Świat poznał ją jako kochankę Angeliny Jolie. Co się stało z pierwszą azjatycką modelką?

Dodano: 23.06.2022
REKLAMA
Świat poznał ją jako kochankę Angeliny Jolie. Co się stało z pierwszą azjatycką modelką?
Zdjęcie: East News/Samuel Goldwyn Films/Courtesy Everett Collection

Jenny Shimizu – czym się zajmuje była kochanka Angeliny Jolie i ikona społeczności LBGT? Co stało się z piękną modelką, odkrytą dopiero w wieku 26 lat? Zebraliśmy najważniejsze informacje o kobiecie, w której zakochał się cały świat!

 

 

Jenny Shimizu - życiorys


Jenny Shimizu urodziła się w 1967 r. w San Jose, a dorastała w Santa Maria w Kalifornii. W 2005 r. wystąpiła w znanym programie telewizyjnym „America's Next Top Model". Ku zdziwieniu wielu, piękna Jenny nie ograniczała się do kariery modelki. Kim więc była? Mechanikiem!

 

Jakby tego było mało, została zauważona przez jednego z pracowników agencji „Women" podczas wykonywania obowiązków w sklepie motoryzacyjnym!

 

Choć Jenny została odkryta dość późno, czas nie zniweczył jej kariery. Niedługo po rzuceniu posady mechanika zaczęła pojawiać się na wybiegach w Nowym Jorku, Paryżu, Los Angeles czy Sydney. Prezentowała kolekcje największych graczy modowego świata, takich jak Versace, Calvin Klein, Versus czy Jean Paul Gaultier. Niejednokrotnie pojawiała się też na okładkach magazynów, np. „Elle", „Vogue" czy „Glamour". Wiosną 2011 r. została główną modelką na pokazie kolekcji domu mody Versace.

 

Przeczytaj też:

Brad Pitt opowiada o walce z alkoholizmem: "Czułem się bardzo samotny"


Związki Jenny Shimizu


Życiorys Jenny Shimizu byłby niepełny, gdyby pominąć jej intymne relacje z kobietami. Jak sama twierdzi, swego czasu spotykała się z wielkimi gwiazdami, np. Madonną. Później wyszła za Rebeccę Loos, znaną modelkę i osobowość telewizyjną. Związek kobiet trwał jednak tylko3 lata, a małżeństwo ledwie ponad rok.

 

Niedługo potem Jenny Shimizu poślubiła Michelle Harper, bizneswomen i fashionistkę pochodzenia Kolumbijskiego, uznaną przez magazyn „Vanity Fair" za jedną z najlepiej ubranych osób roku 2012 r.

 

Jenny Shimizu - romans z Angeliną Jolie


Zanim jednak Jenny ułożyła sobie życie, była w głośno komentowanym związku z Angeliną Jolie, jedną z najpopularniejszych aktorek Hollywood.

 

Jolie po raz pierwszy zauważyła Shimizu, gdy obie dostały role w filmie „Foxfire" z 1996 r. Ku zdziwieniu antyfanów, którzy podejrzewali, że związek jest tylko częścią strategii mającej napędzić sprzedaż biletów, Jolie w 1997 r., w wywiadzie z magazynem „Girlfriends", przyznała, że zakochała się w Jenny od pierwszego wejrzenia. Odkąd się poznały, kobiety czuły napięcie między sobą. Spędzały razem dużo czasu na planie, ale także poza nim.

 

Mimo to ich wspólny czas nie trwał zbyt długo. Angelinę odwiedzał często jej przyszły mąż, Johnny Lee Miller. Dla niego gwiazda zrezygnowała ze związku z Jenny. Ich małżeństwo trwało zaledwie 3 lata, a rozstali się już po roku. Jak to możliwe? Przez 2 lata Jolie i Miller byli w separacji. Oficjalny pozew o rozwód złożyli w 1999 r.

 

Przeczytaj też:

Pozowała dla "Playboya" ponad 200 razy! Co się stało z seksbombą z Podkarpacia?

 

Angelina Jolie odkryła siebie dzięki Jenny Shimizu


Jenny Shimizu nigdy nie ukrywała swej orientacji seksualnej i otwarcie wyznawała, że pociąga ją płeć piękna. W momencie, gdy kobiety się poznały, Angelina dopiero odkrywała siebie. We wspomnianym wyżej wywiadzie przyznała, że Jenny Shimizu była dla niej bardzo ważną osobą nie tylko ze względu na łączącą kobiety relacje, ale także to, że dzięki niej odkryła swoją seksualność. Dodała, że gdyby nie poślubiła Millera, prawdopodobnie na jego miejscu byłaby Shimizu.

 

 

Jenny Shimizu romans z Angeliną Jolie wspomina dobrze, ponieważ zaprosiła aktorkę na swój ślub. Choć gwiazda nie pojawiła się na przyjęciu, wysłanie zaproszenia można uznać za dobre intencje i brak wzajemnej urazy. Ponadto kobiety zawsze wypowiadały się o sobie ciepło, nawet po rozpadzie związku.

 

Niestety, nie jest do końca jasne, kiedy Jolie i Shimizu przestały się widywać. Bardzo dbały o swoją prywatność.

 

Jenny Shimizu kariera modelki - i co dalej?


Jenny Shimizu niewątpliwie była ikoną. Jako pierwsza azjatycka modelka występowała dla Prady, nie była w wieku porównywalnym do koleżanek z branży, a do tego szokowała krótko przyciętymi włosami, które zapoczątkowały trend fryzury „na chłopczycę". Jenny Shimizu kariera modelki była niewątpliwie pisana, co jednak robi dziś?

 

 

Obecnie Jenny ma 54 lata i skupia się na ochronie swojej prywatności. Nie występuje w filmach od 2011 r., kiedy to zagrała w „Bob's New Suit". Jej konto na Instagramie jest prywatne, a jedno z ostatnich publicznych wystąpień przypada na 2017 r., gdy wzięła udział w kampanii Youtube eksperta beauty - firmy Allure. W filmie wypowiada się m.in. na temat bycia lesbijką w branży modelingowej, a także o tym, co myśli standardach urody w kontekście wieku.

 

Jenny Shimizu - czym się zajmuje?


Niewiele wiadomo o zawodowym życiu byłej modelki (jak sama o sobie mówi). Możemy podejrzewać, że dziś, wolna od blasku fleszy i plotek, skupia się na swoim wieloletnim małżeństwie.

 

Nie ulega wątpliwości, że Jenny Shimizu jest dla wielu ludzi ikoną, a także inspiracją. Nagrania, w których otwarcie mówi o swoim oryginalnym stylu oraz orientacji seksualnej, niejednokrotnie były inspiracją dla młodych osób, obawiających się konsekwencji swojej odmienności.

 

 

Anna Siedlecka/Redakcja Maxmodels.pl

 

Przeczytaj też:

Wstydziła się tego, że jest modelką. Jak dziś żyje królowa polskiej reklamy?

Makabryczna śmierć krakowskiej modelki. Jak zginęła „Piękna Zośka"?

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj AIpha Modelka: Patrycja 6.0 9 AIpha Fotograf
Edytuj Aleksandra14 6.0 1 Aleksandra14 Modelka
Edytuj justynaanna_r 6.0 6 justynaanna_r Modelka
Edytuj Lwica82 6.0 1 Lwica82 Modelka
Edytuj Ambria 6.0 1 Ambria Modelka
Edytuj SofiaM 6.0 1 SofiaM Modelka
Edytuj Carmen_96 6.0 1 Carmen_96 Modelka
Edytuj Anastazja993 6.0 1 Anastazja993 Modelka
Zobacz więcej zdjęć