Sesja zdjęciowa - jak się przygotować? Rozmowa z fotografem.

Dodano: 08.08.2013
REKLAMA
Sesja zdjęciowa - jak się przygotować? Rozmowa z fotografem.

Jakub Gadzalski jest profesjonalnym fotografem, który specjalizuje się w fotografii komercyjnej i fotografii mody. Pracuje w Polsce i na terenie Unii Europejskiej, na stałe współpracuje z wizażystami i stylistami, z którymi realizuje sesje od 2004 roku. W ramach Warsztatów dla Początkujących Modelek współorganizowanych przez MaxModels.pl, wykonał polaroidy uczestniczek.

 

Jakie typowe błędy popełniają modelki podczas sesji?


Z moich wieloletnich doświadczeń jako fotografa mody wynika, że typowymi błędami podczas sesji jest przede wszystkim brak umiejętności zachowania się przed aparatem. Do tego dochodzi brak skupienia podczas sesji w przypadku obecności większej ekipy na planie. Modelki przychodzą niekiedy na sesję z chłopakiem lub koleżanką, a to mocno rozprasza - zarówno fotografa jak i samą modelkę...

 

Częstym błędem modelek przychodzących na casting jest makijaż i nieodpowiedni strój. Czy w przypadku sesji zdjęciowych ma to znaczenie?


Niestety tak. Przykładowo, przyjście modelki w pełnym makijażu, który nie jest zgodny z wybraną do zdjęć stylizacją, wydłuża nasz czas pracy. Również zdarza się, że modelka podaje błędne informacje o swoich wymiarach. Źle dobrana bielizna, jak np. „wcinające się" majtki widoczne przez ubrania także są sporym utrudnieniem. Problemem jest także, gdy ciało modelki nie jest przygotowane pod względem kosmetycznym - brak depilacji, sucha skóra, nienawilżona twarz są szczególnie widoczne na zdjęciach wykonywanych profesjonalnym sprzętem.


W takim razie, w jaki sposób modelka powinna przygotowywać się na sesję?


Przede wszystkim powinna się dokładnie zapoznać z tematyką zdjęć, do których będzie pozować. Ważne jest również, aby była przygotowana pod względem pozowania. Świadomości własnego ciała i spełniania wymagań, jakie stawia fotograf, oczywiście uczy się długi czas, głównie w trakcie sesji. Warto jednak spróbować pozować przed lustrem, ćwiczyć mimikę twarzy, spojrzenia, przekazywanie emocji.


Czy masz jakieś sprawdzone sposoby na rozluźnienie atmosfery w czasie sesji?


Dobra muzyka! Zwłaszcza dobrze sprawdza się szybka i rytmiczna. Szczególnie polecam Hot House.


Nie każda modelka ma szansę otrzymać profesjonalne polaroidy od fotografa. W jaki sposób może je przygotować sama w domu?


Przede wszystkim, polaroidy z zasady są zdjęciami poglądowymi. Dlatego nie wymagają dużego zaangażowania technicznego oraz sprzętowego. Aby wykonać dobry polaroid potrzebujemy kawałka białej ściany, który posłuży za tło. Warto zadbać także o światło - najlepiej będzie wykorzystać dzienne, wpadające przez okno. Należy również pamiętać o wyglądzie modelki. Powinna pozować bez makijażu, w bieliźnie - wówczas zdjęcia faktycznie zaprezentują jej urodę.

 

Dziękujemy bardzo za wszystkie uwagi - na pewno okażą się pomocne!


opracowała Katarzyna Denkowska

 

Więcej na temat Jakuba Gadzalskiego przeczytasz tutaj >>>

Zobacz portfolio Jakuba Gadzalskiego w MaxModels.pl >>>

Wybierasz się na casting? Przeczytaj, jak się przygotować! >>>

 

 

Komentarze (1)
Dodaj komentarz
konto usunięte 30 czerwca 2014
Powyższy wywiad zobrazuje Wam film sesja Cameleon na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=unyUyx_MsNQ ;)

Ciekawe?
0
0
| Odpowiedz
Więcej z: START w MaxModels
Zdjęcia MaxModels
Edytuj Chloehunt 6.0 1 Chloehunt Modelka
Edytuj Chloehunt 6.0 0 Chloehunt Modelka
Edytuj AIpha Modelka: Patrycja 6.0 9 AIpha Fotograf
Edytuj Aleksandra14 6.0 1 Aleksandra14 Modelka
Edytuj justynaanna_r 6.0 6 justynaanna_r Modelka
Edytuj Lwica82 6.0 1 Lwica82 Modelka
Edytuj Ambria 6.0 2 Ambria Modelka
Edytuj Anastazja993 6.0 1 Anastazja993 Modelka
Edytuj Carmen_96 6.0 1 Carmen_96 Modelka
Edytuj Sandra_Dz 6.0 1 Sandra_Dz Modelka
Zobacz więcej zdjęć