Była uważana za najpiękniejszą polską modelkę. Dlaczego zniknęła z życia publicznego?

Dodano: 12.07.2022
REKLAMA
Była uważana za najpiękniejszą polską modelkę. Dlaczego zniknęła z życia publicznego?
Zdjęcie: Facebook @Konstantyn Adam Matarewicz

„Mijaliśmy się. Zaintrygował mnie, ale się nie obejrzałam. Nie chciałam mu dać powodu do satysfakcji, że jakaś małolata ogląda się za artystą. Czesław potem mi powiedział, że wtedy przystanął i patrzył za mną. Miał nadzieję, że się odwrócę.” – tak wspomina pierwsze spotkanie z Czesławem Niemenem jego żona Małgorzata. Piękna brunetka na zawsze skradła serce artysty, realizowała się jednak nie tylko jako żona i matka, ale też jako modelka i aktorka. Jak wyglądało życie Małgorzaty Niemen? Co teraz robi?

 

 

Lata 70. i 80. to niewątpliwie czas Małgorzaty Niemen. Była jedną z głównych modelek domów mody Telimena oraz Moda Polska, jako pierwsza Polka pojawiła się na okładce włoskiego „Vogue”, zagrała w słynnej „Lalce”, a u boku Czesława Niemena trwała 30 lat. Dlaczego piękna Małgorzata wycofała się z życia publicznego?

 

Przeczytaj też:

Rekordzistka "Playboya" i symbol seksu. Intymne nagranie zachwiało jej karierą

 

Małgorzata Niemen – muza Czesława

 

Małgorzata Krzewińska urodziła się w Warszawie w 1955 roku. Jej pasją była sztuka – od najmłodszych lat rozwijała się w kierunku artystycznym. Równocześnie dostała szansę zaistnienia na ekranie – pracowała jako asystentka filmowa i otrzymała niewielką rolę kelnerki w filmie „Dziewczyny do wzięcia”.

 

W tym samym czasie spotkała Grażyne Hase, wybitną projektantkę mody, która zauroczona jej urodą, zaproponowała pracę w modelingu. Hase zaprosiła ją do zaprezentowania stylizacji z najnowszej kolekcji. I właśnie dzięki temu wydarzeniu, Małgorzata spotkała swojego przyszłego męża, czyli Czesława Niemena.

 

Doskonale pamięta ich pierwsze spotkanie – mijali się na korytarzu w Wytwórni Filmów Fabularnych. Niemen tworzył muzykę do filmu, ona pomagała w przygotowaniach na planie. Małgorzata wspomina, że mijali się na korytarzu. Wiedziała, że obok niej przechodzi wybitny artysta, jednak nie obejrzała się, nie chciała dać mu satysfakcji. Niemen przystanął i patrzył za nią, licząc na to, że młoda Krzewińska jednak obróci się za nim. Nie zrobiła tego.

 

I tak narodziła się miłosna historia Niemenów. Oficjalnie zeswatała ich Grażyna Hase – projektantka mody poprosiła Czesława, by stworzył z nią kolekcję ubrań inspirowaną jego muzyką. Zgodził się, ale pod jednym warunkiem – jeśli Hase pozna go z piękną Małgorzatą. Okazja nadarzyła się po jednym z pokazów mody, w którym uczestniczyła Małgorzata. Nieco później poszli razem do warszawskiego klubu dla studentów „Remontu”, przetańczyli całą noc i „tak już zostało.

 

 

Miłość niczym z wielkiego ekranu spłynęła na Czesława i Małgorzatę, ale początki wcale nie były proste. Niemen miał za sobą wieloletni związek z pierwszą żoną Marią Klauznik, był też ojcem małej Marii. Chociaż nieformalnie rozstał się z Klauznik w 1963 roku, a oficjalnie w 1972, plotki głosiły, że jest temu winna właśnie Małgorzata. Poza tym młodą Krzewińską przerażała różnica wieku – Czesław był od niej kilkanaście lat starszy. Oliwy do ognia dolewała jego wielka sława, nawet jej mama Małgorzaty podkreślała „Małgosia taka skromna, a Niemen taki wielki”.

 

Mimo to ich uczucie rozkwitało, zamieszkali razem w Warszawie, a w końcu wzięli skromny ślub, na którym byli obecni tylko rodzice panny młodej i świadek. Stali się nadzwyczaj dobraną parą – Małgosia mimo kariery w modelingu, na pierwszym miejscu stawiała rodzinę. Urodziła dwie córki, Natalię w 1976 roku i Eleonorę w 1977 roku. Stworzyli szczęśliwy dom, a Małgorzata podkreślała: „Naszą rozpoznawalność czy popularność zostawialiśmy przed drzwiami. W domu byliśmy jak każda rodzina Kowalskich czy Wiśniewskich.” I mimo rzeszy fanek, które słały do Czesława tony listów miłosnych, para trwała przy sobie, skupiając się na własnym szczęściu.

 

 

Małgorzata Niemen – najpiękniejsza polska modelka

 

Jednak piękna Małgorzata była nie tylko żoną i matką, ale i rozpoznawalną modelką. Burza ciemnych włosów, wysokie czoło i chłopięca sylwetka sprawiły, że stała się doskonałym materiałem na PRL-wską modelkę. Zauważyła ją projektantka Grażyna Hase, która szybko wzięła Małgorzatę pod swoje skrzydła, w efekcie czego ciemnowłosa piękność zaczęła współpracę z najsłynniejszymi domami mody, takimi jak Telimena i Moda Polska.

 

Małgorzata była główną modelką pokazu Grażyny Hase w Toronto, pojawiła się we włoskim „Vogue”, brała udział w sesji zdjęciowej na tle krakowskich zabytków dla włoskiego magazynu „Moda”. Jednocześnie Małgorzata Niemen występowała na wielkim ekranie, zagrała Natalię Orszeńską w filmie „Doktor Judym” na podstawie „Ludzi Bezdomnych”. Polacy podziwiali ją w serialu „Lalka” z 1977 roku, a nawet zagrała w kilkunastu odcinkach „Plebanii”.

 

Małgorzata Niemen – co robi obecnie?


Czesław Niemen umarł w 2004 roku. Przegrał walkę z nowotworem układu chłonnego, na który chorował wiele lat. Umarł 17 stycznia w Centrum Onkologii w Warszawie – w szpitalu wymieniali okna, przez co Czesław zachorował na zapalenie płuc, które doprowadziło do śmierci.

 

Po śmierci męża Małgorzata w największej mierze oddała się życiu rodzinnemu, wspierając córki. Okazjonalnie pojawiła się też na ekranie – zagrała w „Plebanii”, a w 2011 roku wzięła udział w pokazie Gosi Baczyńskiej. Uczestniczy też w spotkaniach artystycznych oraz udziela się charytatywnie, jednak stroni od show-biznesu. Od czasu do czasu przygotowuje także wydarzenia upamiętniające pamięć męża, a co ciekawe, wróciła do swojej pasji, jaką jest malarstwo.

 

Małgorzata Niemen skończyła 68 lat i nadal może pochwalić się wyjątkową urodą i elegancją. I chociaż wydaje się, że wiedzie spokojnie życie, sama mówi: "Czas nie leczy ran, może łagodzi ból. Ale już nigdy nic nie było potem dla mnie takie, jak z nim.” Małgorzata nie wyszła ponownie za mąż.

 

Fot: Mateusz Jagielski/East News

 

Milena Dzikowska/ Redakcja Maxmodels.pl

 

Przeczytaj też:

 

Wzięła udział w ponad 200 sesjach dla "Playboya". Co robi dziś Danuta Lato?


Wymyśliła toksyczny związek z 60-latkiem? Zaskakujące wyznanie polskiej modelki

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: Newsy
Zdjęcia MaxModels
Edytuj AgnP 6.0 0 AgnP Modelka
Edytuj macpia 6.0 0 macpia Fotograf
Edytuj mektor1 6.0 0 mektor1 Fotograf
Edytuj JS-Photography 6.0 0 JS-Photography Fotograf
Edytuj MarkusFotoo 6.0 2 MarkusFotoo Fotograf
Edytuj strzalaa 6.0 1 strzalaa Modelka
Edytuj AgnP 5.5 0 AgnP Modelka
Edytuj Corneliaa 6.0 1 Corneliaa Modelka
Edytuj MarkusFotoo 6.0 2 MarkusFotoo Fotograf
Edytuj Szmalix 6.0 6 Szmalix Modelka
Zobacz więcej zdjęć