Jak powinno wyglądać dobre portfolio MODELKI i MODELA?

Dodano: 21.05.2013
REKLAMA
Jak powinno wyglądać dobre portfolio MODELKI i MODELA?

Jesteś tutaj, żeby zaistnieć i zwiększyć swoje szanse w branży modelingowej. Dobre portfolio to podstawa - może Ci zapewnić uwagę profesjonalistów.


Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zbudować odpowiednie portfolio w MaxModels.pl. To właśnie portfolio jest Twoją wizytówką, która pomoże Ci nawiązać ciekawe kontakty zawodowe z fotografami, wizażystami i innymi osobami działającymi w branży modelingu.

 

Dane osobowe:


Upewnij się że dane, które uzupełniasz w profilu, są poprawne. Bardzo ważny jest:
- wiek
- wzrost
- obwód talii
- obwód bioder*

 

Wypełnienie wszystkich pól umożliwi wyszukanie Twojego profilu osobom poszukującym modelek/modeli spełniających konkretne kryteria, np określony kolor włosów.

 

*Biodra należy mierzyć w ich najpełniejszym miejscu, przeważnie jest to ok. 17-24 cm pod linią talii. Jeżeli nie masz pewności że mierzysz w dobrym miejscu - owiń miarkę w wokół bioder i przesuwaj w dół by dojść do najpełniejszego miejsca.


Avatar - zdjęcie profilowe


Wybierz zdjęcie na którym widać twoją twarz (najlepiej z przodu). Im mniej makijażu, tym lepiej :) Jeśli masz za sobą już profesjonalną sesję, możesz odpowiednio wykadrować jedną z fotografii.


Zdjęcia w portfolio


Zdjęcia, które publikujesz w swoim portfolio reprezentują Cię przed innymi użytkownikami MaxModels.pl. Pamiętaj, że wśród nich liczną grupę stanowią profesjonaliści oraz przedstawiciele agencji. Twoje zdjęcia pomagają im weryfikować, czy masz szansę na karierę - np na wybiegu czy w fotomodelingu.


Dlatego udostępniaj przede wszystkim zdjęcia, które przedstawiają Ciebie z jak najlepszej strony. Bardzo istotne są prawa autorskie - jeśli nie masz pewności, czy fotograf wyraził zgodę na publikację zdjęć, skontaktuj się z nim.

 

Polaroidy - chcemy Cię zobaczyć!

 

Takie zdjęcia najlepiej pozwalają ocenić warunki modelki czy modela. Do ich wykonania nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, chociaż pamiętaj, że muszą spełniać podstawowe warunki estetyczne. Nie mogą być rozmyte, niewyraźne, prześwietlone i muszą przedstawiać twarz oraz sylwetkę. Jak wykonać takie zdjęcia?

 

1) wybierz dobrze oświetlone miejsce i jednolite tło

2) stań prosto, opuść ręce wzdłuż ciała

3) zdjęcia powinny prezentować Cię z przodu, z boku oraz od tyłu (przykład poniżej)

4) pamiętaj o stylizacji! Modelki powinny pozować w kostiumie kąpielowym lub górze od kostiumu i czarnych legginsach. Modele powinni pozować w czarnych bokserkach.

 

modelka Sylwia Szaja, zdjęcia dzięki uprzejmości Artfashion Production Agency

 

Profesjonalne sesje zdjęciowe

 

Oczywiście w portfolio MaxModels.pl powinny pojawiać się także fotografie z odbytych już sesji zdjęciowych. Pamiętaj jednak, że niekiedy mniej znaczy więcej - nie publikuj na raz wszystkich kilkudziesięciu zdjęć w tej samej stylizacji. Wybierz kilka lub kilkanaście Twoich ulubionych. Najciekawsze portfolia to te najbardziej zróżnicowane.

 

Czego nie należy publikować w portfolio:


- Prywatnych zdjęć (z wakacji, imprezy, rodzinnych uroczystości, etc.)
- Zdjęć robionych telefonem komórkowym (zwłaszcza własnoręcznie) i kamerką internetową. Jeśli nie masz możliwości umieszczenia w serwisie innych zdjęć, postaraj się o polaroidy. Twoje początki nie muszą być profesjonalne. Jednak pamiętaj, żeby nie umieszczać serii zdjęć przed kamerką internetową. Im mniej, tym lepiej - w ten sposób zainteresujesz sobą fotografów i szybko nawiążesz współpracę, aby rozbudować swoje portfolio.
- Zdjęć na których widoczne są tylko zwierzęta, przedmioty lub pejzaże
- Prywatnych zdjęć dzieci, nie wykonanych w ramach profesjonalnych sesji i bez zgody rodziców
- Zdjęć, które przedstawiają treści rasistowskie, homofobiczne lub inne, które mogą godzić w godność osobistą osób trzecich)

Tego typu treści będą usuwane przez Moderację.

 

Już wszystko wiem! Chcę założyć portfolio w MaxModels.pl >>>

Wskazówki na temat innych profesji odnajdziesz TUTAJ >>>

 

 

K.D. / Redakcja MaxModels.pl

 

 

Komentarze (0)
Twój komentarz może być pierwszy
Więcej z: START w MaxModels
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Chloehunt 6.0 2 Chloehunt Modelka
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj Aleksandra14 6.0 2 Aleksandra14 Modelka
Edytuj Sandra_Dz 6.0 3 Sandra_Dz Modelka
Edytuj brzoskwinka2 6.0 12 brzoskwinka2 Modelka
Edytuj Sandra_Dz 6.0 0 Sandra_Dz Modelka
Edytuj Lwica82 6.0 2 Lwica82 Modelka
Edytuj MissReiss 6.0 1 MissReiss Modelka
Edytuj Aleksandra14 6.0 3 Aleksandra14 Modelka
Edytuj gabrielakuk 6.0 1 gabrielakuk Modelka
Zobacz więcej zdjęć