Artystyczny Jubileusz

Świat mody w zasięgu ręki! Załóż swój profesjonalny profil, dodaj zdjęcia i daj się znaleźć! Dołącz teraz
Artystyczny Jubileusz

Krakowska Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa już 17 lipca po raz piętnasty rozda dyplomy swoim uczniom, co oznacza, że szkoła obchodzi właśnie Jubileusz 15 lecia działalności. Ile może się zmienić w ciągu 15 lat?


2232 wizażystów i 1040 stylistów


Właśnie tyle wizażystów i stylistów wykształciła szkoła od początku swojej działalności, którzy teraz z powodzeniem realizują swoje zawodowe cele. Co roku egzamin czeladniczy zdaje kilkadziesiąt osób - większość z nich szczyci się oceną bardzo dobrą. W tym roku swój dyplom odbierze ponad 200 uczniów.


Każdy semestr przynosi prawdziwie wyzwanie dla kreatywności uczniów, ale także świetną zabawę. Zarówno prowadzący zajęcia, jak i osoby, które na nie uczęszczają kochają na przemian modę i wizaż. Dowód? Blisko 7.000 gotowych zdjęć wykonanych podczas szkolnych sesji zdjęciowych.


"Zdjęcia wykonane przez naszych uczniów i samą kadrę miały swoje publikacje m.in w Kmagu, Elle, Make Up Trendy, etc. Ta lista stale się powiększa. To duży sukces, bo oznacza to, że sesje są naprawdę na wysokim poziomie" - mówi Karol Kasprzyk, dyrektor szkoły.

 


600 metrów kwadratowych nowoczesnych pracowni

Początki były skromne. 15 lat temu Artystyczna Alternatywa swoją działalność zaczynała od dwóch niewielkich sal wykładowych i sekretariatu.

 

Sala przed remontem

 

Obecna sala wykładowa


Obecnie szkoła posiada dwie profesjonalne sale do wizażu, kilka sal wykładowych,stylizatornię pełną ubrań, z której korzystają uczniowie podczas zajęć. Na jednym z pięter znajduje się niezależne studio fotograficzne z garderobą, w której uczniowie puszczają wodze fantazji i w oparciu o wiedzę wyniesioną z zajęć, tworzą szkolne i wizerunkowe sesje zdjęciowe Artystycznej Alternatywy. To wręcz wylęgarnia znakomitych pomysłów.

 

Pracownia przed i po


"Zaczynaliśmy od dwóch sal wykładowych, obecnie zajęcia odbywają się na trzech piętrach zabytkowej kamienicy w samym centrum Krakowa. Mamy w planach kolejne działania, które pozwolą nam powiększyć przestrzeń do blisko 900 mkw." - komentuje Karol Kasprzyk.

 

Sekretariat


Głowy pełne pomysłów


Na kadrę szkoły składa się prawdziwa mieszanka osobowości - od stylistów, wizażystów, aż po nauczycieli rysunku i zajęć kreatywnych. To idealne warunki do pracy twórczej, które świetnie potrafią wykorzystać także osoby zarządzające szkołą. Z każdym rokiem powiększa się ilość przeprowadzonych spotkań, dni otwartych, udziałów w pokazach mody i innych eventach modowo-urodowych. Dzięki temu uczniowie poza wiedzą nabytą w szkolnej ławce mają szansę zdobyć doświadczenie przy różnego rodzaju produkcjach. To bardzo procentuje na przyszłość i otwiera drogę do dalszej kariery.
Wychodzimy z założenia, że zawsze można zrobić coś więcej. Dlatego nigdy nie osiadamy na laurach, nie przestajemy się rozwijać. Już niebawem ruszamy z kolejną akcją, której efekty będzie można obserwować nie tylko lokalnie, w Krakowie - dodaje dyrektor szkoły.

 


Jubileusz 15 lecia to świetna okazja, by podzielić się historią szkoły, a także podziękować wszystkim Partnerom, którzy od lat wspierają naszą działalność. Część z nich będziemy mieli zaszczyt gościć podczas oficjalnego zakończenia roku. Z okazji naszych urodzin, chcielibyśmy docenić prace naszych najwybitniejszych uczniów, bez których nie byłoby naszego sukcesu. Dlatego też nasi Partnerzy wręczą specjalne nagrody i wyróżnienia, m.in. publikacje w magazynach dotyczących mody i wizażu, a także staże i nagrody rzeczowe.

 

 

Dziękujemy za 15 lat zaufania i życzymy sobie i naszym uczniom wielu kolejnych.

 

Redakcja MaxModels.pl / maeriały prasowe

Komentarze (1)
Dodaj komentarz
moderator 13 lipca 2016Fotograf
Super
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: Wydarzenia
Zdjęcia MaxModels
Edytuj nk5cz 6.0 4 nk5cz Modelka
Edytuj makamidka 6.0 4 makamidka Modelka
Edytuj eeestoooy 6.0 4 eeestoooy Fotograf
Edytuj estera719 "Jeśli zostałeś obdarzony szczęściem, używaj go w cichości i nie chwal się nim, gdyż zazdrość szybko ci je zatruje." (...)

— Christian F. Gellert 6.0 5 estera719 Modelka
Edytuj kasiamarkiewicz fot. Sewryn Cieślik
mua. Renata Skórczyńska 6.0 38 kasiamarkiewicz Modelka
Edytuj j_angel Fotograf: Tomasz Ciesielski
MUA: Celina Uczyńska
Suknia - WWW DEVU COM PL
Biżuteria - BERYL 6.0 0 j_angel Modelka
Edytuj marianna-p Makowa panienka

pozowała Kamila
wizaż Tosia
stylizacja, obróbka- ja 6.0 16 marianna-p Fotograf
Edytuj MonikaB1980 6.0 7 MonikaB1980 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć