Moda na architekturę, architektura mody

REKLAMA
REKLAMA
Moda na architekturę, architektura mody

Co się stanie, jeśli w miejskiej scenerii modowej stolicy świata znajdą się stylistka uwielbiająca geometrię, utalentowana ekipa i torebki inspirowane architekturą? Macie okazję się przekonać - prezentujemy sesję autorstwa Konrada Czajkowskiego, Kyrah Banks i Wero Wysoczyńskiej, znanej w MaxModels pod nickiem hegemonia.

 

Coco Chanel powiedziała kiedyś: "Moda to architektura: wszystko jest kwestią proporcji". To ten cytat towarzyszył twórcom poniższej sesji w trakcie ich pracy. Jak wiadomo, symetria i geometria, znamienne dla architektury, od zawsze fascynowały projektantów mody. W końcu projektowanie - budynków, ubrań, dodatków - ma ze sobą wiele wspólnego. Wymaga wyczucia kształtu, struktury i zachowania proporcji. Polska moda nie stanowi tutaj wyjątku. Co więcej, coraz częściej mamy okazję się przekonać, że rodzimy design zachwyca odbiorców na całym świecie - doskonale łącząc unikalne dla naszego kraju trendy i klasykę, która nie zna granic.

 

O inspiracjach oraz samej sesji "Moda na architekturę, architektura mody" opowiada nam stylistka - Wero Wysoczyńska.

 

***

 

Redakcja MaxModels.pl : Skąd pomysł na sesję?


Wero Wysoczyńska: - Pomysł na sesję był wypadkową moich planów związanych z prywatną wizytą w Paryżu i spotkaniem z projektantką torebek COME BAG - Martą, która zainspirowała mnie swoimi opowieściami na temat jej projektów. Słowo "architektura" w tym kontekście pojawiało się bardzo często, ponieważ torebki są współprojektowane przez architekta. To zresztą jest bardzo widoczne i w samych kształtach i w aranżacji przestrzennej projektów i w wykorzystanych materiałach. A są to między innymi stal, drut węglowy, śruby. Naturalnym następstwem tych dwóch zdarzeń była inspiracja do produkcji sesji, która wykorzysta potencjał jaki drzemie w architekturze, tyle że w odświeżonym, zagranicznym wydaniu. Paryż jako stolica mody doskonale się do tego nadawał :)


Jak pracuje się w tak wyjątkowym plenerze, jakim jest Paryż?


- Praca w całkowicie "obcej" lokalizacji jest o tyle kłopotliwa, że muszę być przygotowana na każdą ewentualność. Nie ma możliwości, żeby zadzwonić do znajomego projektanta z prośbą o wypożyczenie ubrań "na cito", bo to, co przewidziałam, nie wygląda dobrze, lub dowiezienia na plan czegoś czego nie wzięłam, a w tej chwili uważam, że to jedyny słuszny wybór. Cały bagaż rejestrowany i pół podręcznego, to były rzeczy przeznaczone na sesję.


- Poza tym Paryż jest cholernie wietrznym miastem! To widać na zdjęciach :) Nie było szansy okiełznać włosów i materiałów, które bardzo mocno pracowały przy silnym wietrze. Postawiliśmy więc na naturalność i raczej miejski look, bez niepotrzebnych tapirów i nadęcia. Patrząc na materiał końcowy sądzę, że wybraliśmy dobrą drogę. Paryż jest także miejscem turystów, co nieco utrudniało pracę. Musieliśmy wstrzymywać ruch na moście, bo akurat fotograf - Konrad Czajkowski - leżał na ulicy, łapiąc najlepszy kadr. Czasami to my musieliśmy wyczekać moment, aż z kadru znikną wszystkie niepożądane postaci. Ale Francuzi są bardzo spokojni i cierpliwi. Nie spieszą się tak jak w Polsce, reagując nerwowo na każde zachowanie, które zaburza plan dnia. Nie czuliśmy więc presji.


Kim są modelki, które wzięły udział w sesji? Jak się z nimi współpracowało?


- Obie modelki były wspaniałe! Obie pochodzą z Japonii, choć to całkowity przypadek. Dwie Japonki, jedna Filipinka i Polka w Paryżu, rozmawiające po angielsku - taka sytuacja :) Na szczęście dziewczyny były świetne, bardzo otwarte, więc nie doskwierały nam ani bariery kulturowe, ani językowe. Pierwszy dzień przeznaczyliśmy na materiał z Miku Hashimoto. Od samego początku byłam zafascynowana jej specyficzną, surową uroda. Praca z nią była przyjemnością, pełen profesjonalizm i chodząca cierpliwość. Drugi dzień spędziliśmy z piękną Ayaką Atsumi, która wzięła udział w ostatniej kampanii marki Coco Madmoiselle, co było dla mnie dodatkowym dreszczykiem ekscytacji :) Aya, jak przystało na doświadczoną modelkę, sprawiła się świetnie. Z przyjemnością powtórzę współpracę, jeżeli tylko pojawi się taka możliwość.

 

Kredyty:
Foto.: Konrad Czajkowski
Retusz: Szymon Boczek
Modelki: Miku Hashimoto, Ayaka Atsumi (Japonia)
Stylizacja: Wero Wysoczyńska | wypożyczenie ubrań: IDEA FIX, ul. Bocheńska 7, Kraków
MUA&hair: Kyrah BanksWero Wysoczyńska - stylistka i reżyserka pokazów mody, zwolenniczka symetrii. Inspiracje czerpie najczęściej z muzyki i spotkanych ludzi. Choć inspiracją może być wszystko. Jej sesje zdjęciowe były publikowane m. in. w Polsce, Niemczech i USA. Pracuje przy edytorialach, kampaniach, sesjach wizerunkowych, videoklipach, pokazach mody.

 

Come Bag - polska marka, która stawia przede wszystkim na precyzję wykonania i niepowtarzalność formy. Każdy model powstaje na bazie wielokrotnie dopracowywanych wzorników. Przy tworzeniu każdej z torebek współpracują rzemieślnicy, z wieloletnim doświadczeniem w swoim fachu. Szyte są ręcznie, metodą tradycyjnego rękodzieła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mju / Redakcja MaxModels.pl


Komentarze (1)
Dodaj komentarz
konto usunięte 08 września 2015
Inspirujący i oryginalny w swej treści materiał z sesji :)
Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: O Was
Zdjęcia MaxModels
Edytuj elaw1 6.0 0 elaw1 Modelka
Edytuj martagabriela 6.0 0 martagabriela Modelka
Edytuj jzivx Edytorial dla Gezno Magazine
6.0 0 jzivx Modelka
Edytuj Mrsliliane98 6.0 0 Mrsliliane98 Modelka
Edytuj kamilsiekierka 6.0 5 kamilsiekierka Fotograf
Edytuj Yovanka 6.0 0 Yovanka Modelka
Edytuj Yovanka KASEKIMO 6.0 0 Yovanka Modelka
Edytuj Pe_eS_photo 6.0 0 Pe_eS_photo Fotograf
Edytuj marekurbanowski Ruda... 6.0 0 marekurbanowski Fotograf
Edytuj 60flash Kasia 6.0 0 60flash Fotograf
Zobacz więcej zdjęć