Karolina Derpieńska robi karierę w USA. Kim jest piękna modelka z Białegostoku?

Dodano: 11.05.2022
REKLAMA
Karolina Derpieńska robi karierę w USA. Kim jest piękna modelka z Białegostoku?
Zdjęcie: Instagram @karolinaderpienska

Karolina Derpieńska to pochodząca z Białegostoku modelka i influencerka. Jej codzienne życie i prężnie rozwijającą się w Stanach Zjednoczonych karierę śledzą w sieci miliony osób. Jaki jest przepis na sukces zjawiskowej Karoliny?

 

 

Piękna Polka, która podbija USA

 

Karolina Derpieńska, znana w Stanach Zjednoczonych jako Caroline Derpienski, to 21-latka, która szturmem wkroczyła w świat mody, a jej kariera nabrała w ostatnim czasie naprawdę dużego rozpędu. Ta coraz bardziej znana modelka i influencerka odnosi znaczące sukcesy nie tylko w branży modelingowej. Piękna Polka może pochwalić się również kilkoma prężnie rozwijającymi się biznesami oraz milionami obserwujących na Instagramie.


Wschodząca gwiazda modelingu i popularna influencerka pochodzi z Białegostoku, w którym wychowywała się i dorastała. Urodziła się jednak w Nowym Jorku. To właśnie w Stanach Zjednoczonych, w słonecznym Miami, Karolina mieszka obecnie. Derpieńska ma zarówno polskie, jak i amerykańskie obywatelstwo. Co jeszcze wiemy o zjawiskowo pięknej Karolinie?

 

Szlachecki rodowód Caroline Derpienski

 

Rodzinna historia hrabiny Karoliny jest bardzo ciekawa. Herb szlechecki Ślepowron z okresu Piastów, którym pieczętuje się rodzina Derpieńskiej, jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych herbów Polski. Nosili go również tacy znani Polacy jak: Kazimierz Pułaski, Ignacy Mościcki, Karol Szymanowski czy Wojciech Jaruzelski.


Przodkowie Karoliny Derpieńskiej uciekli z Rosji podczas Rewolucji Październikowej w 1917 roku. Jej babcia, Anna von Pankow, była damą dworu samej carycy Aleksandry Romanowej. W późniejszym czasie Anna von Pankow wyszła za mąż za Polaka, Mikołaja Koronkiewicza, wysokiej rangi wojskowego.

 

W związku z tym, że w 1917 roku sytuacja rosyjskiej arystokracji stawała się coraz bardziej napięta, przodkowie Derpieńskiej podjęli decyzję o wyjeździe z Rosji. Ich dalszy pobyt w Sankt Petersburgu mógł zakończyć się śmiercią, aresztowaniem bądź zesłaniem na Syberię. Rodzina Karoliny schronienie znalazła w Polsce. Na stale osiedli się w Białymstoku, z którym związali się na kolejne lata. Mama Karoliny, doktor Anna Kalinowska wyszła z kolei za mąż za Amerykanina Charlesa Derpienskiego, stąd amerykańsko-polskie korzenie modelki i influencerki.

 

Przeczytaj też: Syn księdza i gwiazda "Transportera". Oto wybrankowie supermodelek

 

Pierwsze kroki w branży

 

Karolina Derpieńska, znana w USA jako Caroline Derpienski, swoją przygodę ze światem mody zaczęła w wieku 13 lat. To właśnie wtedy piękna Polka wzięła udział w pierwszych sesjach zdjęciowych. Od tego czasu Derpieńska z różnym skutkiem próbowała swoich sił w branży. Swój pierwszy duży sukces odniosła w 2016 roku, kiedy zdobyła wyróżnienie w rankingu „Fresh Faces World" organizowanym przez platformę Model Management, którego ideą jest wyłonienie najbardziej obiecujących modeli i modelek z całego świata. Karolina została doceniona i znalazła się na trzecim miejscu w tym zestawieniu (tuż po Wenezuelczyku i Amerykance). Był to jej ogromny sukces - Derpieńska znalazła się na podium rankingu nie tylko jako pierwsza Polka w całym zestawieniu, ale również jako pierwsza Europejka. To duży sukces biorąc pod uwagę fakt, iż w konkursie znalazły się osoby z ponad 40 krajów z całego globu.


W Polsce Derpieńska brała także udział w licznych konkursach piękności, a jej uroda była wielokrotnie dostrzegana przez jury i nagradzana. Karolina zdobyła między innymi tytuł II Vice Miss w konkursie „Elite 2020" oraz „Queen of Bikini" w rywalizacji o tytuł „Queen of Poland".

 

Jak odnieść sukces w USA? Amerykański sen Karoliny Derpieńskiej

 

Jak Karolina sama przyznaje, przełom w jej karierze nastąpił w momencie, w którym założyła ona konto w serwisie Instagram. Regularnie dodawała do niego zdjęcia z sesji zdjęciowych czy pokazów mody, w których brała udział. Dzisiaj Derpieńska ma już ponad 3,8 miliona obserwujących, co czyni jej profil trzecim najbardziej popularnym kontem na Instagramie w Polsce. W rankingach wyprzedzają ją tylko dwie osoby: Robert (24,4 miliona obserwujących) oraz Anna (3,8 miliona obserwujących) Lewandowscy.


Przeczytaj też: Najbardziej popularne modelki na Instagramie

 

W swoich mediach społecznościowych Karolina pokazuje codzienne życie w Stanach Zjednoczonych. Z obserwującymi dzieli się również tym, jak rozwija się jej kariera w modelingu. Derpieńska może się pochwalić na tym polu wieloma sukcesami. Caroline wzięła udział w nie tylko licznych sesjach zdjęciowych, ale także w pokazach mody, a jej fotografie zdobią okładki światowych magazynów. Polka pracowała dla takich marek jak Guess, Pretty Little Things czy Flavio Castelani.

 

Kariera Derpieńskiej nabrała prawdziwego rozpędu w 2021 roku. To właśnie wtedy Karolina jako pierwsza Polka w historii otworzyła między innymi pokaz Swim Week Miami 2021. Jej zdjęcie z Nowojorskiego Tygodnia Mody, w którym wzięła udział, było wyświetlane również na bilboardzie na Time Square w Nowym Jorku! Karolina pojawiała się także na okładce wielu prestiżowych magazynów, jak np. Fashion Magazine NYC oraz miała okazję zapozować przed obiektywem fotografa Victoria's Secret, Chrisa Christoffersona. Przedsiębiorcza Karolina jest także właścicielką kilku biznesów oraz własnego modowego magazynu CARO.

 

Jaki jest przepis na sukces fotomodelki?

 

Jak Caroline Derpienski przyznała w jednym z wywiadów, aby zaistnieć w branży trzeba znaleźć swoją niszę, działać i przede wszystkim nie poddawać się: "Jeśli naprawdę czegoś się chce w życiu, trzeba po to iść. To szeroka branża, osoby chude, plus size, niskie, wysokie - każdy znajdzie swoją niszę i uznanie. Załóż Instagrama, nabierz doświadczenia podczas sesji, szukaj ogłoszeń w internecie, wyślij zgłoszenie castingowe do agencji. Modeling jest bardzo różnorodny, są modelki komercyjne, wybiegowe, fotomodelki. Trzeba obrać jeden kierunek i się nie poddawać." - powiedziała Caroline Derpienski.

 

Toksyczny związek modelki - trudne doświadczenia Derpieńskiej


Ostatnio o Karolinie Derpieńskiej jest w Polsce głośno głównie za sprawą jej ostatnich zaskakujących wypowiedzi na Instagramie. Modelka podzieliła się z internautami historią o tym, jak wyglądała ciemniejsza strona jej życia w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że to, co modelka pokazywała w sieci dalekie było od prawdy, a szczęśliwe przepełnione luksusem życie było tylko częścią jej codzienności. Karolina cała we łzach opowiadała o zakończonym właśnie dwuletnim toksycznym związku z 60-letnim milionerem, który nie tylko ją zdradzał, ale i znęcał się nad nią psychicznie:


„Pokazał swoją prawdziwą twarz. Czuję się jak idiotka, ale wiem, że moje dwuletnie przeżycie dało mi ogromną wiedzę, którą będę mogła się dzielić z wami. Wiem, że większość kobiet niestety jest w takich toksycznych związkach, wiem, że niektóre nawet nie mogą z tego wyjść ze względu na to, że np. są dzieci, kredyty, długi staż w związku. Ale uważam, że to wszystko nie jest warte i trzeba się odciąć. Te loga, te torebki, te kłamstwa, to wszystko nie jest warte codziennych łez, nie jest warte poniżenia przez faceta, przez kogo? Przez 60-letniego faceta, który nie szanuje nikogo" - powiedziała na InstaStories Derpieńska


Karolina Derpieńska planuje w najbliższym czasie wyprowadzkę do rodziny do Florydy oraz znalezienie stałej pracy. Modelka chce również, aby zmianie uległy treści, którymi dzieli się na swoim instagramowym koncie. Celem Derpieńskiej jest pokazanie innych wartości oraz tego, jaka jest naprawdę. Pomimo tego, jak mocno przemocowy partner skrzywdził Polkę, nie chce ona ujawniać jego tożsamości ze względu na szacunek, jakim go darzy:


„Chyba nie chcę jego tożsamości ujawniać, bo jestem wdzięczna za wszystkie miłe chwile i zawsze będę to pamiętać. Zawsze to będzie boleć, ale jestem wdzięczna za całe dobro, ale przykro mi, że całe zło, jakie dostałam, rozwaliło mnie od środka i rozwaliło nasz związek. Jeszcze, jak wstałam dzisiaj, chciałam to ratować, ale zobaczyłam, że jest fałszywy, już w 100% nie kryje się z niczym. Nie obchodzi mnie, co on będzie mówił o mnie, nie obchodzą mnie jego przyszłe fałszywe związki oparte na hajsie. Ja wiem, że dałam z siebie wszystko, moja miłość była prawdziwa, moje starania były prawdziwe i to jest moja decyzja o rozstaniu."


Czy Karolina Derpieńska spełnia za ocenem swój amerykański sen? Kariera młodej Polki nabrała w 2021 roku rozpędu. Białostoczanka realizuje się w USA nie tylko jako fotomodelka i influencerka, ale także jako bizneswoman. Pomimo tego, że jej idealne życie zostało po części wykreowane w sieci, wierzymy, że uda się jej wyjść na prostą i odzyskać równowagę po zakończeniu toksycznej relacji oraz rozwinąć dalszą karierę w branży.

 

Katarzyna Jarosz/ Redakcja Maxmodels.pl

 

Przeczytaj też:


Najlepiej opłacane modelki w 2021 roku. Rekordzistka inkasuje miliony


Te gwiazdy cierpią na nieuleczalną chorobę. Tak wygląda ich walka

 

Najsłynniejszy pocałunki świata to ustawka? Po latach ujawnili prawdę 

 

Komentarze (2)
Dodaj komentarz
jacekfiodorow 3 dni temuFotograf
Kolejny artykuł nie zweryfikowany przez portal. To są wszystko historie wyssane z palca. Tworzone przez samą modelkę. Czy tak ciężko zweryfikować skąd profil instagramowy jakiejś dziewczyny nagle przebija najpopularniejsze osoby w kraju? Ciężko powiązać bogatego sponsora i kupowanie lajków? Jedna wielka fikcja stworzona przez dziewczynę i przedrukowywana bezrefleksyjnie przez kolejne portale.
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
przemek73 3 dni temuFotograf
Kolejny oplacony artykul o sztucznej lalce? Takiej ilosci kitu i plastiku juz dawno nie widzialem. Wrecz niesmaczne.
Ciekawe?
1
0
| Odpowiedz
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Ajkor_Fotografia Modelka:
https://www.instagram.com/gabi_filipkowska/ 5.9 1 Ajkor_Fotografia Fotograf
Edytuj Ola_Opr 6.0 0 Ola_Opr Modelka
Edytuj chato 6.0 3 chato Fotograf
Edytuj Lemondevi 6.0 0 Lemondevi Modelka
Edytuj photoprowawa model Aleksandra Herbst 6.0 0 photoprowawa Fotograf
Edytuj x02 Kinga 6.0 1 x02 Fotograf
Edytuj Kawkafotografia mod. Rozalia Zaremska
MUA & fryzura: Alexandra Figura 6.0 1 Kawkafotografia Fotograf
Edytuj Elizabetka 6.0 0 Elizabetka Modelka
Edytuj natixxa 6.0 0 natixxa Modelka
Edytuj krzysztof 6.0 0 krzysztof Fotograf
Zobacz więcej zdjęć