Jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Lalka Barbie ma jej twarz

Dodano: 01.12.2022
REKLAMA
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Lalka Barbie ma jej twarz
Zdjęcie: AFP/ LOIC VENANCE

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie i pierwsza przedstawicielka wschodniej Azji, która pojawiła się na Victoria’s Secret Fashion Show. Mowa oczywiście o Liu Wen, chińskiej modelce, o której świat usłyszał niejednokrotnie. Poznaj bliżej jej życiorys oraz szczegóły kariery. Czym zajmuje się Lui Wen?

 

 

Przeczytaj też: W Polsce nie poznali się na jej urodzie. To na Zachodzie odniosła sukces

 

Liu Wen - życiorys

 

Liu Wen ma 178 centymetrów wzrostu, czarne włosy oraz oczy i - ze względu na swoje chińskie pochodzenie - bardzo charakterystyczną urodę. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie od lat robi karierę w modelingu.

 

Życiorys Liu Wen rozpoczął się 27 stycznia 1988 roku w chińskim Yongzhou, gdzie przyszła na świat jako przedstawicielka tamtejszej klasy średniej. Jest jedynym dzieckiem swoich rodziców. Początkowo Liu Wen nie myślała o karierze modelki, ale zawsze wyróżniała się wzrostem i urodą. To spowodowało, że matka zaczęła namawiać ją, aby spróbowała swoich sił w modelingu.

 

Pierwszym kontaktem Liuz branżą był konkurs dla modelek, podczas którego został odkryty jej potencjał. Dzięki niemu wyjechała do Paryża, gdzie rozpoczęła karierę modelki na pełen etat.

 

Liu Wen - kariera

 

Początkiem kariery Liu Wen była wygrana w konkursie „New Silk Road World Model" w czasach, gdy pracowała jeszcze jako przewodniczka wycieczek. Prawdziwym krokiem milowym w karierze Liu Wen był natomiast rok 2007, gdy zaczęła pozować dla chińskich edycji „Vogue", „Marie Claire" oraz „FHM". Już w kolejnym roku podpisała kontrakt z agencją modelek Marilyn Agency. W lutym 2008 roku pojawiła się na wybiegach w Paryżu i Mediolanie, chodząc w pokazach m.in. Karla Lagerfelda oraz Jeana Paula Gaultiera.

 

W wieku 21 lat jako pierwsza chińska modelka brała udział w pokazach mody popularnej marki Victoria's Secret i uczestniczyła w nich regularnie przez kolejne lata. W 2010 roku jako pierwsza Azjatka rozpoczęła współpracę z popularną luksusową marką Estée Lauder.

 

Z kolei w 2013 sprawdziła się w nowej roli - wraz z Joan Smalls, Lindsey Wixson oraz Daphne Groeneveld zaprojektowały modele wiosennej kolekcji The New Icons by H&M. Z kolei w 2014 roku pozowała dla „Vogue China", na ręku mając Apple Watch. To pierwszy raz, gdy produkt pojawił się w takiej roli w magazynie.

 

Osiągnięciem Liu Wen, prócz wielu ciekawych projektów i pokazów, jest z pewnością jej niezależność finansowa. Według magazynu „Forbes" już w 2013 roku modelka była uznana za jedną z najlepiej zarabiających na świecie. Jej dochód był wtedy szacowany na ponad 4 miliony dolarów, a w 2014 roku przewyższał 7 milionów.

 

Następne lata przyniosły Liu Wen kolejne wyzwania zawodowe. W 2015 roku wzięła udział w chińskiej edycji programu „We Got Married", natomiast w 2016 roku wróciła na wybieg marki Victoria's Secret. Duże znaczenie dla jej kariery miało także reprezentowanie marek Estée Lauder, Gap oraz H&M.

 

Barbie o twarzy Liu Wen


Jeszcze jednym osiągnięciem Liu Wen jest coś, czego nie można zakwalifikować do standardowych dokonań. Z pewnością nie każdy może pochwalić się tym, że lalka Barbie ma jego twarz. Jak przyznaje sama modelka na swoim Instagramie: „Bez względu na to, jakie role przyjmę, na zawsze pozostanę jedną z milionów kobiet na całym świecie. W tym Międzynarodowym Dniu Kobiet mam zaszczyt stać się częścią linii „Shero" @Barbie. Dziękuję @zacposen za nadanie jej niezapomnianego wyglądu z 2014 roku, a specjalne podziękowania dla moich osobistych Sheroes, które zawsze przypominają mi, abym pozostała wierna sobie i nadal dawała miłość światu. Co najważniejsze, pamiętaj, że zawsze jesteś swoim własnym Shero!".

 

Liu Wen - życie prywatne

 

Na temat życia prywatnego Liu Wen nie wiadomo wiele. Modelka chroni swoją prywatność i nie dzieli się ze światem szczegółami życia osobistego. Choć ma bardzo popularne konto na Instagramie (ponad 5,5 miliona obserwujących) i regularnie zamieszcza na nim swoje fotografie, to większość zdjęć dotyczy jej kariery jako modelki oraz podróży.

 

Liu Wen to bardzo pracowita modelka, chętnie angażująca się w wiele inicjatyw. Jak sama przyznaje, bardzo lubi podróżować, a zdjęcia z jej kolejnych podróży opatruje na Instagramie hashtagiem #WenInFlight. Fani modelki na Instagramie chętnie reagują na udostępniane przez Lui Wen treści. Widać, że ma ona świetny kontakt ze zgromadzoną wokół siebie społecznością.

 

Próżno jednak szukać wzmianek na temat jej związków osobistych czy chłopaka. W wielu wywiadach Liu Wen przyznawała, że jest singielką. Padały nawet słowa, że jest zbyt zajęta, by mieć chłopaka. I nawet jeśli obecnie się to zmieniło, to Liu Wen na tyle skutecznie to ukrywa, że nie sposób dowiedzieć się czegokolwiek na temat jej związku.

 

Redakcja Maxmodels.pl

 

Przeczytaj też:


Robiła to na złość władzy. Mówili o niej "polska Marylin Monroe"


Nagie zdjęcia gwiazdy wywołały burzę. Zobaczył je cały świat

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Pawelmoney 6.0 2 Pawelmoney Fotograf
Edytuj klaudyna_04 6.0 1 klaudyna_04 Modelka
Edytuj klaudyna_04 6.0 1 klaudyna_04 Modelka
Edytuj monika0126 6.0 2 monika0126 Modelka
Edytuj qczman 6.0 3 qczman Fotograf
Edytuj KajaG 6.0 1 KajaG Modelka
Edytuj qczman 6.0 0 qczman Fotograf
Edytuj aga_tkd 6.0 2 aga_tkd Modelka
Edytuj AgisterA .. 5.9 0 AgisterA Modelka
Zobacz więcej zdjęć