‘”Top Model 10”: Kto wygrał dziesiątą edycję programu?

REKLAMA
‘”Top Model 10”: Kto wygrał dziesiątą edycję programu?

Wielki finał jubileuszowej edycji modowego show za nami. O wygraną w programie walczyły trzy wyjątkowe modelki: Julia Sobczyńska, Dominika Wysocka oraz Nicole Akonchong. Która z nich pokonała rywalki i otrzymała tytuł Top Model oraz 100 tysięcy złotych?

 

 

Jubileuszowa edycja "Top Model"


10. edycja "Top Model" zostanie zapamiętana jako jedna z najbardziej szokujących i kontrowersyjnych ze wszystkich dotychczasowych odsłon modowego show. Program wzbudzał ogromne emocje już od pierwszych jego odcinków, kiedy to mogliśmy poznać uczestników podczas castingów. Okazało się, że oprócz marzeń o karierze w branży łączy ich także ciekawa życiowa historia lub bolesne doświadczenia z przeszłości. W ten oto sposób na castingach mieliśmy okazję poznać między innymi Mariannę Schreiber - żonę ministra PiS, która do show zgłosiła się za plecami męża - syna grekokatolickiego księdza, niepełnosprawnego modela z protezami nóg czy Sophię Mokhar, transpłciową modelkę z Białorusi.

 

Marianna Schreiber znosi hejt z każdego zakamarka Polski. Jak to wykorzysta?


Zła passa TVN-u

 

Kolejne odcinki "Top Model" także rozpalały internautów oraz widzów programu. Produkcja modowego show była między innymi oskarżana o narażanie zdrowa uczestników dla zwiększenia oglądalności  czy wykorzystywanie zwierząt podczas sesji zdjęciowych. Wielu widzów dawało także wyraz swojego niezadowolenia w związku z przygotowywanymi dla uczestników zadaniami oraz pojawiającymi się w show specjalnymi gośćmi. Według nich wyzwania oraz zapraszane osoby miały niewiele wspólnego z modelingiem.

 

Produkcja zaliczyła też kilka wpadek, ujawniając między innymi w zwiastunie, kto odpadnie w kolejnym odcinku show. Niespodzianką dla widzów nie było również to, kto pojawi się na pokazach podczas tygodnia mody, o czym dowiedzieli się z postu Joanny Krupy na Instagramie. Internauci dzielili się zdobytymi informacjami w ekspresowym tempie, dlatego też wielu widzów wiedziało od początku programu, kto zostanie wyeliminowany z niego wcześniej.

 

Zobacz nagą sesję w 10. edycji show

 

Kontrowersje wokół programu sprawiły jednak, że zainteresowanie modowym show było w tej edycji ogromne, co z pewnością przełożyło się na wysokie wyniki oglądalności. Do wielkiego finału 10. edycji modowego show dostały się trzy modelki: Nicole Akonchong, Julia Sobczyńska oraz Dominika Wysocka. To pierwszy finał od 2013 roku, w którym nie pojawił się żaden mężczyzna. Wielu internautów uważa, że to działanie celowe. Odkąd w "Top Model" biorą udział również modele, to oni zazwyczaj wygrywali show. Dlatego też widzowie sugerują, że mężczyźni zostali wyeliminowani z programu przed wielkim finałem, aby tym razem to kobieta wygrała "Top Model".

 

Wielki finał "Top Model"

 

Finałowy odcinek poprowadziła Joanna Krupa oraz Michał Piróg. W jury zasiedli natomiast: Katarzyna Sokołowska, Dawid Woliński oraz Marcin Tyszka oraz gość specjalny -  supermodelka Monika Jagaciak. O tym, kto zdobędzie tytuł Top Model oraz 100 tysięcy złotych, zadecydowały nie tylko głosy widzów, ale również punktacja jurorów.


Podczas wielkiego finału programu zadbano o oprawę świetlną oraz muzyczną wydarzenia. Na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak: Brodka, Smolasty oraz Michał "Fox" Król. Uczestnicy 10. edycji "Top Model" mieli okazję zaprezentować na żywo kolekcje znanych projektantów: MMC, Mariusza Przybylskiego oraz Rafała Świądera.

 

Zaręczyny na scenie "Top Model": Julia oświadczyła się partnerce

 

Egzotyczna sesja na Malediwach

 

Sesja okładkowa do magazynu "Glamour" odbyła się w tym roku na Malediwach. Zdjęcie tej modelki, która wygra 10. edycję programu, będzie zdobić okładkę gazety, która wkrótce trafi do regularnej sprzedaży. Według jury modelki świetnie poradziły sobie z tym zdaniem. Fotografie finalistek, które pozowały w pięknym i egzotycznym zakątku świata, zrobiły wrażenie na oceniających. Innego zdania byli widzowie programu - według nich fotografie okładkowe były na niskim poziomie, a zjawiskowo piękne modelki nie wyszły na nich korzystnie. Jurorom najbardziej spodobała się okładka Nicole. Akonchong zdobyła za swoje zdjęcie 15 punktów, Julia 14, a Dominika 12.

 

Podczas finałowego wieczoru została przyznana dodatkowo wyjątkowa nagroda. To pierwszy raz w historii, kiedy widzowie mogli wybrać swojego ulubionego uczestnika ze wszystkich modeli i modelek, którzy zamieszkali w domu "Top Model". Kto podbił serca internautów? Głosami widzów nagroda powędrowała w ręce Weroniki - zdobywczyni "złotego biletu".

 

Kto wygrał dziesiątą edycję "Top Model"?

 

W pierwszych eliminacjach wieczoru odpadła Julia Sobczyńska. Do ścisłego finału show przeszła tym samym Nicole oraz Dominika.

 

Zobacz więcej zdjęć Julii w serwisie Maxmodels >>>

 

Podczas finałowego odcinka mieliśmy okazję podziwiać efekty ostatniej w tym sezonie show sesji zdjęciowej, która została zrealizowana dla jednej z marek biżuteryjnych. Fotografie wykonała Dorota Szulc. Zarówno zdjęcie Dominiki, jak i Nicole spodobało się jury, które doceniło progres, jaki modelki zrobiły w trakcie trwania show, ich zaangażowanie, kreatywność oraz ciężką pracę. Ujęcie Dominiki, jak i Nicole, zostało ocenione na 15 punktów.

 

Decyzją jury oraz po podliczeniu głosów widzów to Dominika Wysocka zdobyła tytuł Top Model. W nagrodę modelka otrzymała 100 tysięcy złotych, podpisała kontrakt z renomowaną agencją modelek i modeli, a jej zdjęcie pojawi się na okładce magazynu "Glamour".

 

Wygrana Dominiki wywołała burzę w mediach społecznościowych. Wielu widzów nie zgadza się z taką decyzją jury i głosujących, zwracając uwagę na to, że to Julia zrobiła większy postęp w ciągu trwania show. Ich zdaniem to ona ma większą szansę na międzynarodową karierę i to jej należała się wygrana. Wielką przegraną 10. edycji programu okazała się natomiast Nicole Akonchong, która zdaniem wielu była faworyzowana od początku modowego show i wygraną miała właściwie w kieszeni. Podczas ogłaszania wyników wydawało się, jakby zarówno Dominika, jak i Nicole były zaskoczone werdyktem i zwycięstwem Wysockiej, co dla wielu widzów jest potwierdzeniem różnorakich teorii spiskowych.

 

Oburzeni internauci dają wyraz swojego niezadowolenia z werdyktu w mediach społecznościowych i nie ukrywają zaskoczenia, że wygrała najsłabsza z trzech finalistek. Ich zdaniem Dominika niczym nie wyróżniała się na tle innych uczestników i nie zasługuje na zwycięstwo, szczególnie w tak mocnej edycji. Po tym, jak  z show zostali wyeliminowani panowie, większość fanów programu obstawiała wygraną Nicole lub Julii, nikt nie spodziewał się wygranej Dominiki. Dla wielu jej udział w finale był już zbyt dużą gloryfikacją.

 

Każda edycja modowego show wzbudza ogromne emocje. Wydaje się jednak, że  w tym roku niezadowolenie z werdyktu jest zdecydowanie większe, niż w poprzednich edycjach programu. Czy Dominika wykorzysta swoją szansę i zrobi karierę w świecie mody? Tego dowiemy się wkrótce.

 

Katarzyna Jarosz/ Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: instagram @topmodelpolskatvn

 

Zobacz też:


Kim jest Dominika Wysocka? Poznaj nową Top Model

 

Finał "Top Model" ustawiony? Była uczestniczka bojkotuje modowe show

 

Brodka zmieszana z błotem za występ w "Top Model". Co tam się stało?

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj faustynaw 6.0 0 faustynaw Modelka
Edytuj chato 6.0 0 chato Fotograf
Edytuj krzysztof 6.0 0 krzysztof Fotograf
Edytuj zurek Olivia 6.0 2 zurek Fotograf
Edytuj Takemyhand Foto: @piotrgertych 6.0 0 Takemyhand Modelka
Edytuj RPietras Portrety lubię najbardziej. 6.0 0 RPietras Fotograf
Edytuj RPietras Portrety lubię najbardziej. 6.0 2 RPietras Fotograf
Edytuj l-p 6.0 0 l-p Fotograf
Edytuj Ladym_96 Fot. @kasekimo
MUA @maestro_damiano
Organizator @oyou.me
Włosy @roszpunkowe_style 6.0 5 Ladym_96 Modelka
Edytuj Mrsliliane98 6.0 3 Mrsliliane98 Modelka
Zobacz więcej zdjęć