tce?

Dla niektórych ludzi życie „kończy się" po 30-tce - sądzą, że przestają wtedy być już „młodzi" i „piękni", bo na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Usilnie próbują zatrzymać bieg czasu, ale przecież wiek to tylko liczba, a młodość to stan ducha.

 

 

Francuska modelka Yazemeenah Rossi, znana również jako Yasmina Rossi udowadnia, że wyznaczone sobie cele można realizować niezależnie od wieku. Karierę zaczęła dopiero w wieku 30 lat, wtedy, kiedy większość kobiet kończy przygodę z modelingiem. Yasmina współpracowała z tak znanymi markami jak Hermes, Yves Saint Laurent czy Macy's. Największą sławę przyniosła jej kampania Marks&Spencer, której twarzą została w 2012 roku. Jest jedną z pierwszych modelek z siwymi włosami. Aktualnie 65-latka wciąż zajmuje się modelingiem, często również staje po drugiej stronie aparatu. Fotografia od dziecka była jej pasją, kilkukrotnie prezentowała swoją sztukę na wystawach fotograficznych. Prężnie też rozwija konto na Instagramie, ma aż 319 tys. obserwujących. Z obserwatorami dzieli się wiedzą z zakresu zdrowego trybu życia, zachęca odbiorców do dbania nie tylko o swoje ciało, ale także o wnętrze.

 

 

Yasmina została okrzyknięta „najpiękniejszą babcią na świecie". Siwieć zaczęła w wieku 12 lat, a po 20 roku życia miała już białą czuprynę. Swoją nienaganną sylwetkę i promienną cerę zawdzięcza życiu w zgodzie z naturą. Kobieta urodziła się w ubogiej rodzinie na Korsyce, gdzie wszystko, co potrzebne, czerpane było z natury. Dzięki temu już od najmłodszych lat korzystała z naturalnych kosmetyków i nieprzetworzonego jedzenia.


65-latka żyje według zasady „im mniej, tym lepiej". Najszybciej starzeje się skóra i włosy, dlatego Yazemeenah stawia na naturalną pielęgnację. Stosuje wyłącznie organiczne kosmetyki, samodzielnie wybiera produkty, których używa i sama przygotowuje maseczki do twarzy. Modelka wierzy, że nadmiar makijażu przykrywa skórę, przyśpieszając jej starzenie. Rossi akceptuje swoje zmarszczki, nie próbuje ich przykryć - wręcz przeciwnie, uważa je za swój największy atut, za oznakę tego, że jej życie jest intensywne, piękne i pełne radości. Jeśli chodzi o pielęgnację, najważniejsze są dla niej oleje. Yasmina raz w tygodniu szoruje skórę peelingiem z oliwy z oliwek i cukru. Do cery i włosów używa oleju rzepakowego oraz oleju z winogron. Piękny wygląd skóry zawdzięcza nie tylko zabiegom pielęgnacyjnym, ale również odpowiedniej diecie i zdrowemu trybowi życia.

 

 

Organiczne jedzenie zawsze było dla Rossi priorytetem. Unika przetworzonych produktów, zawsze sprawdza ich pochodzenie. Modelka każdy dzień zaczyna od szklanki ciepłej wody z cytryną, a składnikiem co najmniej jednego z jej posiłków w ciągu dnia musi być awokado. Zawsze wybiera ekologiczną żywność, codziennie sama przygotowuje świeże posiłki składające się głównie z warzyw, owoców, orzechów, niektórych ryb i mięsa dobrej jakości. „Wszystko, co kiedykolwiek zrobiłam dla urody, to odpowiednie odżywianie. Jadłam ekologiczną żywność na długo zanim stało się to modne. Codziennie jem jedno awokado, do tego organiczne mięso i ryby. Ciało pielęgnuję naturalnymi peelingami z oliwy z oliwek i cukru" - zdradza Yazemeenah w wywiadzie dla „Sunday Times".

 

Dla modelki bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Jak sama przyznaje, nie ma już siły na bardziej wymagające ćwiczenia. Mimo to wciąż dużo sie rusza, już od ponad 30 lat uprawia jogę, ponadto codziennie spaceruje, jeździ na rowerze lub biega. Dwa razy dziennie bierze zimny prysznic, który poprawia krążenie i sprzyja układowi nerwowemu, dba też o zdrowy umysł, wstaje wcześnie rano i medytuje, po to by zachować wewnętrzny spokój. Wszystkie problemy zdrowotne leczy naturalnymi kuracjami i ziołami.

 

 

Yasmina nie lubi, gdy jej zdjęcia są retuszowane. Na początku swojej kariery była sfrustrowana widząc inną wersję siebie na fotografiach, często nie mogła się na nich rozpoznać. Jest zakochana w naturze, dba o swoje ciało i otacza je miłością. Z dumą mówi o oznakach starości: „Lubię być prawdziwa, zarówno jeśli chodzi o moje ciało, jak i o moją pracę. Właśnie dlatego akceptuję moje księżycowe włosy i zmarszczki, które są świadectwem mojego bogatego w doświadczenia oraz intensywnego życia. Dorastałam w naturze i zawsze prowadziłam styl życia, który jest bardzo zrównoważony, zdrowy, duchowy i zgodny z naturą".


Słysząc stwierdzenie „wiek to tylko liczba" większość ludzi przewraca oczami. Nie wierzą w to, że zawalczyć o swoje marzenia można w każdym wieku. Yazemeenah Rossi będąc już dojrzałą, doświadczoną życiowo kobietą, osiągnęła wszystko to, czego pragnęła. Pewność siebie, wewnętrzny spokój, a zarazem upór zapewniły jej miejsce w nawet tak wymagającej branży jak modeling, bo przecież piękno nie ma wieku.

 

Zdjęcie główne: fot. Ken Mogzolov / facebook.com/Yazemeenah

Natalia Lasek / Redakcja Maxmodels.pl

 

Reklama

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Hvitermeg 6.0 1 Hvitermeg Modelka
Edytuj Yatsun 6.0 0 Yatsun Modelka
Edytuj fotapertura Tamara 6.0 0 fotapertura Fotograf
Edytuj juliazel 6.0 0 juliazel Modelka
Edytuj werhmaj 6.0 1 werhmaj Modelka
Edytuj IrinaEirene 6.0 1 IrinaEirene Modelka
Edytuj Cyli_Cyli111 6.0 0 Cyli_Cyli111 Modelka
Edytuj IrinaEirene 6.0 1 IrinaEirene Modelka
Edytuj julia_n 6.0 1 julia_n Modelka
Zobacz więcej zdjęć