Off Fashion 2016 - Program

REKLAMA
REKLAMA
Off Fashion 2016 - Program

Off Fashion to międzynarodowy konkurs dla projektantów i entuzjastów mody. W tym roku MaxModels objęło patronat na XVIII edycją tego wyjątkowego wydarzenia. Impreza rozpoczęła się od pokazu kolekcji Łukasza Jemioła. Zobaczcie, co jeszcze przygotowali organizatorzy!

 

PROGRAM

 

11 maja 2016r g. 20.00 miejsce: KCK za stalową kurtyną
Pokaz Mody Łukasza Jemioła kolekcja SS 2016

 

Zobacz zdjęcia z pokazu >>>

 

13 maja 2016r g. 19.00 miejsce: Mała Scena KCK
Koncert Katarzyny Jamróz „Edith Piaf i inne muzy"
Doskonały recital Katarzyny Jamróz poświęcony wspaniałym, charyzmatycznym kobietom, które za wcześnie odeszły pozostawiając po sobie wspaniałe piosenki i tęsknotę za Ich wielkim talentem. Pierwsza część recitalu to przypomnienie największych i najsłynniejszych pieśni Edith Piaf, której rolę Katarzyna Jamróz z wielkim sukcesem kreuje w musicalu „Piaf" w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Część druga to podróż sentymentalna przez losy innych, wielkich kobiet. Jest więc spotkanie z Anną Jantar, Hanką Ordonówną, Dalidą, Judy Garland, Evą Cassidy, Agnieszką Osiecką i innymiMuzami. Artystce na scenie towarzyszy wybitny pianista, kompozytor i aranżer Hadrian Tabęcki.
BILETY W CENIE 50 ZŁ


14 maja 2016 g. 21.00 miejsce: Galeria WINDA, Plac Moniuszki 2b, Kielce
ABRA KADABRA - wystawa malarstwa

Europejska Noc Muzeów


Olga Wolniak urodziła się w 1957 roku w Rangunie w Birmie.
W latach 1975 - 1980 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. T. Dominika oraz dyplom z Malarstwa w Architekturze (obecnie Sztuka w Przestrzeni Publicznej) u prof. J. Karczewskiego. Jest aktywna twórczo, uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Galerii Zachęta w Warszawie, w kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie, w Kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, w Muzeum Ilany Goor w Jaffie, a także w zbiorach prywatnych. Artystka współpracuje, tworząc malowidła ścienne, murale dla pracowni architektonicznych Bogusławscy i Partnerzy, JEMS Architekci oraz dla architekta A. Wyszyńskiego. W latach 1995-2004 współdziała w ruchu tworzenia życia artystycznego na warszawskiej Pradze organizując „Otwarte Pracownie" i artystyczne eventy. W ostatnich latach aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym warszawskiego Żoliborza, organizując plenerowe akcje malowania w ramach Święta Żoliborza i Żolifestu. W 2012r. brała udział w Żoligarazu - malowaniu murali w przestrzeni publicznej dzielnicy. Od 2013 roku jest zaangażowana w projekt sztuki w przestrzeni publicznej "Żoliborz Artystyczny".
WSTĘP WOLNY

 

23 maja 2016r g. 9.00-16.00 miejsce: Mała Scena KCK, Plac Moniuszki 2b, Kielce
Konferencja naukowo-artystyczna „Moda na fotografię mody - inspiracje, muzy, trendy"
Przedstawiciele doktorantów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach mają przyjemność zaproponować konferencję naukowo-artystyczną poświęconą zagadnieniom związanym z fotografią. Skierowana jest ona do artystów, historyków, kulturoznawców i wszystkich innych zainteresowanych tematyką. Chcielibyśmy zachęcić do dyskusji nad interesującą formą wyrazu artystycznego, podyskutować na temat interpretacji, inspiracji i trendów zmieniających się w fotografii na przestrzeni dziejów. W szczególności jesteśmy zainteresowani fotografiami, które planujemy zaprezentować w formie wystawy. Zależy nam na interdyscyplinarności i otwartości zarówno na historyczne aspekty dziejów fotografii, jak i współczesne trendy. Planujemy wydanie monografii naukowej będącej pokłosiem konferencji, a także katalogu prezentującego fotografie znajdujące się na wystawie.
Proponujemy zagadnienia tematyczne:
• Moda, trendy na fotografiach na przestrzeniach dziejów
• Fotografia artystyczna (twórcy, początki, teorie)
• Inspiracje dla fotografików (przedmiot inspiracji, pytanie: czym jest inspiracja?)
• Muzy fotografików
• Współczesna fotografia artystyczna (trendy, założenia, cele)
• rola fotografii w pokazach mody
• o funkcji fotografii w modzie
• mistrzowie fotografii i ich muzy
Jesteśmy otwarci na wszelkie inne pomysły i propozycje.
Temat prac artystycznych, taki jak w tytule: „Moda na fotografię mody - inspiracje, muzy, trendy"
WSTĘP WOLNY

 

25 maja 2016r g. 18.00 miejsce: Galeria Echo, ul. Świętokrzyska, Kielce
Wieczór z Hexaline - Przyjaciel Off Fashion
Kolekcja Wiosna-lato 2016 Hexeline
Hexeline na najbliższy sezon przenosi nas w odległe zakątki Azji. Jedziemy więc pociągiem przez Indie, podziwiamy świat naokoło. W takiej letniej atmosferze spokoju, relaksu, niemalże kontemplacji odnajdujemy eleganckie i bardzo stylowe stroje z kolekcji wiosenno - letniej. Robi to niesamowite wrażenie. Wydaje się, że niemalże samo założenie kreacji z kolekcji Hexeline pozwoli na dotknięte i poczucie tych odległych klimatów. W tym sezonie Hexeline stawia na elegancję i klasykę ale z nutą nonszalancji i artystycznego szaleństwa. Barwy, które pojawiły się w kolekcji doskonale wpasowują się najnowsze trendy. Jest więc kolorowo ale nie brakuje stonowanych odcieni beżu czy bieli. Każda kobieta poszukująca ubrań, które są eleganckie ale jednak zachowują walory użytkowe, czyli są wygodne, wykonane z najwyższej jakości tkanin, znajdzie je w kolekcji Hexeline. W tym sezonie pojawiają się eleganckie koronki, delikatne naturalne jedwabie nadające letnim kreacjom lekkości i szyku. Hexeline jako marka premium stawia przede wszystkim na elegancję i bardzo wysoką jakość, co widać w perfekcyjnie dopracowanych detalach i doborze doskonałych jakościowo tkanin. W tym roku marka rozpoczęła współpracę z Galerią Stalowa to kolejna inicjatywa związana z wspieraniem polskiej kultury i sztuki. Wiosna z Hexeline zapowiada się więc uroczo, barwnie, niemalże bajkowo.
WSTĘP WOLNY


29 maja 2016 g. 17.00 miejsce: Mała Scena KCK
Wielki test wiedzy o modzie

Moda to fascynujący, różnorodny i niezwykle barwny świat. To jednak także modowe niuanse, zmieniające się trendy, a niekiedy i spore skandale!


Już po raz trzeci organizatorzy konkursu OFF Fashion, wspólnie z sympatykami konkursu ze stowarzyszenia „Młodzi Demokraci" zapraszają na jedyny w swoim rodzaju sprawdzian z wiedzy o modzie! W 30 pytaniach podzielonych na 3 serie czekać będzie nas wyjątkowa i pełna przygód wycieczka po świecie mody - niezapomnianych projektantach, pięknych kreacjach, zagadkowych akcesoriach i skandalach, które ubiory niejednokrotnie już wywoływały.
Trzecia edycja Fashion Testu odbędzie się w niedzielę, 29 maja o godzinie 17:00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wstęp jak zawsze wolny, a na najlepszych uczestników testu czekać będą wyjątkowe nagrody i wspaniałe upominki. Modowe emocje jak zawsze gwarantowane!
WSTĘP WOLNY
W przerwie
Kostiumeria Foyer M.S.
Wernisaż „Czarne i białe Art. Deco Pola Negri"


3 czerwca 2016r g. 18.00 miejsce: Baza Zbożowa 4, Kielce
Półfinał konkursu

Pokazy konkursowe 150 projektantów z kraju i ze świata. Oceniać będzie Jury w składzie: Paprocki&Brzozowski, Mariusz Przybylski, Conni Veaver, Dorota Wróblewska, Michał Zaczyński, Jakub „Jacob" Bartnik, Lidia Popiel, Katarzyna Zawadzka,
WSTĘP WOLNY


4 czerwca 2016r g. 19.00 miejsce: Duża Scena KCK
Finał konkursu

Tematem przewodnim XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion jest „MUZA"


Gala Finałowa kończąca tegoroczny konkurs będzie inspirowana malarstwem, gdzie bardzo wyraźnie widać natchnienie twórcy. Zaprezentowane będą malarskie inspiracje Fridy Kahlo, Marca Chagalla, Diego Velazqueza, Jana Vermeera i innych.


Charakter Gali jest niezwykle widowiskowy i spektakularny. Na ten jedyny wieczór w roku przygotowywana jest specjalna bardzo rozbudowana scenografia, wyjątkowe oświetlenie i starannie dobrana muzyka często na żywo. Inspirujemy się wielkimi pokazami Houte Coture. W Gali uczestniczą dla nas najważniejsze osoby czyli: finaliści wyselekcjonowani przez profesjonalne jury podczas półfinałów (dzień wcześniej) wiemy, że osoby, które w naszym konkursie zdobywają laury zaczynają budować samodzielne niezależne kariery w branży mody.


Ocenia ich profesjonalne jury które jest z nami od początku funkcjonowania konkursu jest to: Duet Paprocki&Brzozowski, Mariusz Przybylski , Dorota Wróblewska, Michał Zaczyński, Lidia Popiel czy wykładowcy wyższych uczelni wzornictwa z zagranicy (Dania , Rzym). Prowadzącym tegoroczną Galę będzie Szymon Hołownia, wśród gości którzy zaszczycają nas swoją obecnością na Gali jest Artur Andrus, Edyta Herbuś i inni.


Off Fashion jest wydarzeniem ogólnopolskim ale mocno wpisujący się w charakter regionu jest to jedyna impreza na którą ustawiają się długie kolejki do kasy aby zdobyć zaproszenia na Galę.

Wejście na imprezę z zaproszeniem.

 


Redakcja MaxModels.pl / materiały prasowe

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Wydarzenia
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Melisaa 6.0 0 Melisaa Modelka
Edytuj wpixel 6.0 1 wpixel Fotograf
Edytuj Pattta 6.0 0 Pattta Fotograf
Edytuj Dzasmina_ 6.0 0 Dzasmina_ Modelka
Edytuj Pattta 6.0 0 Pattta Fotograf
Edytuj Na-drabinie 6.0 0 Na-drabinie Fotograf
Edytuj Crom Aleksandra Żero 6.0 0 Crom Fotograf
Edytuj marekurbanowski ...... 6.0 0 marekurbanowski Fotograf
Edytuj danielo00 6.0 1 danielo00 Fotograf
Zobacz więcej zdjęć