Na jej puncie szaleli Niemcy, Hiszpanie i Japończycy. Co się stało z polską seksbombą lat 80.?

Dodano: 13.06.2022
REKLAMA
Na jej puncie szaleli Niemcy, Hiszpanie i Japończycy. Co się stało z polską seksbombą lat 80.?
Zdjęcie: imago stock&people/EAST NEWS

Na kartach historii polskiego showbiznesu zapisało się wiele utalentowanych i przepięknych kobiet, które nagle zniknęły z życia publicznego. Tak właśnie było z Danutą Lato – modelką, piosenkarką i aktorką rozrywkową. Co się z nią stało?

 

 

Danuta Lato, dziewczyna z Podkarpacia

 

Danuta Lato (naprawdę Danuta Irzyk) urodziła 25 listopada 1963 roku w Szufnarowej - małej wsi w województwie podkarpackim. W swoich nastoletnich latach, będąc niewysoką, filigranową dziewczyną, wyróżniała się na tle swoich rówieśniczek sporych rozmiarów biustem. W wieku około 19 lat Danuta miała wymiary 110-58-84 przy wzroście 150 cm.


Mówiła, że piersi urosły jej nagle - jakby z dnia na dzień po prostu „eksplodowały". Miała na ten temat swoją teorię. Uważała, że biust urósł jej za karę, ponieważ mama kupiła jej za duży biustonosz, który Danuta w akcie buntu pocięła.

 

Przeczytaj też:

Zdobyła serce Elvisa, gdy miała 14 lat. Ten związek nie był usłany różami

 

Z powodu dużych piersi Lato nabawiła się kompleksów i jako nastolatka uważała się za „dziwadło". Dorastając w latach 70. na wsi, miała również problem z doborem ubrań, a już szczególnie bielizny. Jak sama mówi - biustonosze musiała szyć na specjalne zamówienie u krawcowej z Gdańska. Gdy już je odbierała, czuła się w nich jak w pancerzu.


Danuta w swojej miejscowości zasłynęła nie tylko swoimi wymiarami, ale również szybkim rozwodem. Przed swoimi 20. urodzinami wyszła za Zdzisława, po czym po tygodniu stwierdziła, że chce rozwodu. Był to pierwszy rozwód w Szufnarowej, co odbiło się szerokim echem w tej wsi.

 

fot.:imago stock&people/EAST NEWS

 

Danuta Lato 200 razy pozowała dla Playboya


Danuta nie chciała dłużej pozostać w środowisku, które jej nie akceptowało. Dziewczyna miała to szczęście, że któregoś dnia, obok jej posesji przejeżdżał niemiecki biznesmen, gdy ta plewiła chwasty w ogródku. Mężczyzna miał kontakty w magazynach dla panów, szybko dostrzegł krągłe kształty Danuty i zaproponował nowe życie - karierę w RFN. Pozostawił jej swoją wizytówkę, a ta niewiele myśląc, spakowała się i w 1984 roku wyjechała w nieznane, za zachodnią granicę. Szybko skorzystała z propozycji bogatego Niemca.

 

Już w październiku 1984 r. do kiosków trafił „Penthouse" z jej zdjęciami. Zachwyciła swoich odbiorców na tyle, że do końca lat 80. wzięła udział w ponad 200 sesjach zdjęciowych dla „Playboya". Fani zakładali fankluby, a Lato zyskała nowy image i pseudonim artystyczny - Danuta Duval. W jej wsi wrzało od plotek o jej rozbieranych sesjach. Z biegiem czasu mieszkańcy, widząc, że jej kariera nabiera tempa, docenili jej talent.

 

 

Lato grała w filmach i śpiewała

 

W 1985 roku Danuta Duval będąc jedną z najpopularniejszych fotomodelek w Niemczech, zadebiutowała na srebrnym ekranie w filmie „Trzy i pół porcji" w roli striptizerki. Następnie zagrała w produkcji erotycznej „Busen 2", a jej kariera filmowa wykroczyła poza granice RFN. W 1986 roku pojawiła się w filmie niemiecko-izraelskim „Nipagesh Basivuv". W Polsce zagrała rolę modelki w bardzo popularnym wówczas serialu „W labiryncie". Łącznie w filmach wystąpiła 13 razy - za każdym razem jej rola była bardziej rozbudowana. Coraz częściej Danuta pojawiała się również w niemieckiej telewizji na równi z innymi gwiazdami. Odrzuciła współpracę z Katarzyną Figurą, ponieważ nie chciała wcielić się w rolę lesbijki.

 

Koniec lat 80. to dla Danuty nowy etap w jej karierze - dostrzegł ją producent muzyczny Louis Rodriguez, który poprowadził ją na sam szczyt. Wyprodukowany z nim hit Duval „Touch my heart" stał się hitem nie tylko w Niemczech, ale i Hiszpanii, a nawet w Japonii. Dzięki temu przeniosła się do Barcelony, gdzie kontynuowała z sukcesami swoją karierę muzyczną w klimacie Italo Disco. Była też gościem popularnego programu „La Bola de Cristal" Javiera Gurruchaga w telewizji TVE Madrid.

 

Co się stało z Danutą Lato?


Danuta wyszła po raz drugi za mąż w latach 90. Wokół jej osoby krążyło wiele pogłosek na temat jej rzekomych romansów. Była też przez niektórych oskarżana o prostytucję, co mijało się z prawdą. Spotykała się z kilkoma mężczyznami, najczęściej z branży muzycznej. Ponieważ jej kariera oparta była na jej seksapilu, dlatego wykreowano jej wizerunek jako wyzwolonej singielki.

 

 

Danuta bardzo chciała wrócić do Polski, jednak miała wielki żal do rodaków o to, jak o niej mówiono i jak ją postrzegano - nieustannie przez pryzmat kształtów. Jej drugim mężem był Niemiec, co nie spotkało się z aprobatą w rodzinnej wsi. Mówiło się nawet o tym, że mieszkańcy są tak wrogo nastawieni do jej nowego męża, że grożą mu nawet śmiercią.

 

Postanowiła zatem osiedlić się Niemczech, w mieście Bamberg. Została mamą, ma dwoje dzieci i usunęła się w cień. Gdy rola gospodyni domowej na pełny etat zaczęła jej doskwierać, postanowiła kształcić się w kierunku fizjoterapii. Dziś była seksbomba z Podkarpacia ma 59 lat i pracuje jako specjalistka od leczenia różnych schorzeń bodźcami naturalnymi. Podczas jej praktyki zdarzało się, że była rozpoznawana przez pacjentów.

 

Aleksandra Podkówka/Redakcja Maxmodels.pl


Przeczytaj też:


Zjawiskowa modelka i ikona PRL-u. O jej względy zabiegał Polański

 

Wymyśliła toksyczny związek z 60-latkiem? Zaskakujące wyznanie polskiej modelki

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj AIpha Modelka: Patrycja 6.0 9 AIpha Fotograf
Edytuj Aleksandra14 6.0 1 Aleksandra14 Modelka
Edytuj justynaanna_r 6.0 6 justynaanna_r Modelka
Edytuj Lwica82 6.0 1 Lwica82 Modelka
Edytuj Ambria 6.0 1 Ambria Modelka
Edytuj SofiaM 6.0 1 SofiaM Modelka
Edytuj Carmen_96 6.0 1 Carmen_96 Modelka
Edytuj Anastazja993 6.0 1 Anastazja993 Modelka
Zobacz więcej zdjęć