Nowe pokolenie supermodelek

REKLAMA
REKLAMA
Nowe pokolenie supermodelek

Naomi Campbell, Christy Turlington i Linda Evangelista - często określane przez media mianem “Wielkiej Trójcy”, przeszły do historii modelingu jako ikony lat 90. To właśnie ich spektakularne sukcesy rozpoczęły erę supermodelek. Dzisiaj, chociaż dalej szalenie znane i rozchwytywane, przekazały pałeczkę młodszemu pokoleniu. I mimo, że kariery niewielu modelek można porównać do „Trójcy”, warto zwrócić uwagę na nazwiska, które pierwsze przychodzą na myśl, kiedy mówi się o supermodelkach naszych czasów.

 

 

Kendall Jenner

 

Kendall wydaje się być "skazana na sławę" właściwie od młodości. Kiedy reality show, w którym brała udział jej rodzina: "Z Kamerą u Kardashianów" miało premierę, Kendall była zaledwie jedenastolatką. Modelka właściwie dorastała na ekranie, wypracowując sobie reputację i zyskując rzeszę fanów. Pierwszą sesję zdjęciową Kendall zrealizowała mając zaledwie piętnaście lat (była to kampania dla amerykańskiej sieci sklepów odzieżowych Forever 21). Szybko została zauważona przez najważniejsze magazyny, takie jak "Teen Vogue" czy "Harper's Bazaar". W wieku 19 lat Kendall chodziła po wybiegach dla największych marek na świecie podczas tygodni mody w Paryżu i Nowym Jorku, stając się nawet jedną z muz Karla Lagerfelda, legendarnego projektanta Chanel.

 

Kendall mimo młodego wieku (modelka ma obecnie 24 lata) osiągnęła już wiele w branży. Do jej osiągnięć dodać można występowanie jako aniołek Victoria's Secret podczas wielu pokazów marki bieliźnianej oraz bycie ambasadorką firmy kosmetycznej Estee Lauder. W 2018 roku magazyn „Forbes" umieścił Jenner na pierwszym miejscu listy najlepiej zarabiających modelek

 

Wiele krytyków podważa jednak status Kendall jako supermodelki. Za sprawą reality show, w którym brała udział cała rodzina Kardashianów, Jenner zyskała sławę znacznie wcześniej niż niektóre z jej koleżanek z branży. Często zarzuca się również Kendall ułatwiony start w branży dzięki popularności swoich sióstr (zwłaszcza Kim Kardashian, która była już doskonale znana w świecie mody). W rzeczywistości jednak Kendall Jenner spełnia wszystkie warunki, aby móc być określona mianem supermodelki: jest znana na całym świecie, ma na koncie współpracę z większością znaczących domów mody, a każde jej wynagrodzenie osiąga niebotyczne sumy (w myśl zasady Lindy Evangelisty sprzed trzydziestu lat: "Za mniej niż 10,000$ dziennie nie wstaję nawet z łóżka"). Co więcej, kariera modelki wydaje się nie zwalniać tempa - Jenner angażuje się w coraz to nowsze projekty, starając się sama zapracować na swoje nazwisko i udowodnić swoją wartość.

 

Gigi i Bella Hadid


Gigi zaczęła karierę już w wieku dwóch lat, gdy została twarzą kolekcji dziecięcej amerykańskiej marki odzieżowej Guess. Po tym epizodzie z modą pożegnała się na niemal piętnaście lat. W tym czasie modelka skupiła się na nauce. Jej kariera zaczęła nabierać tempa, kiedy Hadid powróciła do współpracy z Guess w 2012 roku. Od tego czasu regularnie widywano ją w kampaniach i na wybiegach marek sieciowych (m. in firmy Desgiual), a potem również podczas pokazów największych domów mody takich jak Chanel, Marc Jacobs czy Max Mara. Twarz Gigi coraz częściej widywana była na okładkach najpopularniejszych magazynów (takich jak "Vogue", "Elle" czy "Harper's Bazaar") oraz w kampaniach reklamowych (modelka została twarzą marki kosmetycznej Maybelline). Do osiągnięć rówieśniczki Kendall Jenner zaliczyć można również bycie ambasadorką marki Tommy Hilfiger, czego efektem jest współtworzona z tym projektantem kolekcja Gigi by Tommy Hilfiger, zaprezentowana podczas nowojorskiego tygodnia mody.

 

Bella, zaczęła swoją przygodę z modą nieco później niż jej starsza siosra, Gigi: pierwszy pokaz mody zaliczyła jako osiemnastolatka (na wybiegu dla Desigual szła razem z siostrą). Zaledwie w ciągu roku Bella wzięła udział w sesjach zdjęciowych dla takich magazynów jak "Vogue" czy "Elle" oraz chodziła na wybiegach podczas pokazów mody m. in dla Toma Forda czy Chanel. Już w 2016 roku, czyli dwa lata po debiucie, Hadid została nazwana "modelką roku", a rok później została ambasadorką marki Dior Beauty.

 

Siostry Hadid często spotykają się na wybiegach i sesjach zdjęciowych, odnosząc porównywalne do siebie sukcesy. Kariera Belli nie zwalnia (ostatnim wystąpieniem modelki była kampania dla domu mody Versace). Gigi natomiast ma przerwę od branży modowej ze względu na zaawansowaną ciążę.

 

Czytaj więcej >>>

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Vitao 6.0 0 Vitao Fotograf
Edytuj Vitao 6.0 3 Vitao Fotograf
Edytuj NighttimeBirds Izabela 6.0 0 NighttimeBirds Fotograf
Edytuj sandrakrokos Fot. D. Tomerski 6.0 0 sandrakrokos Modelka
Edytuj NighttimeBirds Iza 6.0 0 NighttimeBirds Fotograf
Edytuj NighttimeBirds Ewelina 6.0 0 NighttimeBirds Fotograf
Edytuj bulinko 6.0 1 bulinko Fotograf
Edytuj youngc 6.0 2 youngc Fotograf
Edytuj anastasia_n88 6.0 0 anastasia_n88 Modelka
Zobacz więcej zdjęć